Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102

Temat: Naklejki z koniczynka na Alfach nie bedacych QV ani wyscigowymi bolidami

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie Naklejki z koniczynka na Alfach nie bedacych QV ani wyscigowymi bolidami

    Takie pytanko - normalnie nie jestem fanem oklejania samochodów naklejkami ani tym bardziej dodawania im "uroku" emblematami od droższych / szybszych wersji.
    Jednak koniczynka na Alfie jak wiemy ma zupełnie inne pochodzenie i zanim stała się emblematem wersji usportowionych, była po prostu amuletem na wyścigówkach Alfy (zresztą zwykle jest tak do dzisiaj).

    Szczerze, podoba mi się ten zwyczaj i tak się zastanawiam czy nie sprawić sobie takich emblematów i na moim Spiderze, szczęścia Alfisti jednak potrzebuje

    Co o tym myślicie? Czy koniczynka na "zwyklej" Alfie jest fajnym nawiązaniem do historii, czy czymś w rodzaju odpustowego emblematu "M3" na BMW 316i Compact?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jeśli była w oryginalnym modelu w tym wyposażeniu - tak. Jeśli nie to nie. Ja nie lubię robić na siłę z czegoś coś, czym nie jest. Może kiedyś uda dołączyć się do tego ekskluzywnego klubu, póki co przez myśl by mi nie przeszło oklejenie swojej Giulii Business koniczynkami.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    nie no nie możesz odstawać od reszty na tym forum, oklejaj obowiązkowo! z każdej strony żeby było widać, nie ważne czy diesel 105 koni czy twin smark ale koniczyna musi być, jeszcze się pytasz?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Koniczynka jednak coś upamiętnia-edług mnie to nie ten obciach co M-plakiet.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o moje skromne zdanie, to jednak koniczynka powinna być zarezerwowana dla modeli, na których jest umieszczana fabrycznie, koniczynka jest elitarna i tak powinno moim zdaniem zostać.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Wow jakie emocje! Dobrze ze pan Merosi nie wiedział ze nie nożna ot tak sobie malować czegoś na Alfie, skoro tak fabryki nie opuściła )) bo nie mielibyśmy tak fajnej legendy.

    Zdaje się ze moja intencja odbierana by była opacznie, jako próba doklejania emblematów z innych modeli, co dla mnie tez jest żenujące, myślałem ze może Alfisti widza ten konkretny detal inaczej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Zdaje się ze moja intencja odbierana by była opacznie, jako próba doklejania emblematów z innych modeli, co dla mnie tez jest żenujące, myślałem ze może Alfisti widza ten konkretny detal inaczej.
    Tak jak sam napisałeś, zanim stało się to symbolem wersji usportowionych, było na wyścigówkach. Tak wiec jeśli nie ma się ani tego ani tego, to jest to słabe jak cholera. Bo mimo, że może sam właściciel nie chce nic udowadniac to jest to na zewnątrz tak postrzegane.

    Dla mnie to ten sam poziom co doklejanie Mki do BMW.

    BTW u mnie na osiedlu stoi bardzo zadbana i dopieszczona Audi A4 B7. Doceniam prace jaka włożył właściciel i jak dba o auto. Niestety cały efekt psuje to, że nakleił sobie emblematy S4 czyli usportowionej benzyny z dwoma podwójnymi rurami. Niestety jego "bolid" to tylko diesel z rurkami skierowanymi w dół. Właścicielowi się podoba? Ok. Ale dla mnie wioska.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał komisarz Zobacz post
    nie ważne czy diesel 105 koni czy twin smark
    Tak się składa, że i na wyśmiewanym przez Ciebie, a poczciwym T.S.ie można było spotkać oryginalne emblematy QV w modelu 147.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 159SW 1,9 120KM 2009r.
    Postów
    13

    Domyślnie

    A moim zdaniem jeżeli ktoś ma taką ochotę to niech śmiało sobie nakleja, to jego auto a wprawne oko alfisty zawsze odróżni fejkową wersję o prawdziwego QV. Każdy robi tak jak czuje i jeśli ma taką potrzebę aby dorzucić koniczynę na szczęście to czemu nie

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Wow jakie emocje! Dobrze ze pan Merosi nie wiedział ze nie nożna ot tak sobie malować czegoś na Alfie, skoro tak fabryki nie opuściła )) bo nie mielibyśmy tak fajnej legendy.

    Zdaje się ze moja intencja odbierana by była opacznie, jako próba doklejania emblematów z innych modeli, co dla mnie tez jest żenujące, myślałem ze może Alfisti widza ten konkretny detal inaczej.
    Akurat chyba mój post nie był szczególnie nacechowany emocjami, sam uważam, że brakuje jakiegoś fajnego emblematu na alfach, no koniczynka jest bardzo fajna, wiem że może chciałeś ją nakleić bardziej dla symbolu niż udawania czegokolwiek, bo na pewno nie masz takiego zamiaru, ale myślę, że właśnie mogłaby być odebrana jak opisane wyżej przez kolegę oznaczenie S4

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Koniczynka ALFA 1 sztuka
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 18:51
  2. GT - koniczynka QUADRIFOGILO VERDE
    Utworzone przez adi000 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 17:59
  3. Koniczynka - brelok
    Utworzone przez bobryt w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory