Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Skóra na siedzeniach a zdrowie

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie Skóra na siedzeniach a zdrowie

    Jak to jest z Wami?

    Bo mnie "kręci" dość często noga, a nawet plecy, tak że czasami mam 2 dni z życiorysu wyjęte, jeżeli chodzi o komfort chodzenia / siedzenia. Zwłaszcza jak wsiadam w "letnim" stroju do autka...

    Z tego też powodu myślę o wymianie siedzeń / kanapy na zwykły welur - wiem, wiem, skórę lepiej się czyści itp. itd....
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzgar Zobacz post
    Jak to jest z Wami?

    Bo mnie "kręci" dość często noga, a nawet plecy, tak że czasami mam 2 dni z życiorysu wyjęte, jeżeli chodzi o komfort chodzenia / siedzenia. Zwłaszcza jak wsiadam w "letnim" stroju do autka...

    Z tego też powodu myślę o wymianie siedzeń / kanapy na zwykły welur - wiem, wiem, skórę lepiej się czyści itp. itd....
    Ja mam Alfatex w mojej 156 (w poprzedniej miałem zwykły welur) i w kwestii komfortu jazdy nie ma porównania ze skórą MOMO (a mam takową w 146). Skórę się łatwiej sprząta, owszem ale za to siedzenia nie mają tego trzymania bocznego i siedzisko też jest najzwyczajniej śliskie choć używam matujących środków do konserwacji skóry. Sam się noszę z zamiarem zmiany skóry na oryginalny zestaw Recaro. TY możesz śmiało szukać welurów bo są o wiele tańsze i łatwiej dostępne. Nawet zakup siedzeń z angielskiej wersji możesz przemyśleć bo po małych przeróbkach będą one pasowały do Twojego auta. Tutaj masz mój opis, jak się za to wziąć gdybyś się zdecydował na zakup o wiele tańszych i zazwyczaj w lepszym stanie siedzeń angielskich. http://www.forum.alfaholicy.org/foru..._anglikow.html

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-06-2010 o 10:29

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar ender76
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V Ti
    Postów
    176

    Domyślnie

    W mojej belli mam oryginalnie zamontowany zestaw Recaro i nie narzekam na trzymanie boczne czy ślizganie się po siedzisku ,choć muszę przyznać że wsiadanie do autka po długim postoju w letnim ubraniu to kiepska przyjemność i dlatego nie raz tęsknie za Alfatexem
    żadnych zmian zdrowotnych nie zanotowałem
    ogólnie jednak zostanę przy skorze
    pozdrawiam
    AR156 1.9 JTD 16V 140KM Ti 2004r

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ja zmieniłem materiał na skórę, i powtórnej wymiany bym nie zrobił nie zauważyłem gorszego trzymania bocznego, nie ślizgam się itp (może to zależy od stopnia jej zużycia) zdrowotnych zmian też nie obserwuję, nie kręcą mi się nogi itp

    tak czy siak, jak twoja skóra jest w miarę dobrym stanie, to z wymianą nie będziesz miał problemu - daj ogłoszenie, że wymienisz na materiał, a pewnie na dniach dostaniesz kilka ofert, potem tylko się spotkać i przekładać

    diesel power http://je.pl/qeuy

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Ja mam i jedno i drugie.
    Osobiście wolę welur jest taki milusiński
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    miałem trzy alfy ze skórami (teraz zostały już dwie...) i nie chcę żadnej innej tapicerki.zapach,wygląd,komfort są bez porównania ze "szmatami"

    poza tym tak się nie kurzy,łatwiej utrzymać w czystości...

    owszem są minusy...
    bardzo gorący dzień oraz zima,mróz.

    w jednej z alf są grzane fotele więc zima nie jest straszna.


    moja druga ulubienica...

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Przez kilka lat jeździłem 156tką z Alfatexem beżowym , teraz kupiłem taką samo rocznikowo i przebiegowo 156tkę ze skórą jasno szarą i użytkuję ok pół roku więc i zimą i teraz gdy ponad 30C było.

    "Zdrowotnie" - o wiele lepszy jest alfatex (oddychanie skóry pleców i siedziska - mówię o człowieczej skórze ) , zwłaszcza w ciepłe dni, nie muszą być gorące. Gdyby była wentylacja mechaniczna foteli skórzanych, to owszem (swoją drogą zastanawiam się czy to tak trudno dorobić - póki co żeby nie pływać w fotelu w gorące dni stosuję coś takiego - ale jak to wygląda... :
    http://www.allegro.pl/item1077276480...a_germany.html
    (ciut inne ale b podobne)

    Ale bez tego dłuższa trasa, to tragedia, no chyba że się jeździ z odchylonym do tyłu oparciem, ale ja lubię gdy przylega jak najwyżej na plecach.
    Po drugie znacznie gorsze trzymanie boczne skóry, fakt fajnie się wsiada - wślizguje, ale i wyślizguje na zakrętach i zjeżdża do przodu przy hamowaniu. Na materiale ciało ani drgnie. To ślizganie czy konieczność utrzymania prawidłowej pozycji za kierownicą powoduje nieświadome napinanie masy mięśni, może faktycznie w pewnych przypadkach powodować jakieś ich przemęczenia, choć akurat tego jeszcze nie zaznałem. Do tych co twierdzą, że skóra tak samo trzyma w fotelu - w sporcie chyba nie ma skórzanych foteli, a nie sądzę aby powodem tego były oszczędności bo koszt takiej tapicerki to pikuś przy innych kosztach.
    Po trzecie jakiś durny mit o łatwości utrzymania w czystości skóry - bzdura! właśnie kończy się czyszczenie mojej i widzę ile tam się brudu, potu,złuszczonego naskórka i innego syfu wchłonęło i wbiło w jej pory (do przemyślenia dla tych co o eksluzywności skóry coś wspominają )
    Ta rzekoma łatwość może polega na ścieraniu kurzu, ale na pewno nie na czyszczeniu dogłębnego brudu który bardzo chętnie włazi w drobne pory skóry i sobie tam siedzi w najlepsze. Nie wspomnę o zagięciach, załamaniach, przetarciach itp . No chyba ze ktoś lubi muzea.
    Aha i jeszcze zdrowie psychiczne - skrzypienie skór może mocno denerwować, po zupełnej ciszy w Alfatexie, przez pół roku męki ze skórą wciąż nie mogę przywyknąć.
    Skóra fajna jest - ale tylko optycznie no i dla niektórych zapachowo, ale tylko gdy jest nowa, lub naprawdę świetnie oczyszczona i zakonserwowana - ale jak długo taka pozostaje?, a jeśli, to wymaga o wiele więcej pieniążków, starań, czasu, dbałości i zachodu niż Alfatex.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o "wykręcanie" nogi ale bardziej o ból, jaki miewam czasami od właśnie wspomnianej zimnej skóry. Tak jakby moje korzonki cierpiały... a może po prostu się już starzeję

    Kiedyś też myślałem, że skóra, to "niezła fura i komóra" Jednak co do trzymania bocznego, to na pewno na minus (skóra). Co do alfatex'u - nie miałem okazji siedzieć na tym, więc się nie wypowiem.

    Pomyślę nad zmianą siedzeń, albo nad zmianą na coś nowszego, wówczas będę kierował się Waszymi sugestiami...
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

Podobne wątki

  1. ISOFIX w siedzeniach
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 19:42
  2. [MiTo] Boczne poduszki w siedzeniach - jak sprawdzic ze sa
    Utworzone przez kedziart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:02
  3. [Brera] Brera: różnica w siedzeniach
    Utworzone przez lwiatko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory