Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Pedał hamulca w podłodze!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie Pedał hamulca w podłodze!

    Witam!

    Wczoraj miałem niecodzienną sytuację, przy dojeździe do skrzyżowania, jak zacząłem hamować to pedał poszedł mi w podłogę i zachował się tak jak by był na maxa zapowietrzony.. Po podniesieniu i kolejnym depnięciu zahamował idealnie.

    Trochę mnie ta sytuacja przeraziła i jakoś próbuję to wyjaśnić czemu tak się stało. Hamulce przednie miesiąc temu odłączałem i wykręcałem do malowania, potem oczywiście odpowietrzyłem porządnie nawet dwa razy, i chodziły jak wcześniej - igła.. Teraz nie wiem czemu tak się mogło stać! Na tą chwilę hamują idealnie jak wcześniej, niemniej nie chciał bym mieć podobnej sytuacji jak wczoraj raz jeszcze.. Płyn hamulcowy na MAX, z hampli nic nie cieknie..

    Upał (32*C) dałby się we znaki nawet układowi hamulcowemu?? Ogólnie Alfa źle znosi +30 niemniej taką sytuację mam po raz pierwszy... :/


  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    mam wrażenie że ten upał jednak ma wpływ. Znajomemu, co prawda w VW... ale pokazuje niski poziom płynu hamulcowego. Gdzie w zbiorniczku ma na MAX? Mi pokazało wczoraj Motor Oil Pressure Low, a 2 dni temu dolewałem. Sprawdziłem na bagnecie, jest OK. Dziwne rzeczy się dzieją
    A co do hamulców, też kiedyś zimą awaryjnie hamowałem i pedał wpadł mi w podłoge, okazało się, że wężyk poszedł. Ledwo z życiem uszedłem

  3. #3
    Miss Alfaholicy 2011 Pirat drogowy Avatar Victoria
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD TI
    Postów
    223

    Domyślnie

    Nieeeee, no teraz to ja się chyba nerwicy nabawię jeżdżąc, pedał hamulca może wpaść w podłogę przy hamowaniu??? I CO? Samochód nie hamuje?
    To co wtedy robić żeby się nie zabić?
    Z Alfą jak z kobietą - trzeba wiedzieć jak się z nią obchodzić

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Witam!

    Trochę mnie ta sytuacja przeraziła i jakoś próbuję to wyjaśnić czemu tak się stało. Hamulce przednie miesiąc temu odłączałem i wykręcałem do malowania, potem oczywiście odpowietrzyłem porządnie nawet dwa razy, i chodziły jak wcześniej - igła.. Teraz nie wiem czemu tak się mogło stać! Na tą chwilę hamują idealnie jak wcześniej, niemniej nie chciał bym mieć podobnej sytuacji jak wczoraj raz jeszcze.. Płyn hamulcowy na MAX, z hampli nic nie cieknie..
    Puszcza Ci pompa między sekcjami no chyba że masz abs to bym do niego zaczął. dopiero doczytałem zę to 156 to abs jest więc trzeba mu się przyjrzeć.
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 16-07-2010 o 13:05

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czudec ok. Rzeszowa
    Auto
    156 1.8 02'
    Postów
    170

    Domyślnie

    Victoria najlepiej puścić pedał hamulca i jeszcze raz, a w razie gdyby nie chciał załapać to "pompujesz hamulcem" aż złapie (aż poczujesz opór pod nogą i zaczniesz zwalniać) dlatego też dobrze mieć hamulec ręczny sprawny
    Jest: 166 FL 2.4 2003 automat
    156 1.8 02' - ciągle w rodzinie

    Była: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2004 :]
    Była: Alfa Romeo 33 1.7 8v - perełka mua.
    Była: Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 1999 :]

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Victoria Zobacz post
    Nieeeee, no teraz to ja się chyba nerwicy nabawię jeżdżąc, pedał hamulca może wpaść w podłogę przy hamowaniu??? I CO? Samochód nie hamuje?
    To co wtedy robić żeby się nie zabić?
    spokojnie. Taką sytuacje miałem jadąc Focusem...
    Ale mimo to, tak jak napisał Kierownik, zrobiłem dokładnie tak samo, to jest ludzki odruch. Gdy ciśniesz ten hamulec ciągle, cały płyn z niego wyleci i w końcu przestaje hamować w ogóle. Ja się zatrzymałem na skrzyżowaniu, tuż za przejściem dla pieszych, już za sygnalizatorem. Używałem ręcznego, roboczego no i modlitwy. Ale dałem radę
    Żeby zapobiec takiej sytuacji, dobrze raz na rok sprawdzić stan wężyków hamulcowych przy kołach. Są narażone na warunki drogowe, sól, wodę itp itd. Jeśli są spękania, wymienić od razu wraz z płynem, koszt jest niski. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
    Ostatnio edytowane przez areyoufine ; 16-07-2010 o 18:16

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    A w moim przypadku co dokładnie diagnozować? Jak by mi tak ktoś napisał jak chłop do chłopa .


  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    sprawdzcie sobie tez tylne przewody hamulcowe, lubią gnić na potęge tam gdzie nie mają tej koszulki plastikowej.. ja juz korzystając z ładnej pogody tył sobie na miedziaki zmieniłem bo na dwóch zagięciach przy srodkowym tłumiku przewód juz był skorodowany na maxa..

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sexplorer
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR 156SW
    Postów
    61

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo dziś zdarzyła mi się podobna sytuacja. Jadąc na uczelnię, dojeżdżałem do miejsca w mojej codziennej trasie, w którym przeważnie rozpoczyna się korek, zacząłem więc wyhamowywać z prędkości ok 40km/h, natomiast samochód nie chciał się zatrzymać. Na pedale czułem drgania, ale trwało to może 2 sekundy, gdyż puściłem hamulec i odbiłem na prawy pas (wyjątkowo był jeszcze pusty, a samochody dopiero dojeżdżały), aby nie uderzyć w samochód przede mną. Po zmianie pasa musiałem kontynuować hamowanie, ponieważ zbliżałem się do kolejnego samochodu. Ponownie przez dosłownie chwilę max 1s poczułem drganie i potem zaczął już normalnie hamować. Dodam, że nawierzchnia była mokra, gdyż lekko padało. Nie wiem czy to abs się włączył, gdyż wcześniej nie miałem okazji mocniej hamować, do tego stopnia aby się włączył (to moje pierwsze auto z abs), ale mimo wszystko auto powinno zwalniać. Druga opcja jaka przyszła mi na myśl to zblokowane koła, ale czy to możliwe aby po zmianie pasa i puszczeniu pedału hamulca sytuacja powtórzyła się? Pedał dociskałem dosyć lekko, ze względu na prędkość, a czułem się jakbym wpadł w poślizg. Wiem, że nie podaję zbyt wielu informacji które o czymś świadczą, ale może ktoś był w podobnej sytuacji i doszedł do tego co było przyczyną.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar REIJO-AR166
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 3.0 V6 24V - poprzednio była AR 155 2.0 TS 16V
    Postów
    272

    Domyślnie

    Drgania na pedale wskazują na włączenie ABSu...

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła, drżenie, pedał w podłodze
    Utworzone przez ishan w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 13:48
  2. Pedał sprzęgła w podłodze,
    Utworzone przez LongStar w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 10:55
  3. pedał sprzegła w podłodze
    Utworzone przez adaSp11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 14:02
  4. Sprzęgło, pedał w podłodze, 1.9 JTD 16V 140 KM, 6 biegów
    Utworzone przez grzesiekwisnia w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 20:07
  5. [145] 2.0ts Wyciek nad skrzynią + pedał sprzęgła w podłodze
    Utworzone przez Kajak 1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory