Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 98

Temat: Uwaga na filtr oleju !!!!! t.spark

  1. #41
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Kiedyś miałem jeszcze przygodę z Filtronem w Golfie II 1.8 znajomego, poprosił mnie o wymianę oliwy więc powiedziałem, niech kupi olej i filtr to mu zmienię. No i przywiózł filtrona a oliwa ta co zawsze. Olej zmieniłem, chłopina pojeździł i na drugi dzień dzwoni że jak dłużej w korkach pojeździ że olej złapie 100stopni to mu pika coś, okazało się że tak sygnalizowany jest spadek ciśnienia oleju. Najlepsze że przed zmianą oleju wszystko było OK, więc nie wiele myśląc kupiłem mu filtr oleju MANNa, zmieniłem i po kłopocie, dopiero po fakcie znalazłem na jednym z forów VW info że takie jajca na Filtronach się dzieją.;
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #42
    huragan
    Gość

    Domyślnie

    Mam filtrona wszystkie filtry.Jestem przed wymiana oleju.Przejechane 12 tys na tych filtrach i wszystko jest w porzadku.Nastepna wymiana tez bedzie Filtron.Moze ten filtr poprostu spadl w sklepie na podloge i cos sie uszkodzilo??albo poprostu zdarzaja sie takie rzeczy kazdej firmie.Pozdro.

  3. #43
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał huragan Zobacz post
    Mam filtrona wszystkie filtry.Jestem przed wymiana oleju.Przejechane 12 tys na tych filtrach i wszystko jest w porzadku.Nastepna wymiana tez bedzie Filtron.Moze ten filtr poprostu spadl w sklepie na podloge i cos sie uszkodzilo??albo poprostu zdarzaja sie takie rzeczy kazdej firmie.Pozdro.
    z tego co widac masz jtd a chyba jtdkow nie obejmuje ten problem co tsów

  4. #44
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja w obu tsach 16v co miałem chyba z 6-7 razy zmieniałem olej i zawsze kupowałem filtrona i nigdy nie bylo zadnego problemu... tylko ze olej zawsze gęsty lałem 15w, siejecie chyba jakąś niepotrzebną panike..

    w jtdku teraz była druga zmiana i kupiłem drugi raz filtr sofima, tez sie nic nie dzieje

    ---------- Post dodany o godzinie 08:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:57 ----------

    Cytat Napisał radooo Zobacz post


    Ja rowniez slyszalem rozne opinie, m.in "Branie oleju" zalatwia wymiana pierścieni na firme GOETZE, ze panewki nie sa takiej grubosci jak np niemieckie i niedobór oleju doprowadza do ich zatarcia poniewaz sa "delikatne".To sa teorie uslyszane, jak wspomnialem wczesniej mechanikem nie jestem, pytam i szukam potwierdzenia tego co "obilo mi sie o uszy".Jako ze masz warsztat który specjalizuje sie we włoszczyźnie mozesz pow cos wiecej na ten temat? Czy wymiana pierścieni zalatwi temat brania oleju ?

    Pzdr
    to wszystko zależy w jakim stanie są u Ciebie tuleje jeśli nie ma wysokich progów to wymiana pierścieni spokojnie załatwi bezustanne dolewki oleju, pisze to z własnego przypadku, po wymianie na pierścienie GOETZE spożycie oleju w 2.0 16v TS spadło prawie do zera ale u mnie były ślady jeszcze po honowaniu na tulejach cylindrów i prawie niewyczuwalne progi..

    zużyte pierścienie widać gołym okiem, zazwyczaj w twin sparku powodem brania oleju są starte "listewki" na pierścieniach olejowych
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 23-10-2009 o 09:00

  5. #45
    ViP Alfa i Omega Avatar rdk_
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    [ Płock ]
    Auto
    AR 159 [2.4 JTDm 20v]
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    ja w obu tsach 16v co miałem chyba z 6-7 razy zmieniałem olej i zawsze kupowałem filtrona i nigdy nie bylo zadnego problemu... tylko ze olej zawsze gęsty lałem 15w, siejecie chyba jakąś niepotrzebną panike..

    w jtdku teraz była druga zmiana i kupiłem drugi raz filtr sofima, tez sie nic nie dzieje

    ---------- Post dodany o godzinie 08:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:57 ----------



    to wszystko zależy w jakim stanie są u Ciebie tuleje jeśli nie ma wysokich progów to wymiana pierścieni spokojnie załatwi bezustanne dolewki oleju, pisze to z własnego przypadku, po wymianie na pierścienie GOETZE spożycie oleju w 2.0 16v TS spadło prawie do zera ale u mnie były ślady jeszcze po honowaniu na tulejach cylindrów i prawie niewyczuwalne progi..

    zużyte pierścienie widać gołym okiem, zazwyczaj w twin sparku powodem brania oleju są starte "listewki" na pierścieniach olejowych

    Uslyszalem taka opinnie od mechanika ktory naprawial zatarta GTV mojego brata.. Wczesniej jakis tydzien temu robil to samo w 156..

    A co do tematu jedni mowia tak drudzy tak, fotek brak

    Tak jak poprzednio kupilem filtr Boscha (Knecht & mann tylko na zamowienie ) Problemow nie bylo wiec mam nadzieje ze tak bd i tym razem Świeżutki Valvoline zalany )

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez rdk_ ; 23-10-2009 o 22:20
    Anonima Lombarda Fabbrica Automobili


    Alfa Romeo 156 [1.8 T.S 16v 144HP 2001r ] SPORTPACK / Berilna / 2008-2011r
    Alfa Romeo 156 [2.4 JTD 10v 136HP 1999r ] SPORTPACK / Berilna / 2011 - .....
    Alfa Romeo 159 [2.4 JTDm 20v 200HP 2007] SPORTWAGON / 2018-.....

  6. #46
    kolarz
    Gość

    Domyślnie

    Panowie może źle się wyraziłem na początu tego co pisałem bo napisałem o braku sprężyny ponieważ w filtrach filtrona spręzyna która odpowiada za bezpieczeństwo silnika przy wzroście ciśnienia oleju jest gruba i znajduje się wewnątrz widać ją i to dokładnie przez otwór z gwintem wklejam link do filmu na temat filtrów obejrzyjcie bo warto !!!!!!!!
    Pragne sprecyzować że widocznie w filtrze znanej nam marki zawór bezpieczeństwa (na filmie zwany zaworemobejściowym)musi być żle dobrany i widocznie sprężyna jest za mocna ?
    Zachęcam do obejrzenia filmu i powiedzcie co myślicie na ten temat?
    Pozdrawiam
    http://www.motofocus.pl/filmy,127,filtr-oleju.html

  7. #47
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Budowa filtra oleju jak i jego działanie jest ogólnie znane każdemu użytkownikowi auta, problem jest raczej z jakością zakupionych filtrów. Wniosek, kupujcie sprawdzone i renomowanej firmy filtry olejowe

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  8. #48
    kolarz
    Gość

    Domyślnie

    Tu się nie zgodzę że budowa filtra oleju jest każdemu znana.
    teraz następuje pytanie jakie to są marki?
    Z własnego doświadczenia wiem że filtron nie zdaje egzaminu w t.s i jeszcze jedna rzecz.
    zacytuje opis z firmy intercars sklep internetowy dobrałem sobie po wyszukiwarce filtr oleju oto opis filtra marki filtron"Rodzaj zaworu: zawór ograniczający cisnienie"
    natomiast filtry innych marek nie mają takowego opisu.
    Od takiego opisu w tec docu zaczeło się moje poszukiwanie czym się różnią filtry do twin sparka i co ciekawe po obejrzeniu wszystkich filtrów przypisanych do naszych beli pierwszym elementem który je róznił była gruba sprężyna dobrze widoczna wewnątrz filtra która znajdowała się w filtrach filtrona między innymi. po założeniu filtra bez widocznej sprężyny problem się skończył

  9. #49
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Sprężyna jest założona odwrotnie i jej nie widać. Masz kanał olejowy w trzpieniu na który nakręca się filtr?

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Film może i ciekawy, ale nie do końca mnie przekonał do zakupu filtra tego producenta. Pierwsze co wzbudziło moje zastrzeżenia to brak zaworu przeciwzwrotnego po tzw. stronie czystej. Druga sprawa to umiejscownienie tzw. zaworu przelewowego, który znajduje się w okolicach dna filtra. Oznacza to, że podczas otwarcia zaworu przelewowego nie tylko nie filtruje (to chyba zrozumiałe), ale wpuszcza w obieg wszystkie zgromadzone do tej pory po stronie brudnej - zanieczyszczenia :/
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  2. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  3. [GTV] filtr paliwa gtv 1,8 twin spark
    Utworzone przez brzoza13 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 16:08
  4. [Giulietta] UWAGA: problemy z bagnetem oleju!
    Utworzone przez donvito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 10:16
  5. Filtr Stożkowy alfa 147 1.6 T.Spark 16v/ jaki rozmiar stożka.
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 08:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory