Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Jak nagrać płytę audio do alfy?

  1. #11
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    to ja bym chciał jeszcze raz podziękować koledze obserwator'owi737 bo ten myk z czyszczeniem lasera na prawdę działa!
    teraz mam czytnik lasera jak nowy, muza gra elegancko i wreszcie działa mi nawigacja a rok jeździłem z myślą że sprzęt mam jakiś mocno wadliwy tylko do naprawy u specjalisty
    Dzięki za pomoc raz jeszcze!

  2. #12
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    powiem więcej - w naszej strefie klimatycznej (częste różnice wilgotności i temperatur) w 90% przypadków wystarcza czyszczenie... zdarzało mi się czyścić 15 letnie samochodówki które ożywały po dotknięciu wacikiem

    dodatkowo na częstotliwość czyszczenia ma wpływ palenie papierosów w aucie i jazda na otwartych oknach

    flatbeet - cieszę się że już po problemie

    a całej reszcie radzę zaczynać od najprostszych rozwiązań a dopiero później podkręcać lasery , wymieniać czytniki , wymieniać cały sprzęt...

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Zrobiłem właśnie taką operację. Czas ok 20 min. Było trochę zabawy z samym roz/składaniem zmieniarki. Zwłaszcza te gumki i sprężynki Faktycznie to działa płyty od razu zagrały, dało się wszystko zmienać itd. Więc jeszcze raz dzięki obserwator737

    Tylko mój ból jest taki że zmieniarka zagrała leżąc w bagażniku po podłączeniu samych kabli... a później jak ją już wmontowałem, przykręciłem 4 niewygodne śrubki i założyłem osłony itd to nie gra więc muszę to jeszcze raz rozbierać i zajrzeć.

    Ale nie ma wątpliwości że temat dobry i przydatny bo moja zmieniarka ostatnie pół roku przeleżała w garażu
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #14
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    zmienia płyty i nie odtwarza czy w ogóle jest martwa ? jak jest całkowicie martwa to pewnie kwestia wpięcia kostek , jak zmienia płyty i nie odtwarza to 1 sprawdź czy ją poprawnie złożyłeś 2 jeśli śruby miały różne długości to sprawdź czy nie zamieniłeś śrub miejscami - za długa śruba może czasami coś zablokować w mechaniźmie

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Zmienia płyty i nie odtwarza.
    Nie wiedziałem że te śruby mają jakieś znaczenia bo mimo że są różnej długości wkręcałem na przypał.. to chyba będzie to. Teraz trzeba będzie metodą prób i błędów ustawić je odpowiednio. Dam znać jutro czy pomogło
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  6. #16
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    przede wszystkim sprawdź czy działa bez śrub a jakby nie to looknij do środka czy śruba czegoś nie uszkodziła - może się zdarzyć że za długa śruba uszkodzi np płytkę z elektroniką

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Wykręciłem wszystkie śruby, włączyłem cd i poszedłem posłuchać. Zmieniarka wyszukuje sobie płytę potem ładuje ją pod laser i .... słychać tak jakby strzelającą sprężynkę i ciche trekotanie po czym zmieniarka się wycofuje i pobiera następną płytę i tak w kółko. Dziś jeszcze będę miał czas to ją rozbiorę sprawdzę czy się nic w środku nie pomieszało. Zrobię też kilka fotek to będzie manual - jeśli nie masz obserwator737 nic przeciwko
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #18
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    pewnie że nie mam heh

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Bo ja właśnie działam ale fotki średnie mi wyszły bo jak się okazało domownicy aparat wynieśli


    W morde dalej lipa !! Nic już nie widać w bagażniku więc zostawiam na jutro. Teraz to już napewno nie wina lasera.
    Mam wrażenie że cd jest za mało dociskana lub że siła napędu nie przekłada się na obroty samej cd i do tego jest to stukanie tak jakby chciało czytać/obracać cd a nie może. To napewno nie wina śrub bo już się ich pozbyłem... Na zdj chce pokazać gdzie jest problem.. Jakieś sugestie ?
    Ostatnio edytowane przez redek83 ; 26-02-2010 o 18:46
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  10. #20
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    z radiem w alfie jest tez taki motyw ze jak sie nagrywa w windows media to czyta te plytki, takie male czary

Podobne wątki

  1. Jakie audio do alfy 156.
    Utworzone przez DezerterUK w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 20:19
  2. Śmieszny temat- jak nagrać płyty do 166?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 10:43
  3. Zacięło płytę CD
    Utworzone przez sumyrp w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 10:48
  4. czy ktoś ma ma możę do nawigacji płytę
    Utworzone przez artik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 15:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory