Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Sp mamuta

  1. #1
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie Sp mamuta

    Admin nie puścił mi posta zatytułowanego "Sp..erma mamuta" dlatego pewnie że był tam jeden normalny wyraz, fizjologiczny ale widać, ze mentalność koscielna rządzi na forum.. Mniejsza z tym: problem jest taki, ze jakies auto, nie wiem jakie i czym ale w czerwcu zabryzgało mi na trasie auto, na masce. Padały deszcze, było błotnisto, nie myłem samochodu. W lipcu wyjrzało słonce, umyłem auto, wielki zaciek tej sper...my został na masce. Zupelnie jakby zrobił to mamut: wielki wytrysk. Żadne mycie nie pomaga, żadne szampony czy gąbki, ani mycie cisnieniowe.
    Nie wiem, co zrobić, lakier jest czarnym metalikiem, więc obawiam się eksperymentowac. malować maski też wolałbym nie. Czy są jakieś srodki? Kolor tej sper..my jest własnie taki, siwy, nie czuję lepkości, więc to chyba nie żywica. Jednak wyrażnie widać rozbryzg, zajmuje on 1/3 maski wiec sporo.

  2. #2
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    A słyszałeś o metodzie klin klinem
    Nie no żart...
    Kiepska sprawa, może jakiś wosk koloryzujący albo coś...

  3. #3
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję na początek spróbować usunąć to pastą TEMPO (ale tą orginalną Czeską a nie K2)

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Admin nie puścił mi posta zatytułowanego "Sp..erma mamuta" dlatego pewnie że był tam jeden normalny wyraz, fizjologiczny ale widać, ze mentalność koscielna rządzi na forum..
    Admin nie puścił Twojego posta, nie dlatego jak napisałeś wyżej .A dlatego ,że założyłeś temat nie w tym dziale co trzeba.
    Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem dopiero pisz takie kretyńskie oskarzenia.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Przed zastosowaniem pasty TEMPO spróbował bym usunąć to przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Najpierw bylo by dobrze sprecyzowac co to za maz

    Jesli cos pochodzenia asfaltowego to idealnie spisuje sie maslo
    Jesli to jakas farba to sprobuj benzyny ekstrakcyjnej a w ostatecznosci nitro - fabrycznego lakieru samochodowego nie ruszy ale sprawdz to najpierw na jakims malo widocznym elemencie np spodzie maski
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  7. #7
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    ale jak mam sprecyzować co to jest? w tym własnie problem. Na czarnym metaliku jest siwawa rozpryskowa plama. Widać, ze było to gęste, bo spływ w doł maski jest ograniczony, ledwie kilka strużek. W dotyku jest "żadne": nic pod palcami nie czuć. Wygląda jakby przereagowało z wierzchnią warstwą lakieru. kolega mówi, że mogło to być...wapno palone, spadło z jakiejś paki, padał deszcz, powstała reakcja. Polecano mi pasty polerskie... ale to kurde jest metalik... czy ja nie zniszczę całkiem lakieru?

  8. #8
    thing
    Gość

    Domyślnie

    może to jakieś wapno czy farba

  9. #9
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli by to było wapno, powinno dać się zmyć

  10. #10
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    nie zmywa....za to widać jakby wykwity... było na pewno gęste, to pewnik.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory