Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Opony

  1. #1
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    A wiec tak, teraz moj bolid porusza sie na zimowkach Debica frigo directional. Oponki idealnie sprawują sie na sniegu i lodzie czuc kontrole nad autem na mokrym i suchym asfalcie nie najgorzej choc mogly by byc ciutke lepsze no ale w koncu jest to opona zimowa i po sniegu ma dobrze smigac i smiga! Generalnie nie ma sie do czego przyczepic!! Szczerze polecam, chociaz sa juz Frigo 2, jedni mowią ze super a drudzy ze do D... ciekawe moze ktos z braci alfisti sobie zafundował do swojej belli i podzieli sie wrazeniami z jazdy?! Jesli chodzi o lato to seryjne Firestone Firehawk są wedlug mnie pomylką , opony na suchym są do bani a na mokrym szkoda gadac!!! Opony te przeznaczone są do aut typu Golf, bora,Corsa,clio itp. Ale w rzaden sposob nie nadają sie do Alfy gdzie zawias pozwala kierowcy naprawde robic cuda!!! Niestety oponki szybko gaszą jego zapał :x zbyt slabo trzymają!!!!! Tak wiec na wiosne jak tylko budrzet mi pozwoli bedzie wymianka najprawdopodobniej na GoodYear F1

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a ja na zime kupilem nowe bravurisy 195/50 bo w zeszłym roku spisywały sie super zimą.. 150 zeta za sztuke mozna przebolec bo zimowe niskoprofilowe 15tki neistety narazie nie na moją kieszen studenta

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie oponki

    ja w lecie jezdze na naszych furio / sporo tansze/ na suchym jest ok ale na mokrym no coz gaz delikatniej ale prowadzi sie bardzo dobrze.poprzednio mialem fulde w sumie sa na poziomie furio tylko ze bardziej twarde w zakretach to super jak po szynach ale jazda po naszych drogach to byla mordega furio sa mieksze i komfort duzo lepszy. zimowki mam zamiar kupic a jakie sam niewiem napewno 195 / teraz 215/

  4. #4
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Ja w zimie jezdze na Dunlop SP Winter Sport M2 215/40 16" i nie polecam takiego profilu na zime...zawadzam o bryly sniegu co jakis czas kolektorem... :roll: do tego na zime im wezsze opony tym lepiej(no ale wiadomo ze bez przesady :wink: )
    Na lato mam Dunlop SP Sport 2000 215/45 17" i mysle ze oponki super,ciche,dobrze lapiace trakcje,na mokrym tez niezle...mialem wczesniej pirelki P 6000 i tez uwazam ze sa to super oponki


    Pozdrawiam

  5. #5
    Marta_
    Gość

    Domyślnie

    Widze że sisotry nie są uwzgledniane... hm,...
    Ale są takowe na forum

    Wiec ja Dunlop SP sport 9000 bardzo przyjemna opona, zima Pirelli ale nie pamiatam dokładnej nazwy ...

  6. #6
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta_
    Widze że sisotry nie są uwzgledniane... hm,...
    Ale są takowe na forum

    Wiec ja Dunlop SP sport 9000 bardzo przyjemna opona, zima Pirelli ale nie pamiatam dokładnej nazwy ...
    Wybacz nam niewdzięcznikom siostrzyczko..... Ale to wszystko dla tego ze nie zbyt często SIOSTRZYCZKI na forum goszczą!!!!!!! I siem zapominamy troszke

  7. #7
    Piotr
    Gość

    Domyślnie letnie opony klasy średniej

    Witam

    Końcem kwietnia zamierzam kupic opony letnie do Alfy. Jako, że na forum przybywa właścicieli szybkich włoskich samochodów postanowiłem zapytac o rade. Opony będą w rozmiarze 195/50R15, ale nie zdecydowałem się jeszcze na jakiś konkretny model. Może ktoś z Was miał przyjemnośc jeździc na którejś z wymienionych opon:

    Toyo Proxes T1-R:


    Goodyear F1 GSD3:


    Dunlop Sp Sport 01:


    zastanawiam się jeszcze nad ofertą Yokohamy

    Najtaniej wychodzi opona Toyo (193zł sztuka), później Dunlop (210zł), a na końcu F1 (225zl).

    Nie chciałbym opony typowo na suchy asfalt, oczekuję również w miarę dobrego odprowadzania wody. Czyli jednym słowem opona musi dawac maksimum przyczepności na sauchym jak i na mokrym. Komfort oraz cicha praca mnie nie interesuje, ma byc poprostu przyczepnie.
    Jeśli macie jakieś testy opon tej klasy to byłbym bardzo wdzięczny za linki

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    F1 są piekne

  9. #9
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli już mowa o wyglądzie to mam teraz w Alfie Dunlopy SP Sport 2020E i uważam, że też super się prezentują. Szczególnie podoba mi się bok opony na którym bardzo dobrze widoczny jest napis SP Sport. Patrząc na te opony widac, że zostały stworzone do szybszego przemieszczania się LINK

    Jednak kupując opony nie powinno się zwracac uwagi na wygląd, a skutecznośc. Zastanawiam się czy GSD3 to nie jest już przereklamowany produkt

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Opony które zaprezentowałeś nie są na pewno klasy średniej. T1 to chyba na pewno UHP, goodyeary też
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory