Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Renowacja/odnowienie lakieru.

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie Renowacja/odnowienie lakieru.

    Witam.
    Miesiąc temu nabyłem czerwoną 146'kę. Przy wstepnych oględzinach okazało się, że tylny prawy błotnik i drzwi mają nieco inny odcień, były bardziej matowe. Pojechałem ze sprzedającym na stację diagnostyczną gdzie po badaniach geometrii okazało się, że elementy były wymienione ale to nic poważnego i auto jest prościutkie, specjalista orzekł, że to pewnie było jakieś "poważniejsze obtarcie".
    Nie przejmowałem się tym bo w końcu nabyłem 10-cio letnie auto, cudów nie ma.
    Niestety z czasem różnica zaczęła się pogłębiać. Gdy auto jest mokre (np. podczas mycia) praktycznie nie można odróżnić koloru na w/w elementach ale gdy wyschną elementy "oryginalne" mają nadal ten sam kolor a te "robione" robią sie siwe i matowe - wygląda to koszmarnie. Mam wrażenie jakby farba była dobrze dobrana, tylko lakieru na niej już by nie było.
    Czy można to jakoś samemu odświeżyć, czy tylko lakiernik coś zdziała?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    możliwe że elementy uszkodzone były lakierowane lakierem akrylowym (gotowy kolor+utwardzacz)w celu zmniejszenia kosztów.odpowiednia polerka lakieru i kolory znowu ożyją.


    moja druga ulubienica...

  3. #3
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat,
    jakiś k*tas zarysował mi drzwi prawe tylnie ;/ jak auto było brudne w te zimowe dni to tego nie widziałem, jak już wczoraj umyłem swoją włoszkę doznałem szoku ;/ ewidentne zarysowanie kluczem, wziąłem pastę polerską do czerwonego lakieru, dookoła rysy święci się pięknie, ale niestety zamaskowanie rysy do gołej blachy/podkładu nie było tak proste. Są jakieś reperaturki czegoś takiego ? Myślałem o użyciu lakieru do paznokci, bo będzie można dobrać taki sam odcień smyrnąć i spolerować. Macie jeszcze jakieś pomysły ?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał amoook Zobacz post
    Podpinam się pod temat,
    jakiś k*tas zarysował mi drzwi prawe tylnie ;/ jak auto było brudne w te zimowe dni to tego nie widziałem, jak już wczoraj umyłem swoją włoszkę doznałem szoku ;/ ewidentne zarysowanie kluczem, wziąłem pastę polerską do czerwonego lakieru, dookoła rysy święci się pięknie, ale niestety zamaskowanie rysy do gołej blachy/podkładu nie było tak proste. Są jakieś reperaturki czegoś takiego ? Myślałem o użyciu lakieru do paznokci, bo będzie można dobrać taki sam odcień smyrnąć i spolerować. Macie jeszcze jakieś pomysły ?
    Niektóre zakłady blacharskie oferują tzw. "smart repair" czyli naprawę tylko w tym miejscu gdzie jest uszkodzenie, bez konieczności lakierowania całego elementu. Wówczas i koszty są mniejsze i generalnie lakier oryginalny.
    Popytaj w swoim rejonie o taki warsztat, może uda się to tanim kosztem zrobić.
    Pozdrwiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    Są zakłady które zajmują się kompleksowymi renowacjami lakierów, kolega kripp powinien się na to skusić ja z resztą też, nazywa się to auto detailing i jak czytałem to oni właśnie też naprawiają takie ubytki tylko szkoda mi wywalić ponad 500 złotych chociaż może i warto...
    A jakieś propozycje hand made ?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie informacje, na razie jednak stawiam na opcje typu "zrób to sam". Jednym z etapów dopieszczania krzykaczki jest pobyt u lakiernika, ale jeszcze nie teraz, najpierw chcę dojść do ładu z mechaniką.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Witajcie.
    Wykorzystałem wolną chwilę przy dobrej pogodzie.
    pasta TURBO + stare bawełniane gacie + kilka litrów potu = jestem w szoku

    Efekt jest naprawdę niezły. Gdy tylko pogoda pozwoli pójda reparturki na drobne uszkodzenia i pasta teflonowa
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał kripp Zobacz post
    Witajcie.
    Wykorzystałem wolną chwilę przy dobrej pogodzie.
    pasta TURBO + stare bawełniane gacie + kilka litrów potu = jestem w szoku

    Efekt jest naprawdę niezły. Gdy tylko pogoda pozwoli pójda reparturki na drobne uszkodzenia i pasta teflonowa
    Jak kolega napisał dobra pasta tempo, ewentualnie lakier zaprawkowy kupiony w ASO, papier wodny i polerka. Myślę, że w zupełności wystarczy jak na home made. Tanio i przyjemnie

Podobne wątki

  1. [159] Renowacja / Regeneracja / Odnowienie Alfa Romeo 159 Sedan - Poznań / wielkopolska
    Utworzone przez Bladawiec w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 15:33
  2. [159] Polerowanie odnowienie renowacja przednich lamp
    Utworzone przez nikusbb w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory