Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Temat: Mała tablica rejestracyjna

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    stary nie spinaj sie tak! Urzędnik w biurze Urzędu Miasta Krakowa Krakowa powiedział, że Alfy sie łąpią i mam na to świadka
    Daj mi przepis na podstawie które go ktos jest w stanie wyegzekwowanie ode mnie oddania tablic

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    stary nie spinaj sie tak! Urzędnik w biurze Urzędu Miasta Krakowa Krakowa powiedział, że Alfy sie łąpią i mam na to świadka
    Daj mi przepis na podstawie które go ktos jest w stanie wyegzekwowanie ode mnie oddania tablic
    Nie rozśmieszaj mnie z tym urzędnikiem i świadkiem

    Natomiast tutaj masz tekst z rozporządzenia o rejestracji pojazdów:

    " § 27. 1. Tablice rejestracyjne ze względu na rozmiary dzielą się na:
    1) samochodowe:
    a) jednorzędowe i dwurzędowe – do oznaczania wszystkich rodzajów pojazdów, z wyjątkiem motocykli, ciągników
    rolniczych, motorowerów i pojazdów rodzaju „samochodowy inny” (kategorii L6e i L7e),
    b) jednorzędowe zmniejszone – do oznaczania pojazdów silnikowych posiadających zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, z wyłączeniem motocykli, ciągników rolniczych, pojazdów wolnobieżnych wchodzących w skład kolejki turystycznej i pojazdów rodzaju „samochodowy inny""

    Skoro w alfie mieści się z każdej strony normalna tablica, to kto uwierzy w Twoją teorię i rzekomego pana z urzędu...? Odwołają się do homologacji auta lub opinii rzeczoznawcy/biegłego sądowego a Ty jeszcze poniesiesz koszty dodatkowe.

    Oczywiście to scenariusz najczarniejszy z możliwych ale realny.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Post

    Cały Świat się myli. Pani w Urzędzie w Krakowie ma rację. Spoko.
    Ot cała Polska właśnie

    Alfy od 156 mają tablice z boku - i nikt przez tyle lat nie miał problemów z jej zamontowaniem.
    Nagle pojawił się problem, jak weszły małe tablice.
    Twoja sprawa. Jeśli Ci się podoba z tyłu pusta przestrzeń po bokach tablicy - to też Twoja sprawa (rozumiem, że masz 147? tam jest szeroka wnęka w tylnym zderzaku). Twój samochód. Nic nam do tego.
    Ludzie pakują nawet lexus-look'i do alf - i też im się podoba. I też nic nam do tego.


    "Przepis jest prosty. Małe tablice rejestracyjne przysługują ci, jeśli masz samochód z miejscem pod tablicę o zmniejszonych wymiarach, czyli z rynku amerykańskiego, japońskiego, południowoamerykańskiego albo wyprodukowany przed 1976 rokiem (np. Mikrus)."

    Dla mnie to jest jasny przekaz.

    - - - Updated - - -

    Swoją drogą chciałbym zobaczyć, jak kontroluje Cię policja - policyjną Alfą z pełnowymiarową tablicą... a Ty próbujesz udowodnić, że tylko mała tablica się mieści hahaha
    Absolutnie nie życzę Ci mandatu, ale mogłoby to ciekawie wyglądać

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    policyje alfy są juz na złomie niestety Dostałem legalnie tablice w urzędzie bez kombinowania i nie zamierzam sie przejmować tym czy komus sie to podoba i czy jest legalne czy nie Ale fakt faktem ze prawie kazdy sie mnie pyta skad mam taką tablice i połowa ma z tym związany straszny ból doopy

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    policyje alfy są juz na złomie niestety Dostałem legalnie tablice w urzędzie bez kombinowania i nie zamierzam sie przejmować tym czy komus sie to podoba i czy jest legalne czy nie Ale fakt faktem ze prawie kazdy sie mnie pyta skad mam taką tablice i połowa ma z tym związany straszny ból doopy
    A może nie chodzi o ten, "ból doopy" tylko o kwestie przestrzegania prawa i omijanie przepisów? Mi się one wcale nie podobają, więc nie zazdroszczę Ci ani tych za małych tablic w stosunku do zderzaka, ani ewentualnych konsekwencji.

    Poza tym piszesz rzeczy, które nie mają związku z prawdą i tym samym wprowadzasz ludzi w błąd. Fakt, że coś się może podobać, to jedna rzecz. Tylko ponad gustem są przepisy...

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post

    - - - Updated - - -

    Swoją drogą chciałbym zobaczyć, jak kontroluje Cię policja - policyjną Alfą z pełnowymiarową tablicą... a Ty próbujesz udowodnić, że tylko mała tablica się mieści hahaha
    Absolutnie nie życzę Ci mandatu, ale mogłoby to ciekawie wyglądać
    Na jakiej podstawie i za co ma dać policjant mandat?

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    A może nie chodzi o ten, "ból doopy" tylko o kwestie przestrzegania prawa i omijanie przepisów?
    no ciężkie działa wytaczasz!!!
    Podaj paragraf - gdzie załamałam jakiś paragraf i jakie przepisy ominąłem?
    Kogo wprowadzam w błąd? Opisałem tylko moją historię w urzędzie, gdzie urzędnik powiedział że Alfa spełnia przepisy o małej tablicy...

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    stary nie spinaj sie tak! Urzędnik w biurze Urzędu Miasta Krakowa Krakowa powiedział, że Alfy sie łąpią i mam na to świadka
    Daj mi przepis na podstawie które go ktos jest w stanie wyegzekwowanie ode mnie oddania tablic
    Problem w tym, że Urzędnik UM Krakowa nie jest żadną wyrocznią czy Alfy się łapią czy nie, jego zdania nie ma na żadnym dokumencie i zasadniczo to tylko jego zdanie.
    Oświadczenie o tym, że Twój samochód nie ma miejsca na dużą tablicę i konieczna jest zmniejszona podpisujesz Ty, biorąc na siebie cała odpowiedzialność z tego wynikającą.
    Ot tyle w temacie pana z urzędu i Twojego świadka.

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Podaj paragraf - gdzie załamałam jakiś paragraf i jakie przepisy ominąłem?
    Art. 233 Kodeksu Karnego.


    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 11-03-2019 o 15:55

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Podaj paragraf - gdzie załamałam jakiś paragraf i jakie przepisy ominąłem?
    Przecież masz jak byk wyżej napisane. 159 ma miejsce konstrukcyjnie przeznaczone na standardową tablicę i żadne naginanie rzeczywistości tego nie zmieni.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cyt.:
    "W przypadku wniosku o rejestrację pojazdu, dla którego mają być wydane tablice rejestracyjne, o których mowa w § 27 ust. 1 pkt 1 lit. b [czyli małe tablice - red.] właściciel pojazdu składa oświadczenie, że w pojeździe są zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablic rejestracyjnych."

    Tak więc to nie urzędnik, ale osoba podpisująca takie oświadczenie, bierze za nie całkowitą odpowiedzialność, a w tym momencie, jest to zwyczajne poświadczenie nieprawdy, na co jest oddzielny paragraf.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nowa mniejsza tablica rejestracyjna
    Utworzone przez DinozaurJerzy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 01-02-2019, 22:09
  2. [GTV Spider] Mała tablica rejestracyjna
    Utworzone przez jacool.n w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-01-2019, 16:28
  3. [Giulia] Przednia tablica rejestracyjna
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 11:17
  4. [156] 156 TS Tablica rejestracyjna
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory