Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64

Temat: Mała tablica rejestracyjna

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Zgadzam się z kolegą [MENTION=75808]dragon65[/MENTION] i cytowanymi prze niego przepisami. W ogóle, jak dla mnie, ludzie, czytaj typowi "janusze", wielbiciele agrotuningu, którzy montują takie tablice w miejscach gdzie wejdą standardowe tablice są żalośni. Wyraźnie było powiedziane, że te tablice są dla właścicieli aut, którzy sprowadzili je z Japonii lub Stanów, gdzie założenie standardowej tablicy jest związane z koniecznością wymiany zderzaków, ponieważ miejsce jest za małe na standardowa tablicę. I zaraz będzie tak, że właśnie dla tych ludzi zabraknie takich tablic, bo Janusz z Gulfa, Paseratti, czy inny myślący inaczej wystapi o takie tablice, bo "ładnie wyglądają" Żal...
    dokładnie to chciałem napisać, w punkt.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    A wystarczyłoby, żeby urząd zajmował się tym do czego jest przeznaczony i by nie było problemu. Wystarczyłby katalog zamknięty pojazdów ze zmniejszonym miejscem na tablice. Ustawodawca strzelił sobie w kolano gównianą ustawą, urząd umywa ręce i przerzuca odpowiedzialność na petenta, policja zabiera bezprawnie dowody rejestracyjne. W pięknym kraju żyjemy.

    BTW, waszym zdaniem miejsce na przednim zderzaku MiTo jest wystarczające konstrukcyjnie na dużą tablicę czy nie (faktycznie jest większe niż na małą tablicę, ale mniejsze niż na dużą)?

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Nie tytuł jest ważny, tylko zawarta pod nim treść.



    Hmm, a skąd przypuszczenie, że na ogólny każdy zagląda?

    Ogólny - Tematów: 3,664, Postów: 102,998
    HP - Tematów: 5,646, Postów: 155,209
    Te realia znam nieco lepiej z racji moderowania HP. Większość tematów jest nieaktualizowana od dłuższego czasu a ilość postów generuje pewne dość konkretna i niewielka ilość forumowiczów. Ogólny ma większą ilość różnych odwiedzających. Także tutaj akurat statystyką nie ma się co podpierać.

    Temat już raportowałem i moderator tego działu zdecyduje, co z nim zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 12-03-2019 o 11:07

  4. #44
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Am zwróciłeś uwagę na ilość tematów, to też nie odzwierciedla rzeczywistości?

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Mam w Brerze małe tablice i jako że jest to mój samochód to mi się podoba. Mniej blachy na zderzaku, bardziej minimalistycznie :-)

    Odnośnie "słyszałem że policja się zabrała za to i będzie mandaty wlepiać"
    Miałem kontrolę drogową i nie zatrzymali mi dowodu. Brak podstawy prawnej do zatrzymania DR. Brak kodu usterki dla diagnosty. Brak zapisu w taryfikatorze dla małych tablic. W oświadczeniu napisałem jedynie "wnoszę o wydanie skróconych tablic" Dlatego większość artykułów to domysły i rozsiewanie plotek :-)

    Na koniec dodam tylko od siebie, że większe zagrożenie na drodze stwarzają łysze letnie opony zimą, przyciemnione szyby, zawieszenia itd niż krótkie tablice :-) Cały hejt jest zabawny bo rozumie że im dłuższa tablica tym chyba lepiej dla niektórych :-) W Niemczech są od lat krótkie tablice i nikt się nie spina o to.

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Cały hejt jest zabawny bo rozumie że im dłuższa tablica tym chyba lepiej dla niektórych :-)
    A dla mnie to twoje widzimisię jak i kolegi wyżej (nagle zamilkł?) to wcale nie jest zabawne. Mnie akurat te tablice niespecjalnie się podobają ale MUSZĘ takie mieć. I dzięki takim "wieśtunerom" mogę mieć problem z dostępnością w kolejnym aucie ze stanów.
    Ale liczę na wydziały komunikacji i kary administracyjne za poświadczenie nieprawdy jak limit tablic się wyczerpie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    I dzięki takim "wieśtunerom" mogę mieć problem z dostępnością w kolejnym aucie ze stanów.
    Co ma tuning do legalnej tablicy rejestracyjnej wydanej przez WK? Chyba że mówisz o tych z allegro bez homologacji zamawianych. Zresztą na dzień dzisiejszy przewidujesz, więc to gdybanie pozostaw sobie
    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale liczę na wydziały komunikacji i kary administracyjne za poświadczenie nieprawdy jak limit tablic się wyczerpie.
    Prawo nie działa wstecz oraz nie skłamałem w oświadczeniu :-) Prędzej będzie zmiana formatu niż wyczerpanie puli.

  8. #48
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Mnie tam nic do dobrego samopoczucia, co poniektórych, ale przeczytajcie to:

    ttps://moto.wp.pl/surowe-kary-za-podawanie-falszywych-informacji-przy-zamawianiu-mniejszych-tablic-urzednicy-groza-wiezieniem-6301943461471873a

    Oczywistym jest przecież, dla kogo te tablice zostały przeznaczone.

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Na koniec dodam tylko od siebie, że większe zagrożenie na drodze stwarzają łysze letnie opony zimą, przyciemnione szyby, zawieszenia itd niż krótkie tablice :-)
    Czy ktoś tu w ogóle wspominał o tym, że te tablice stanowią jakiekolwiek zagrożenie?

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Przekonaliście mnie. Szkoda mi tylko kasy na krótkie tablice więc sobie długie obetnę.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Am zwróciłeś uwagę na ilość tematów, to też nie odzwierciedla rzeczywistości?
    Ty nie masz podglądu na to, co się faktycznie dzieje na forum i ile różnych osób odwiedza Ogólne Forum. Uwierz mi, że HP nie jest wiodącym działem na alfaholicy Liczba kliknięć w tematach gorących (np "Dobra zmiana") generuje te statystyki.
    Mi jest obojętne, gdzie to będzie. Jak się znajdzie w HP to nie ma problemu.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nowa mniejsza tablica rejestracyjna
    Utworzone przez DinozaurJerzy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 01-02-2019, 22:09
  2. [GTV Spider] Mała tablica rejestracyjna
    Utworzone przez jacool.n w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-01-2019, 16:28
  3. [Giulia] Przednia tablica rejestracyjna
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 11:17
  4. [156] 156 TS Tablica rejestracyjna
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory