Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 98

Temat: Uwaga na filtr oleju !!!!! t.spark

  1. #61
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Do autora: A jeżeli olej jest zagrzany do 100stopni i na zegarze zewnetrznym będzie za niskie ciśnienie to czy filtr może miec cos do tego? Kolega ma problem ze ma wyremontowany silnik a cisnienie jest za niskie, no i filtr tez najtanszy.

  2. #62
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    Do autora: A jeżeli olej jest zagrzany do 100stopni i na zegarze zewnetrznym będzie za niskie ciśnienie to czy filtr może miec cos do tego? Kolega ma problem ze ma wyremontowany silnik a cisnienie jest za niskie, no i filtr tez najtanszy.
    Albo kiepski olej...

  3. #63
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    olej ma castrola sport 10W60 więc nie byle jaki. Zmienimy filtr na ten bez zaworku z ciekawości bo to smieszny pieniądz ale do cełej tej teorii z zaworkiem podchodze sceptycznie ponieważ zaworek ten nie ma zadania ograniczyć ciśnienia oleju bo od tego jest zawór bezpieczenstwa w pompie tylko ma zabezpieczyć olej przed cofaniem się aby na górze nie zabrakło oleju i szybciej tam dochodził, dlatego troszkę tego nie kapuje o czym piszecie. Teoria autora nie pomoże wam wszystkim w pozbyciu się problemow z panewkami. Ja zaś ze swoch doświadczen z tymi silnikami mam inne teorie czyli panewki na wałkach równoważących, pompa , glowica ze smarowaniem 2wałków , pompa i słabe panewki na wale, wystarczy że na każdym z tych szybko zużywających się elemetów ucieknie po 0.1-0.2bara i już mamy po silniku. Rozumiem że może być to wina filtra ale na zimnym silniku natomiast jeżeli kontrolka cisnienia oleju zapala sie tylko na gorącym silniku to wina niskiego ciśnienia w silniku a nie zaworek we filtrze. Z ciekawości wymienię ten filtr ale nie licze na cuda.
    Ostatnio edytowane przez h0se166 ; 15-07-2010 o 17:59

  4. #64
    Darex
    Gość

    Domyślnie

    Pablo. , bo takowy filter(Kager) właśnie kumpel założył do Alfy i nie wiem czy dobrze zrobił..?

  5. #65
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    No właśnie szukałem tego tematu, ja kupiłem do siebie filtr firmy Kager i coś mnie podczas wymiany ruszyło bo stary filtr był większy od tego Kagera (taki z koniczynką) (a stary filtr to nie pamiętam czy to był Filtron czy inny jakiś) i pojechałem do sklepu i kupiłem filtr Filtrona taki dość długi, nie pamiętam numeru z opakowania jak znajdę to napiszę a jutro zrobię zdjęcia tego Kagera. Hmmm i teraz się zastanawiam czy zrobiłem dobrze czy źle, kontrolka od oleju gaśnie normalnie a jak auto się rozgrzeje to czasami lubię przycisnąć do 5k rmp.
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  6. #66
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyśko Zobacz post
    No właśnie szukałem tego tematu, ja kupiłem do siebie filtr firmy Kager i coś mnie podczas wymiany ruszyło bo stary filtr był większy od tego Kagera (taki z koniczynką) (a stary filtr to nie pamiętam czy to był Filtron czy inny jakiś) i pojechałem do sklepu i kupiłem filtr Filtrona taki dość długi, nie pamiętam numeru z opakowania jak znajdę to napiszę a jutro zrobię zdjęcia tego Kagera. Hmmm i teraz się zastanawiam czy zrobiłem dobrze czy źle, kontrolka od oleju gaśnie normalnie a jak auto się rozgrzeje to czasami lubię przycisnąć do 5k rmp.
    Jeździłem na Kagerach, Filtronach i wielu innych. Wielkość wszystkich jest podobna. Dłuższe są do innych silników. Jeśli z silnikiem jest wszystko ok., to filtr na pewno nie spowoduje zatarcia silnika. Kager nie jest jeszcze taki tragiczny.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #67
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Filtr który mam w tej chwili założony to Filtron OP545 a ten Kagera to taki:
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  8. #68
    Darex
    Gość

    Domyślnie

    Krzyśko, kumpel założył identyczny filtr Kagera.

  9. #69
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Talking

    Cytat Napisał Krzyśko Zobacz post
    Filtr który mam w tej chwili założony to Filtron OP545:

    To nie jest filtr do TSa 16v.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #70
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    No właśnie tacy u nas sprzedawcy, nie patrzy na numery tylko żeby gwint się zgadzał. Wykręcić go i założyć tego Kagera?
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

Podobne wątki

  1. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  2. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  3. [GTV] filtr paliwa gtv 1,8 twin spark
    Utworzone przez brzoza13 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 16:08
  4. [Giulietta] UWAGA: problemy z bagnetem oleju!
    Utworzone przez donvito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 10:16
  5. Filtr Stożkowy alfa 147 1.6 T.Spark 16v/ jaki rozmiar stożka.
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 08:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory