Strona 1 z 38 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 380

Temat: Ceramizery... stosować czy nie...?

  1. #1
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie Ceramizery... stosować czy nie...?

    Witam Was

    Chce podzielić się z Wami moimi doświadczeniami na temat popularnego lub nie CERAMIZERA - produkt polski.
    Na dzień dzisiejszy oprócz AR 164 posiadam jeszcze Pontiaca Transsporta z 94r z silnikiem 3.8 w automacie. Ktoś, kiedyś polecił mi ten produkt, a ja z racji tego że ciekawią mnie tego typu nowinki postanowiłem temat przerobić "na własnej skórze". Zakupiłem ceramizer do silnika(przez net - szybka i sprawna wysyłka) , wlałem do silnika po przejechaniu ok 300km od wymiany oleju(10W30) i postępowałem ściśle wg wytycznych producenta., czyli nie przekraczałem 2800obr/min przez ok 350-400km. Później - normalna eksploatacja.
    Spostrzeżenia - ciekawostką(pozytywną w moim odczuciu) jest fakt, że po przejechaniu ok 8tys. km olej nadal posiada swój kolor , nie jest czarny ani przepalony, nie śmierdzi spalenizną. Silnik zdecydowanie ciszej pracuje i łatwiej wchodzi na obroty. Mój silnik licznikowo ma przejechane 218tyś. km (myślę ,że może tyle mieć bo niedawno wymieniałem sworznie zwrotnic - ORYGINALNE). Jeśli chodzi o elementy silnika (np wałki rozrządu) wyglądaja dosłownie jak nowe - żadnych rys na krzywkach, a panewki korbowe nie posiadają żadnych przytarć. Jeżdżę od wymiany do wymiany dolewając ok 1000ml oleju na 10tys km - czyli jest nieźle. Trzeba mieć na uwadze fakt, że nie jest to środek "uszczelniający" - to środek zmniejszający opory tarcia poprzez wytworzenie warstwy ceramicznej na powierzchniach współpracujących. Nie można oczekiwać więc po nim że uzdrowi silnik który stracił ciśnienie oleju lub kompresję, bo nie nie taki jest cel jego stosowania. W przeciwieństwie do innych "dziwnych uszlachetniaczy" nie zapycha kanałów olejowych w bloku silnika czy też w wale korbowym. Kolejne ważne spostrzeżenie - w zimie(garażuję pod chmurką) nawet przy największych mrozach silnik palił bez problemu i zapalał miękko.
    Mam zamiar wlać ten środek do silnika w mojej Alfie(składam silnik od podstaw). Alfy maja bardzo wrażliwe silniki(układ korbowo-tłokowy oraz rozrząd) jeśli chodzi o oleje i ich jakość-parametry pracy, więc wydaje mi się, że w znaczący sposób pomogę swojej Alfie przedłużyć żywot.
    Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć nic negatywnego o CERAMIZERZE, a wręcz przeciwnie, myślę ,że to całkiem niezły produkt i w dodatku POLSKI.

    Piszcie komentarze, pytajcie , co wiem to powiem, a czego nie wiem to postaram się dowiedzieć.

    Pozdrawiam ,

    Iras

  2. #2
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Wybacz, ale mam wrazenie, ze robisz marketing szeptany jakis.... Tkwi we mnie glebokie przekonanie, iz gdyby magnetyzery, ceramizery i inne cudowne dodatki faktycznie dzialaly - to bylyby stosowane POWSZECHNIE a takze oferowane przez producentow fabrycznie, zapewne jako kosztowne wyposazenie opcjonalne.

    No -ale skoro zamierzasz testowac go na sobie - moze pokusisz sie o dokumentacje foto? Moze zamkneloby to usta takim niedowiarkom jak ja.

    I nie gniewaj sie, ale mam wrazenie, ze niemal identyczny post juz gdzies kiedys czytalem. Zdaje sie tylko, ze samochod byl inny.

  3. #3
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Zaczynam dochodzić do wniosku , że jednak nie można pisać o własnych spostrzeżeniach bo jeśli coś się pochwali to odbiera się to jako marketing -dziwne ale cóż - trudno, nie będę już tego robił.

    Co się tyczy fabrycznego stosowania różnych preparatów czy urządzeń to trzeba sobie otwarcie powiedzieć że w dzisiejzych czasach producentom samochodów nie zależy na długożywotności silników , podzespołów bo kto kupowałby nowe auta ????. Dlaczego stare Mercedesy jeżdżą nadal , a nowe psują sie po wyjechaniu z fabryki lub trochę później..??? Dlaczego stare silniki , a dokładniej układy korbowe są o wiele wytrzymalsze niż nowe (mimo iż deklaruje się że oleje są o wiele lepsze)??? - bo kompozyty na panewkach ślizgowych są o wiele gorsze i mają po prostu cieńszą warstwę, bo grubość warstwy utwardzonej na czopach wału korbowego jest dużo cieńsza i gorszej jakości(brak możliwości szlifowania wału). Oczywiście tłumaczy się to oszczędnościami itd. ale to po prostu bzdura - chodzi tylko i wyłącznie o kasę i to żeby przypadkiem samochód za długo nie jeździł. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać o skuteczności działania tych wynalazków, po prostu chciałem się podzielić spostrzeżeniami - to wszystko.

    Dokumentacja foto ???, a po co???, przecież wszystko można sfabrykować...bez sensu....

    A co się tyczy (zasugerowanego przez jednego z Was) plagiatu to informuję ,że nikogo nie podrabiałem, z niczyjego tekstu nie korzystałem. Głupia sprawa, że zostałem o to posądzony bo uważam się za uczciwego człowieka, a przynajmniej za takiego uważają mnie znajomi.

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Zamiast sie unosic, lepiej poczytaj strone http://www.ceramizer.pl/, a szczegolnie
    http://www.ceramizer.pl/content/view/29/41/.
    Przyznasz, ze zamieszczone tam opisy sa szalenie podobne do Twojego...?

    A ze jestem przewrazliziony na wszelkiej masci markietyngowcow, zareagowalem tak jak zareagowalem. Wybacz, przepraszam.
    Nie zmieni to faktu, ze opisy dzialania tego specyfiku brzmia nieprawdopodbnie. Cos tu za pieknie to wszystko wyglada.


    nie gniewaj sie... piwko na zgode

  5. #5
    bart
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irasfox
    Dokumentacja foto ???, a po co???, przecież wszystko można sfabrykować...bez sensu.... .
    w innym wątku na poparcie CUDOWNEGO działania jakichś magnesików chcesz podeprzeć się wykresami z hamowni...

  6. #6
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    hm... ja moge wam opowiedziec, co zrobic, zeby palily wiecej....
    wsadzic mnie za kierownice...

  7. #7
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    ej kurde
    znam sposób ale uwaga chroniony moim patentem !!

    chcecie aby wasze auta paliły o połowe mniej i miały 5 sekund mniej do paki ??

    to proszę bardzo po tysiaku na moje konto

    poniewaz Alfiści to porządni ludzie wierzę iż każdy wpłaci kto patent zastosuje

    - kosmyk włosów Dody aby DODAć lekkości plus pył z piramidy ChejHopsa w bagolu :mrgreen:

    ale zdradziłem tajemnicę
    Podobno na włosy z głowy , niema efektu , a nigdzie więcej u Dody włosów już nie znajdziesz , Jest wszędzie wydepilowana , i klapa z dobrej rady :mrgreen:

  8. #8
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    Wiecie co?....cieszy mnie Wasze poczucie humoru...

  9. #9
    mick
    Gość

    Domyślnie

    kiedyś pogromcy mitów testowli silnik dokładając do paliwa różne powszechnie dostępne specjały.
    najlepszy efekt dały jakieś kulki na mole ... :roll:
    szkoda że nie podali nazwy.
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  10. #10
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał mick
    najlepszy efekt dały jakieś kulki na mole ...
    ogladalem ten odcinek ..

    efekt piorunujacy .. silniczek sie wkrecal ladnie
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Podobne wątki

  1. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2017, 21:28
  2. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 22:46
  3. Miltec...stosować czy nie...?
    Utworzone przez tomkap w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 09:24
  4. Uzdatniacze do benzyny-stosować czy nie?
    Utworzone przez kaes w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory