Strona 3 z 38 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 380

Temat: Ceramizery... stosować czy nie...?

  1. #21
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Motodoktor nie zawiera teflonu. On działa na zasadzie zagęszczania oleju, przez co "korzystnie" wpływa na silnik i go wycisza
    Jednak środki zawierające teflon faktycznie powodują odkładanie się go w silniku i tworzenie wartw zatykających kanały olejowe. Teflon ma też tendencję do ścinania się w wysokich temperaturach.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  2. #22
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    We wczorajszym tygodniku motor jest artykuł o ceramizerach. Wynika z niego ze goscie spuscili olej w hondzie civic i jezdzili bez oleju kilkaset km, no i nic sie nie stalo, a sprezanie na tłokach cudownie się poprawiło.Nie rozumiem tylko czemu nie swiciła się kontrolka od smarowania skoro nie było oleju. Podejrzewam ze takst sponsorowany.

  3. #23
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    no raczej.... i nie napisali, ile pozniej silnik ten pracowal.
    Bajki i tyle.

  4. #24
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ludzie którzy sprawdzali działanie ceramizera na Hondzie Civic, robili to również na Polonezie. Ogladałem film z relacją tego testu i tam kontrolka od ciśnienia się świeciła. Polonez przejechał wtedy 300km bez oleju.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  5. #25
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    Ludzie którzy sprawdzali działanie ceramizera na Hondzie Civic, robili to również na Polonezie. Ogladałem film z relacją tego testu i tam kontrolka od ciśnienia się świeciła. Polonez przejechał wtedy 300km bez oleju.
    Mojemu koledze w pracy po zastasowaniu ceramizera przestały cykać popychacze w Mitshubishi Lancerze, ale są też tacy, którym kompletnie nic się nie poprawiło. Nikomu natomiast nic złego po wlaniu ceramizera się nie stało.

  6. #26
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    Można to wszystko mieszać :?:

  7. #27
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Tzn... co mieszać ?
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  8. #28
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    TAAA, najlepiej napisać że to bajki...najprostrze rozwiązanie. I tak już z nami ludźmi jest...ciężko wprowadzić jakieś nowości...baaardzo sceptyczni i zamknięci jesteśmy. Niech sobie teraz każdy sceptyk przypomni jakie były początki np internetu w Polsce...albo kart płatniczych...a nie wspomnę o płaceniu przez internet.... I co , i teraz znacząca większość z nas korzysta z tego wszystkiego. .
    Ja tam wierzę w pozytywne działanie Ceramizera - sprawdziłem to na swoich już 4 samochodach - w tym 2 firmowe Diesle(wolnossące) i powiem szczerze, że duuużo lepiej wygląda zapalanie w niskich temperaturach , a nie wspomnę o poprawie kultury pracy silnika.
    Jak dla mnie Ceramizer jest naprawdę świetnym dodatkiem do oleju , co ważne jest POLSKIM produktem i co najważniesze działa. Stosujcie go lub nie - nie moja sprawa.

  9. #29
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irasfox
    Ja tam wierzę w pozytywne działanie Ceramizera - sprawdziłem to na swoich już 4 samochodach - w tym 2 firmowe Diesle(wolnossące) i powiem szczerze, że duuużo lepiej wygląda zapalanie w niskich temperaturach , a nie wspomnę o poprawie kultury pracy silnika.
    swietnie. Moze opisz zatem szerzej spostrzezenia. A zagladales do silnika? Widac moze cos po elementach? Mniej sie zuzywa, mocniej? Jak? Miejsce produkowania jakiejs rzeczy nie ma dla mnie znaczenia... natomiast zastanawiam cos innego: skoro to takie cudowne, to czemu po calym kraju nie poszla natychmiast szeptana reklama ceramirzera? Czemu "kolega nie poleca koledze"? I czemu np. fiat nie zalewa nim swoich sztandarowych produktow od razu w fabryce? Wiesz, napisac, ze ktos nie ma racji latwo. Znalezc argumenty - juz trudniej.
    Lubie nowosci i chetnie sprawdzilbym ceramizer - gdybym mial gwarancje naprawy wozu na wypadek gdyby cos nie tege - albo tyle hajsu, ze remont TS'a bylby dla mnie pierdnieciem.
    Skoro nie mam niczego, poza opisami z allegro i sponsorowanymi tekstami w Motorze i TVNturbo.... to sorry, ale dla mnie za malo. I wciaz blizej ceramizerowi do bajki, niz super srodka na wszystko.

  10. #30
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    .... i po co to przekomarzanie się ... ja nikogo nie namawiam do jego stosowania, opisałem tylko własne doświadczenia z tym środkiem.
    Co się tyczy zaglądania do silnika - tak , zaglądałem, mogę przesłać Ci zdjęcia wałków rozrządu (krzywek) po 200 000km - nie ma na nich nawet ryski !!!. Mogę przesłac Ci zdjęcia tuleji cylindrów - z tego samego silnika - są na nich jeszcze ślady honowania !!!- zero zużycia !!!- były mierzone średnicówką, był spawdzany owal. Wszysko jest ok bo sprawdzałem z manualem. Moge przesłać Ci zdjęcia wału korbowego z tego samochodu - nawet ryski !!!!
    Więc nie mów mi kolego, że piszę o czymś czego nie sprawdziłem !

    Uprzedzę pytanie o powód rozbierania silnika - wydmuchana uszczelka pod głowicą.
    Doszedłem do wniosku , że warto byłoby sprawdzić osobiście ile wart jest ten środek , więc postanowiłem rozebrać silnik , tym bardziej, że mam do tego możliwości i środki .

    JESZCZE RAZ POWTARZAM - NIKOGO NIE NAMAWIAM DO STOSOWANIA CERAMIZERA !!! JAK KTÓS CHCE - PROSZĘ BARDZO. JA ZASTOSOWAŁEM I JESTEM ZADOWOLONY.

Podobne wątki

  1. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2017, 21:28
  2. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 22:46
  3. Miltec...stosować czy nie...?
    Utworzone przez tomkap w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 09:24
  4. Uzdatniacze do benzyny-stosować czy nie?
    Utworzone przez kaes w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory