Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Opony

  1. #11
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Opony które zaprezentowałeś nie są na pewno klasy średniej. T1 to chyba na pewno UHP, goodyeary też
    UHP czy nie to małe ważne (najważniejsze, że w tym rozmiarze stosunkowo tanie), w każdym razie można na rynku dostac kilka lepszych opon od tych które zaprezentowałem. T1R i GSD3 to nie jest najwyższa półka jeśli chodzi o opony.

    Ale wracając do tematu.
    Czytałem kiedyś o oponach Toyo, ale niestety T1S (poprzedni model), tak samo o GSD2. Opinie były dobre, niestety opony podobno nie były zbyt przyczepne na mokrej nawierzchni. Może macie jakieś testy ADAC, lub coś podobnego ?
    ja niestety nie mogę nigdzie niczego znaleźc, jeśli są już jakieś testy to opon klasy Kormoran, Barum, Sawa itp. :cry:

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja jezdze na barumach juz w 3 cim aucie i powiem ci szczerze ze nic zlego o nich nie moge powiedziec, jedynie to to ze są troche głosne ale to pewnie przez ten dosc klockowaty bieznik..
    zerwac je na suchym asfalcie to po prostu jest nie lada wyczyn, na mokrym jeszcze ani razu sie nie poslizgnąłem, całą zime na nich przejechalem i z kazdego sniegu wyjechalem, po prostu jak dla mnie rewelka :mrgreen:
    zresztą barum są chyba pod conti..

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Na forum www.streetracing.pl często były duskusje o oponach, proponuję sprawdzić w ichniej szukajce, na pewno coś ciekawego znajdziesz :wink:

    Ja chyba na to lato kupuję proxesy T1r, bo zwyczajnie nie ma zbyt wielu opon w moim rozmarze.
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #14
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    czytałem własnie przed chwilą temat o oponach UHP na streetracing.pl
    z opon, które wymieniłem pochwały zebrały Toyo i Goodyear. Ja jednak poważnie zacząłem się zastanawiac nad Bridgestone Re720, o której też dużo tam pisano:



    Opis z opony.com:
    "Poprawia prowadzenie i sterowność sportowych samochodów

    - Doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni i w czasie jazdy na zakrętach, oraz zmniejszone ryzyko aquaplaningu

    - Wspaniała sterowność

    - Agresywny wzór bieżnika, stylowe boki i kształt osłony felgi

    - Takie same osiągi na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji opony

    Nowa konstrukcja znacznie poprawia osiągi na mokrej nawierzchni nowej opony i nie powoduje znaczącego pogorszenia osiągów w miarę zużywania. Dwupoziomowy bieżnik powoduje, że w miarę usuwania się wierzchniej warstwy gumy, odsłaniana jest warstwa druga, o zwiększonej przyczepności."

    ciekawe jak wygląda ścieralnośc takiej opony, czy przejeżdżę na nich przynajmniej 3 sezony

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory