Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Koszt sprawdzenia auta w ASO przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Question Koszt sprawdzenia auta w ASO przed zakupem

    Witam,

    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę.
    Wiecie może jaki jest koszt sprawdzenia auta w ASO przed zakupem?
    Jak przebiega taki test?
    Czy różne ASO mogą brać za to różną kasę?
    Czy należy się umawiać?

    Dzięki wielkie

  2. #2
    TriumphGucio
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest w przypadku Alfy ale w innych markach mogą być rozbieżności.
    Audi: dwa serwisy tego samego dealera, ten sam zakres kontroli, oddalone o kilka kilometrów - 350 i 550 złotych.
    W Mercedesie najtaniej ~200 PLN ale powstaje najdokładniejsza i najdłuższa lista usterek. Koszt ich usunięcia, w tymże serwisie, to ok. 9.000 PLN - przy cenie auta niższej niż 20 k. zł. - sic! A auto całkowicie zdatne do jazdy - oprócz spraw eksploatacyjnych, czyli zamykających się w 2.000 PLN.

    Moim zdaniem trzeba zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że w takiej sytuacji serwisy, oprócz wydania rzeczowej i obiektywnej oceny, przygotowują sobie również potencjalnego klienta , na przyszłość.


  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    taki w miarę dobry teścik powinien zawierać :
    test grubości lakieru
    diagnostyka komputerowa
    diagnostyka zawieszenia , ham , ukł kier. itp - coś jak przegląd ale dokładniejszy

    koszt - z tego co wiem od ok 150-300zł

    umówić się warto - i np jak cena będzie 200 to poprosić diagnostę o dokładność i obiecać mu dokładkę np "na dobrą flaszkę" poza fakturą :-)








  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    W Opolu 150zł. Podnośnik, podwozie, komputer, lakier i oględziny ogólne.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał TriumphGucio Zobacz post
    Nie wiem jak to jest w przypadku Alfy ale w innych markach mogą być rozbieżności.
    Audi: dwa serwisy tego samego dealera, ten sam zakres kontroli, oddalone o kilka kilometrów - 350 i 550 złotych.
    W Mercedesie najtaniej ~200 PLN ale powstaje najdokładniejsza i najdłuższa lista usterek. Koszt ich usunięcia, w tymże serwisie, to ok. 9.000 PLN - przy cenie auta niższej niż 20 k. zł. - sic! A auto całkowicie zdatne do jazdy - oprócz spraw eksploatacyjnych, czyli zamykających się w 2.000 PLN.

    Moim zdaniem trzeba zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że w takiej sytuacji serwisy, oprócz wydania rzeczowej i obiektywnej oceny, przygotowują sobie również potencjalnego klienta , na przyszłość.

    W tym co piszesz jest jeszcze 2 dno.
    W przypadku kiedy auto nie jest pewne na 100%, to mechanik w ASO zgłasza wszystko co zauważy. Jest to swego rodzaju "dupochron", gdyby jednak w tym sprawnym wg. Ciebie aucie coś się popsuło, a Ty tego nie naprawiłeś. W końcu byłeś w ASO, i powiedzieli, że jest ok., a jednak się posypało. Lepiej w takim przypadku opisać więcej, ponieważ wystawiając ocenę auta, biorą w pewnym sensie odpowiedzialność za to co sprawdzili.
    Ceny jak to w ASO.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    W Opolu 150zł. Podnośnik, podwozie, komputer, lakier i oględziny ogólne.
    Dokładnie tyle wynosiło to w styczniu jak pisze Ozzy (zresztą był wtedy oglądać ze mną mój nabytek ), ale już w Szczecinie, gdzie miałem jechać oglądać drugi samochód, była to już kwota z tego co pamiętam 250 albo 300zł. Także ceny zdecydowanie się różnią. Dobrze jeżeli jedziesz do mechanika z kimś kto tam serwisuje swój samochód - w moim przypadku Ozzy serwisował tam swoją 166 i 156 więc co niektórzy go dobrze znali. W pewnym momencie zebrało się małe konsylium mechaników. Jedną rzecz błędnie zdiagnozowali, ale to inna para kaloszy.

    No i warto się umówić, żeby podnośnik mieli wolny co by zawieszenie sprawdzić.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Najgorsze gdy sie okaże, że nie warto kupowac bo ma same wady, które wyjda z komputera, zawiecha + np gruba warstwa szpachli. Wtedy tracimy 200zł :/

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Najgorsze gdy sie okaże, że nie warto kupowac bo ma same wady, które wyjda z komputera, zawiecha + np gruba warstwa szpachli. Wtedy tracimy 200zł :/
    To fakt - ale część usterek jesteśmy w stanie sami zdiagnozować - przynajmniej tych na komputerze - wystarczy kabel za 30 zł i byle jaki laptop. Kabelek i tak się przyda przy eksploatacji auta - ja kupiłem jak mnie w ASO podliczyli na 100zł za podpięcie pod kompa. Na konsoli pojawił się komunikat Have Engine Checked to się nieco wystraszyłem i pojechałęm zobaczyć o co chodzi. Okazało się a się, że to znajomy błąd EGR więc mało mnie szlag nie trafił, że za taką wiedzę pozbyłem się stówki.

    Z lakierem jest gorzej bo miernika nie ma co kupować na jednorazową akcję. No i to samo z zawieszeniem.

    Natomiast myślę, że kabelek to dobry pomysł - wstępnie będziemy wiedzieć, czy się autem interesować i do ASO na sprawdzenie reszty podjechać.

  9. #9
    TriumphGucio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek13 Zobacz post
    To fakt - ale część usterek jesteśmy w stanie sami zdiagnozować - przynajmniej tych na komputerze - wystarczy kabel za 30 zł i byle jaki laptop...
    A gdzie można kupić taki kabelek i, jak przypuszczam, oprogramowanie, które jest niezbędne do wykorzystania tego kabelka?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał TriumphGucio Zobacz post
    A gdzie można kupić taki kabelek i, jak przypuszczam, oprogramowanie, które jest niezbędne do wykorzystania tego kabelka?
    Kabelek na allegro - coś takiego kupowałem VAG KKL 409 USB interfejs OBD2 OBDII. A soft jest darmowy.

Podobne wątki

  1. Warsztat do sprawdzenia ar159 przed zakupem
    Utworzone przez mamel w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 23:56
  2. sprawdzenie auta przed zakupem
    Utworzone przez Wrona w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 20:07
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:32
  4. Sprawdzenie auta przed zakupem!?
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory