Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: jak wymienic przednią szybę ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie jak wymienic przednią szybę ?

    Siemka

    Mam taką sprawę , znajomemu w 146 pękła szyba i mu autko przeglądu nie przelazło z tego powodu . Klient jest dość oszczędny i łazi i marudzi mi abym mu to zrobił ( załatwił gdzieś używkę za 50zł ) - jestem z tego zielony ale filozofii chyba nie ma ?

    Takie pytanie ?
    1) jak się za to zabrać , jak zrobić pierwsze nacięcie aby można było wsadzić drut 0,7 aby można było ciąć klej ( czy może coś lepszego będzie do tego ? ) czy jednak muszę wybijać szybę?

    2) czy po wycięciu trzeba szybę jakoś poziomować itd? czy ewentualnie robić to na suwmiarkę ( takie same szczeliny z każdej strony

    3) na czym szybę wkleić , jakiś preparat polecacie ?

    4) uszczelkę ? jak ją wyciągnąć bez uszkodzenia? czy niestety musi iść na śmietnik i kupić nowa ?

    I inne wskazówki i porady z góry dziękować

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Moja wskazówka będzie jedna - nie zabieraj się za to. A kolega dusigrosz niech sam spróbuje jak taki oszczędny. Kupa roboty, masa pułapek, nawet klej trzeba umiejętnie nałożyć. Usuwanie starego to mordęga, bez przyssawki przy zakładaniu nowej łatwo szybę uszkodzić, jak nie położysz szybko kleju i szyby - przecieki i inne kwiatki.
    Daj na luz bo zaklniesz się na śmierć. Moja rada oparta jest na ilości i rodzaju zadanych pytań.
    Pozdrawiam.
    P.S. uszczelka w 90% przypadków idzie na śmietnik.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Moja wskazówka będzie jedna - nie zabieraj się za to. A kolega dusigrosz niech sam spróbuje jak taki oszczędny. Kupa roboty, masa pułapek, nawet klej trzeba umiejętnie nałożyć. Usuwanie starego to mordęga, bez przyssawki przy zakładaniu nowej łatwo szybę uszkodzić, jak nie położysz szybko kleju i szyby - przecieki i inne kwiatki.
    Daj na luz bo zaklniesz się na śmierć. Moja rada oparta jest na ilości i rodzaju zadanych pytań.
    Pozdrawiam.
    P.S. uszczelka w 90% przypadków idzie na śmietnik.
    Dokładnie tak. Z jedną uwagą, że jeśli jest to oryginalna uszczelka fabrycznie montowana to można ją drugi raz użyć przy bardzo delikatnym obchodzeniu się z nią. Tyle, że zazwyczaj są one już w opłakanym stanie i będzie pewnie nowa potrzebna.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Hmmmmm , wiem że najlepiej nie robić nić i powiedzieć " lepiej tego nie rób " itd.

    No ale , gdyby tak wszyscy do tematów podchodzili to pewnie byśmy jeszcze latali z kamieniami .
    A więc? Ktoś zna się na temacie ? i udzieli pomocy ? czy mnie oleje hehe

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    uszczelkę chcesz odzyskać czy ma zostać na ponowne użycie ?
    da radę samemu jak się ma trochę miejsca , czasu , pieniędzy i chęci

    ale prościej jest np:
    trafić na ciężarówkę z niezabezpieczonym sypkim ładunkiem z której coś spada akurat na naszą szybę i robimy to z OC sprawcy --- mówię oczywiście o czystym przypadku








  6. #6
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Jak nigdy tego nie robiłeś daj sobie spokój, na klej, zmywacz i inne duperele wydasz pewnie około 50-70zł. a 80-100zł. biorą za wklejenie szyby w zakładach które się tym zajmują. Uszczelka, lub tzw. klin nie zawsze da się uratować, czasami jest niestety połączony z klejem i wtedy tylko wyrwanie, albo wycięcie. Moja rada odpuść.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Wiem Dziaru, że mój post za bardzo Ci nie pomoże, ale lepiej sobie odpuść tą fuchę, bo jeśli coś Ci nie wyjdzie to ten oszczędny kolega obciąży Cię ewentualnymi kosztami. Jeśli uszkodzisz uszczelkę to dolicz dodatkowe 50 zł a jeśli z naklejką Ci nie wyjdzie to dodatkowo 20 zł. Posłuchaj przedmówców - nikt nie mówi, że nie dasz rady, ale jeśli będziesz chciał zrobić to profesjonalnie będzie to kosztować sporo więcej niż zlecenie tego firmie (50-80 zł), która ma technologię, doświadczenie i dostęp do profesjonalnych materiałów :/
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Dziękuje za cenne uwagi które bardzo mi pomogły

    A mianowicie , szybę wkleiłem .
    Koszt - 20zł ( 20 m linki do cięcia zużyłem max 1metr ) + 5,5zł grunt + 20zł klej do szyb .
    Czas operacyjny 5 godzin ( fakt że piłem piwsko i gadałem więc lekko mozna odjąc godzinę )
    Okazało się że , uszczelka jest na zatrzaskach - więc , zero rzeźby z cudami .
    Wycięcie szyby trwało około 20 min ( fakt ze we dwóch ) . Czyszczenie troszkę więcej bo miał na około rdzę itd.
    Samo wklejenie - istna zabawa
    Reasumując , potraficie zdemotywować człowieka do zrobienia czegoś - za co wam dziękuje a raczej za to że wam się nie udało w moim przypadku . Mam nadzieje że następnych ludzi pytających wam też się nie uda zdemotywować .

    A na końcu , powiem że jest to prosta , banalna robota i za wycięcie i wklejenie szyby biorą od 100zl do 150zł .
    POZDRAWIAM
    Dziaru z garażu
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 04-08-2010 o 20:39

  9. #9
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    gratulacje Dziary

    Alfa i jej ochroniarz

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Przykro mi Kolego, że Cię zniechęciliśmy (jak widać nieskutecznie), cieszymy się, że operacja się udała i mamy nadzieję, że nawet podczas największych ulew woda nie będzie nigdzie podchodzić. Co do ceny którą podałeś za wymianę nie bardzo mogę się z Tobą zgodzić, gdyż kilka miesięcy temu wymieniałem szybę i za wszystko zapłaciłem 300 zł (220 zł szyba + 80 zł robocizna). Szyba wprawdzie nie pochodziła od wiodącego producenta zachodniego, bo był to rodzimy NORDGLASS, ale była nowa
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Gdzie zakupić szybę przednią
    Utworzone przez gras13 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 01:12
  2. Kupię przednią szybę do 147
    Utworzone przez TOMAJ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 23:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory