Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Okleiny na kokpit itp

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nie choinki, tu chodzi o ramkę która znajduje się u mnie na mebelki jak i na konsoli środkowej, odpryskuje z niej farba i brzydko to wygląda. Poza tym jest popękana więc lakierowanie jej nic nie da. Przeszukałem całe allegro i znalazłem tylko 1 szt z taką ramka. W tym wypadku jest oklejona, pomalowana na jakiś brąz albo drewno podobne coś. Tym bardziej że rzadko która Gtv coś takiego ma więc w jakiś tam sposób jest unikalna

    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  2. #12
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    A o szybkach wiecie coś kto ładnie i w miare tanio zakłada?

  3. #13
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Jakiś przytępiony dzisiaj jestem, ale jeżeli dobrze rozumiem to masz taką okleinę/nakładkę już w samochodzie? Jeżeli tak, to teraz co oklejanie tego w całości....raczej nie. Odklejenie tej nakładki, obklejenie i ponowny montaż raczej też odpada, bo po zawinięciu tych wszystkich obłości coś na tylnej powierzchni oklejanego elementu musi zostać, więc spowoduje, że będzie grubszy i problem z przyklejeniem na kokpit. Jeżeli dotniesz krawędzie na styk nic nie zawijając istnieje możliwość, że po pewnym czasie pod wpływem słońca na przykład skurczy się trochę i wylezie co jest pod spodem. Wywalić tą nakładkę i okleić elementy fabryczne, a może uda się odczyścić z kleju itd. do oryginału.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Oryginalnie taka ramka jest w samochodzie i chciałbym by tak zostało, fotka na której prezentuje wyżej o co mi chodzi jest z innego samochodu znalezionego na alledrogo (nie chciało mi się iść do garażu). Moja jest srebrna i chce by tak zostało jak w oryginale, żadnego drewnopodobnego szajsu nie chce. Czyli rozumiem że oklejając muszę coś zawinąć pod spód bo inaczej będzie lipa i zbiegiem czasu odejdzie?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #15
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    ...... Czyli rozumiem że oklejając muszę coś zawinąć pod spód bo inaczej będzie lipa i zbiegiem czasu odejdzie?
    No raczej tak, tak jak napisałem niekoniecznie odejdzie, ale tnąc na krawędzi i nie zawijając istnieje ryzyko, że z czasem może się skurczyć od słońca. Może jednak lakierowanie, jak popękane to troszeczkę szpachelki nawet takiej do modelarstwa (jednoskładnikowa, schnie pod wpływem powietrza) kupisz w sklepach dla modelarzy. Nie ujmuję twoich zdolności, ale można dać komuś do pomalowania pistoletem, a nie sprayem. Jeżeli masz jakąś firmę tuningową w pobliżu może udało by się wycyganić kawałek folii żebyś spróbował jak się to formuje.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o szpachle modelarską to nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Faktycznie może z nią spróbuje. Samo lakierowanie to nie problem potrafię sam to zrobić bo mam pistolet i aerograf ale jak na razie jest za zimno by to robić a garaż mam nie ogrzewany.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #17
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    No trochę modeli skleiłem. Areograf też mam...i podziwiam tego gościa Mike Lavallee, a zwłaszcza jego płomienie. Jak oglądasz na przykład "poturbowanych" to będziesz wiedział o kogo chodzi. Pooglądaj i jazda.....
    http://www.killerpaint.com/index.html

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cały malowany mi się właśnie nie podoba poza tym kwestia lakierowania plastiku jest raczej dla mnie odstraszająca ze względu na nietrwałość malowanych powierzchni. Do tego potrzeby jest specjalny lakier "elastyczny" a nie zwykły samochodowy.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    To ja już bardziej polecam 3M DI-NOC imitująca carbon. Wygląda naprawdę ładnie.

    http://flokowanie.com.pl/carbon.htm - tak to wygląda
    tutaj też kilka przykładów wykonanych tą folią:
    http://www.foliencenter24.com/forum/...e33384a5339df6

Podobne wątki

  1. [GTV] Obkleiłem kokpit folitą imitującą karbon - jak Wam się podoba?
    Utworzone przez metiudas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2022, 19:52
  2. kosmetyki na kokpit i Skóry
    Utworzone przez szymek147TS w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 11:25
  3. jak zdemontować kierownicę i kokpit?
    Utworzone przez hyieh w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory