Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pomoc Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2006r

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie Pomoc Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2006r

    Witam mam taki problem ostatnio kupilam swoj wymarzony samochód Alfa Romeo GT .
    Niestety długo sie nią nie nacieszylam , po 4 dniach niestety wjechal we mnie facet i wyceniono mi ją na szkode całkowitą .
    Chcialabym sie z wami podzielic zdjeciami i poprosic o porade czy warto mi ją naprawiac ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190430_182527.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	109.1 KB
ID:	258498   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190430_100002.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	110.0 KB
ID:	258499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190508_193743.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	100.0 KB
ID:	258500  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Musisz sama ocenić. Zobaczysz ile dostaniesz z ubezpieczenia i wtedy przeliczyć. Miałaś ja tylko 4 dni więc podejrzewam, że nie zdążyłas dołożyć do niej za dużo, więc kupno nowej też może się opłacać. Wszystko zależy od tego ile da ubezpieczyciel.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    naprawa będzie kosztowała max 3500zł z częściami i robocizną, nie jest to jakies powazne uszkodzenie
    do wymiany oprócz drzwi i poszycia błotnika podsufitka, poduszka w fotelu, kurtyna, sensor i jezeli wystrzelił to pas bezpieczeństwa (lub dwa)
    zapytaj ubezpieczyciela ile chce zapłacić
    ...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ubezpieczyciel daje 8700 wszyscy mowia ze naprawa sie nie oplaca bo wyjdzie wiecej dlatego pytam tutaj pas jest w porzadku

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    Poszycie blotnika kupie na internecie ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Wg mnie naprawiaj...Nawet na waciki powinno zostać

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jeśli zawieszenie dostało (nie wiem czy krawędź obrazu jest zakrzywiona na pierwszym zdjęciu czy koło pochylone) to ja bym odpuścił naprawę. Chyba że jesteś blacharzem (albo masz takiego w rodzinie), ogarniasz sobie elegancko prostowanie na ramie i takie tam tematy.

    Miałem kiedyś auto jeszcze przed alfami które dostało podobne, ale lżejsze uderzenie - słupek B, drzwi i próg dostały (auto typu sedan). Mimo naprawy, wymiany poszycia i td, nigdy już nie prowadziło się tak dobrze jak wcześniej. Więcej, relatywnie szybko po tym uderzeniu w bok różne części zawieszenia były do wymiany - m. in. wahacze - a komplet trochę kosztuje.

    Jak wyjmiesz części z jakichś szrotów to i w 6-7 tys wyrobisz się z naprawą, nie wiem jak Ty, ale ja bym wolał mieć np pewne poduszki w aucie, nie używki, przecież kolejną kolizję możesz mieć poważniejszą, a one naprawdę ratują życie.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 18-05-2019 o 21:05
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ciekawe gdzie jej to zrobią za 3500 z częściami i robocizną - kolega miał podobny strzał w Citroenie i naprawa była w pięciocyfrowej kwocie. I ponieważ miał nowsze auto, to o części było łatwiej, nie wiem czy tak prosto jest skompletować choćby wnętrze do GT w obecnym czasie - a po takim wystrzale poduszek, raczej trzeba.
    A, no i po 2-3 miesiącach stwierdził że drugi raz by się nie zdecydował - coś tam skrzypi teraz, coś trzeszczy, czuć że auto było robione. Cały czas jeździ, ale nie jest zadowolony.

    Generalnie - jak znalazłby się jakiś warsztat, który weźmie tę kasę i sam zorganizuje części itd - to można spróbować, ale jak miałbym sam szukać po szrotach i forach to nie ma mowy.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Rozumiem, że ta kwota przy całkowitej szkodzie (minus cena wraku) to już do wypłaty?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    Tak autko oddalam juz do naprawy. naprawa wychodzi 6700 ze wszystkim

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory