Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: czym zmyć to coś ?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    Dykta tańsza, ale nie kupować do niej białego chleba bo będą dziwnie patrzeć.
    No a jak, do dykty to tylko razowy albo z ziarnami słonecznika

    Sory za OT

  2. #12
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Polecam takie coś z amoniakiem..
    http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/ko...do-szyb-600ml/
    używam tego do mycia szyb od wewnątrz, bo na zewnątrz to mam inne patenty.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Byś zdradził jakie mam nadzieje że nie odtłuszczacz bo ja kiedyś tego nalałem do spryskiwaczy łoj jaka potem była jazda

  4. #14
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Heh....ktoś pewnie mi popuka w głowę, ale miałem dość sporo kiedyś do czynienia z rajdówkami. Stąd właśnie podpatrzyłem, że goście po prostu woskują boczne i tylne szyby z zewnątrz. Jak wiadomo na rajdzie kierowca większość zakrętów tnie i przy mokrej pogodzie błoto, trawa ląduje na boku samochodu i na szybach. Przy tak nawoskowanej szybie pod wpływem pędu powietrza wszystko zjeżdża z szyb. Bałem się, że będą jakieś refleksy w nocy itd. ale nic takiego nie stwierdziłem, oczywiście przedniej szyby broń boże nie nacierać. Rzadko też mi się zdarza, żeby tak jeździć, ale faktycznie krople wody, deszczu przy 50-60 km/h znikają i zostają czyste szyby. Jak ktoś chce może raz spróbować, po jednym takim zabiegu bez problemu potem można umyć szyby jakimś środkiem, a nawet doraźnie płynem do mycia naczyń. Nie namawiam, żeby ktoś potem nie narzekał, ale od lat tak robię i nie widzę jakiś skutków ubocznych.

  5. #15
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ciężko mi ocenić co to za plamy masz na tej szybie ale jak do tej pory bardzo dobrym płynem do mycia , odtłuszczania szyb jest dla mnie betaclean ( DOW - Automotive Systems ) - ale nie mam pojęcia czy jest dostępny na wolnym rynku bo ja bawiłem się nim w fabryce szyb samochodowych ( Sekurit )
    gdybyśmy się widzieli niedługo na jakimś spocie , grillu czy jakoś tak to przypomnij mi wcześniej to wezmę butelkę z moich zapasów z poprzedniej roboty i zobaczymy


    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    podpatrzyłem, że goście po prostu woskują boczne i tylne szyby z zewnątrz
    chyba żadna nowość - jak myjesz na automacie czy nawet ręcznej z opcją "wosk" to ten sam efekt masz przez jakiś czas ( krótki )
    coś jak nanowycieraczka - wersja podstawowa
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 08-06-2010 o 07:01








  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    No pewnie będziemy się widzieć bo i tak leca Ci falszkę wińca za ostatni raz
    A że najprawdopodobniej obronę pracy mam 30 to będę chciał jakiś spocik zaliczyć

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    panowie,rozpuszczalnik nitro załatwi pozytywnie sprawę,ewentualnie gdy to nie pomoże to specjalna bardzo drobna cyklina do czyszczenia szyb gdy są np.zapylone po lakierowaniu samochodu.


    moja druga ulubienica...

  8. #18
    marwip
    Gość

    Domyślnie zmywak

    witam
    ja używam środka o nazwie G101 (w sumie jest to uniwersalny środek do wszystkiego, idealny do czyszczenia tapicerki, niestety nie wiem gdzie go w Polsce można kupić bo mam pewien zapas jeszcze z dobrych czasów), zmyjecie nim nawet smołę (przed użyciem radze przeczytać instrukcje, gdyż nie należy go stosować w otwartym słońcu.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    No i znalazłem rozwiązanie

    Po przeczytaniu waszych postów , o jakiś tam cudownych środkach itd. Dzisiaj w robocie pogadałem z typem od utrzymania czystości na zakładzie i dał mi troszkę środka o nazwie JUMBO ( nie wiem co to , jaki to ma skład bo to ponoć jakaś tajemnica ) ale powiem szczerze miał z tym problemy ale dało rady aż typas był w szoku ze to co miałem na szybie tak walczyło .
    A więc podziękować wam chłopaki za pomoc

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    I własnie się wkur*** . Koleś z firmy sprzątającej dzisiaj chciał jeszcze dokładnie to domyć na własną ręke ( zostawiłem otwarte auto pod robotą bo miał mi dać tego srodka trochę ) a koleś jest jakiś nadgorliwy i chciał jeszcze raz przejechac szyby ( bez kur** mojej zgody , powiadomienia mnie itd. ) i zaczoł walić tym syfem mi po aucie i tak zrobił że szyby mam luks ale , kokpiet mam w centki białe . No cudownie nie ma co - własnie jechałem plakiem , gorąca wodą z mydłem , i dalej mam plamki białe ) .
    A więc przez palanta jednego muszę wymienic teraz sobie kokpicik .
    ma ktoś na handelek ?

Podobne wątki

  1. Ciekawostka czym jest moment a czym moc
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 16:35
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 21:19
  3. Czym zmazać klej z lakieru i czym polerujecie auto
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory