Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Poziom oleju

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Punto II HGT
    Postów
    6

    Domyślnie Poziom oleju

    Witam panowie mam takie dziwne pytanie. Posiadam Punto II HGT i dzisiaj po nocy na zimnym silniku oleju było poniżej połowy min a max przejechałem się trochę odczekałem 30 minut i poziom oleju był lekko ponad max później po 3 godzinach sprawdziłem znowu gdy silnik był zimny i to samo co poprzednio czyli połowa między min a max a dodam że tydzień temu dolewałem właśnie na max i aż się przestraszyłem że przez tydzień zeżarł mi taką ilość oleju. Olej jaki mam w silniku to 10w60. Jak wyjaśnić taką sytuację przecież na logikę więcej oleju powinno być na zimnym silniku jak wszystko ścieknie do miski. Proszę o wasze zdanie na ten temat. Który pomiar jest bardziej wiarygodny ? Na zimnym czy na ciepłym silniku ? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MokatooPL ; 17-12-2018 o 20:42

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Pomiar robimy zawsze w tych samych warunkach.
    Co do większego poziomu na gorącym to normalne -fizyka szkoła podstawowa.
    Olej sprawdzamy oraz robimy dolewki tak jak jest w instrukcji.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 17-12-2018 o 22:28
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Punto II HGT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Czyli wychodzi ze dolewki powinienem robić na ciepłym silniku. O rozszerzalności cieplnej słyszałem, ale różnica powinna być minimalna a nie około 400 ml, tym bardziej ze ja ten poziom na max dolałem na zimnym silniku.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Nie stałeś w innym miejscu, albo nie wsadziłeś źle bagnetu? Nie ma opcji, abyś zgubił i znalazł pol litra oleju na zimnym rano zawsze jest więcej, np. Jak patrzę rano w garażu to jest Max, jak przyjadę rozgrzany i sprawdzę po 5min to jest tak 1-1,5mm od Max, a rano jak sprawdzę to znowu idealnie po kreskę

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Na gorącym w ogóle ciężko cokolwiek stwierdzić, bagnet, rurka zachlapane , wkładając / wyjmując bagnet się już przylepi do niego, olej rzadzizna granicy nie widać dobrze. Jak się te "wahania" nie wiążą z wahaniami ilości płynu chłodzącego to bym się nie przejmował i mierzył w jakichś stałych warunkach po prostu. Choć z 2giej strony pół godziny po zgaszeniu to już i tak ponad to co zalecenia serwisowe bodajże 15 min (czas na spłynięcie do miski) podają.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Punto II HGT
    Postów
    6

    Domyślnie

    No właśnie w tym rzecz że ja zawsze mierzę w tym samym miejscu, co najlepsze to w lecie nie było takich problemów i poziom oleju był identyczny zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, a od kiedy zrobiło się zimno i zaczął padać śnieg to zaczęły się takie cyrki. Tak jak wdpomniałem to tydzień temu miałem na zimnym taką samą sytuację jak dzisiaj czyli połowa skali na zimnym silniku i dolałem wtedy na max i wygląda to trochę tak jakby na ciepłym silniku tego oleju było za dużo i po prostu go wywaliło gdzieś tyle że silnik nie jest nigdzie mokry a pod maską nie ma żadnych śladów oleju jedynie co to poci się uszczelka pod miską olejową ale olej nie wycieka spod auta. Co do płynu chłodniczego to jest ok na ciepłym silniku pod max i nie ma w nim śladów oleju. Dla mnie jest to nienormalna sytuacja bo nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. W lecie jeździłem też na 10w60, HGT nie ma ze mną lekko ale jak wziął 0.4/1000 to był maks więc nie ma opcji że teraz przy przejechanych 200km ubyło by 400 ml oleju. Macie jakiś pomysł o co z tym może chodzić ? Nie daje mi to kurcze spokoju ...

Podobne wątki

  1. [Brera] Poziom oleju na bagnecie, niewyraźny ślad, jak poprawnie sprawdzić poziom oleju?
    Utworzone przez statttic123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 09:04
  2. Poziom oleju
    Utworzone przez kwintus w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 22:51
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 14:33
  4. [MiTo] Twinair 105 - Kontrolka oleju i silnika i poziom oleju na bagnecie.
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 01:44
  5. poziom oleju
    Utworzone przez wiertar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 10:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory