Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Okleiny na kokpit itp

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie Okleiny na kokpit itp

    Witam szanowne Koleżanki i Kolegów
    Zastanawiam się jak to jest z tymi okleinami które tak często są oferowane w sklepach czy internecie. Jaka to ma tak naprawdę "żywotność" i po załóżmy roku jak to wygląda.
    Czy ktoś z Was coś takiego stosował albo miał styczność z takimi wynalazkami? Byłbym wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Okleiny w jakiej postaci? Jeśli masz na myśli, te wypukłe imitacje drewna, aluminium lub innych struktur, to nie dość, że są ohydne, aż biją po oczach odpustem, to jeszcze po jakimś czasie (zazwyczaj na zimnie) się najzwyczajniej odklejają przy dotknięciu... Wiem, bo niestety jeździłem autem oklejonym takim czymś z kolegą na studia.

    Natomiast okleina termokurczliwa z cienkiej folii jest o wiele trwalsza, ale co do jej estetycznych walorów, też jestem stanowczo na nie. Tyle, że jej montaż jest dość banalny na powierzchniach w miarę płaskich i nie chropowatych. Jeśli się ją chce nakleić na bardzo wypukłe i niezbyt gładkie powierzchnie, to już się zaczynają schody. Widziałem również panel środkowy u jednego z klientów (Mazda 6) i po ponad roku użytkowania folia zaczęła się łuszczyć i odbarwiać w miejscach najbardziej narażonych na słońce. Pomijam miejsca, gdzie odchodziła poprzez kontakt z rękami i otarcia w tych miejscach, bo to nawet w niektórych autach z malowanymi elementami nie wygląda lepiej...

    Ogólnie reasumując, jeśli masz dość gładką powierzchnię, niezbyt powyginaną i bez ostrych krawędzi można się w to bawić, tym bardziej, że jej usunięcie nie grozi większymi konsekwencjami, jeśli ją odklejamy na ciepło i nam lakier pod nią nie odparzy...

  3. #3
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o trwałość, to kolega Belfer27 ma rację, mam takie coś na osłonach klamek wewnętrznych. Poprzedni właściciel założył coś takiego z katalogu Lineaccessori a'la drewno żeby pasowało do reszty. O ile założone to jest nieźle, nawet otwory na tweetery ładnie "obszpachlowane" na czarno, to niestety po upływie tych kilku lat odbarwiły się od słońca i chyba kupię kpl. czarnych od angola. Tak, wiec odradzam takie coś.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Miałem tu na myśli raczej folie termokurczliwe ponieważ u mnie w Gtvce "ramki" na mebelku (czyli na obudowie tunelu gdzie jest wajcha od zmiany biegów i przełączniki) oraz kokpicie z racji wieku farba zaczyna odpyskiwać i zaczyna mnie to irytować. Chciałbym coś z tym zrobić i jedyny pomysł jaki mam to właśnie folia a nie chcę się bawić w lakierowanie tego.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli folia, to zmienia postać rzeczy. W poprzednim bolidzie, czyli punto 75 elx okleiłem kilka elementów folią imitującą karbon. Złego słowa nie powiem minęło prawie 10 lat i do dzisiaj to się trzyma (kolega z pracy odkupił punto). Zastosowałem okleinę firmy Foliatec, jak pamiętam tania nie była, ale jak to przeważnie wychodzi produkty markowe się sprawdzają. Suszarka do włosów i dużo cierpliwości i myślę, że efekty zadowalające. W większości sklepów tuningowych dostaniesz takie folie w różnych kolorach.
    http://www.foliatec.com/cms/en/Home/index.html

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    W takim razie trzeba chyba będzie się zacząć rozglądać za Foliatec-kiem.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam nawet nie wiedziałem, że jest polska strona
    http://www.foliatec.com.pl/serwisy.htm

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    To ja już bardziej polecam 3M DI-NOC imitująca carbon. Wygląda naprawdę ładnie.

    http://flokowanie.com.pl/carbon.htm - tak to wygląda

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    Dokładnie 3M, na allegro coś około 30,- a jest naprawdę zaj...sta. Nieraz się sparzyłem i wiem, że lepiej jest dołożyć kilka złotych i zrobić coś porządnie niż po kilku miesiącach usuwać folie i bawić się na nowo

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Powiedzcie mi Panowie, co wy chcecie oklejać? przecież nasze belle wyglądają wspaniale takie jakie są i po co robić z nich choinki lub wiejski tuning

Podobne wątki

  1. [GTV] Obkleiłem kokpit folitą imitującą karbon - jak Wam się podoba?
    Utworzone przez metiudas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2022, 19:52
  2. kosmetyki na kokpit i Skóry
    Utworzone przez szymek147TS w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 11:25
  3. jak zdemontować kierownicę i kokpit?
    Utworzone przez hyieh w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory