Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Wyciszenie / wygłuszenie samochodu

  1. #1
    Dancho
    Gość

    Domyślnie Wyciszenie / wygłuszenie samochodu

    Witam,

    prace postępują (www.alfaromeogtv1985.republika.pl), ja powoli zaczyna myśleć o przyszłości i zastanawiam się jak wygłuszyć wnętrze - oferta firm jest bardzo duża tak samo jak dużo jest rodzajów mat.
    Przeglądałem całe forum i nie znalazłem zadowalających mnie informacji.
    Nie szukałem na na innych forach, bo uwierzyłem w moc naszego forum.
    Czy ktoś podejmował się takiej pracy i chciałby się podzielić doświadczeniami?
    Ja doszukałem się informacji, że różne miejsca okleja się różnymi rodzajami mat, jakią firmę polecicie? Co myślicie o zastosowaniu gąbki a co o matach bitumicznych?
    Mam fabrycznie wygłuszone wnętrze, lecz nie ma wyciszenia za deską (tam trzeba zastosować jakąś specjalną matę, żeby się nie nagrzewała - czy to jest prawda?
    Proszę o radę - naczytałem się wielu głupot i nie wiem jak mam to teraz zrobić

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Są specjalne gąbki stosowane przez firmy montujące car-audio nie absorbujące wilgoci. Oczywiście to kosztuje dość dużo i nie wszędzie będą się nadawać. Maty bitumiczne przeznaczone do tego nie boją się temperatur występujących podczas nagrzania się auto na słońcu np. jednak nie polecam najtańszych produktów bo czasem może się z nich ulatniać przez jakiś czas swoisty zapach, nie należący do przyjemnych. Tutaj masz dobre maty z dodatkową folią aluminiową: http://allegro.pl/item1180528291_stp...amat_wawa.html ale ich cena jest trochę przesadzona.

    Nie kupuj mat zbyt twardych bo w zimie tracą one swoje właściwości, mogą się odklejać i nie tłumią zbyt dobrze.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Co do wilgoci to wbrew pozorom sprawa drugorzędna. W samochodzie używanym jako tzw. dupowóz ma to jak najbardziej znaczenie, ale ten pewnie będzie miał zawsze sucho, więc wygłuszenie nie będzie miało co chłonąć.
    Ogólnie rzecz biorąc to jak wyżej - raczej tzw. miękkie maty (akurat miękkie to one są przeciętnie ), te z aluminium tylko do komory silnika. W innych miejscach mata nie jest narażona na nagrzewanie w takim stopniu, żeby mogło to stanowić jakikolwiek problemm
    Oprócz tego proponuję mat filcowych. Używałem produktów firmy BOLL i byłem bardzo zadowolony z efektu. Inna rzecz, że robiłem to trochę na tzw. wyczucie, upychając maty gdzie się mieściły, więc trudno przekazać jakieś wskazówki.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Dancho, dobrze by było żebyś prowadził oddzielny plik dotyczący lakierowania nadwozia i zabezpieczania podwozia z kolejnością prowadzenia prac i stosowania określonych środków (nazwa firmy i rodzaj lakieru, podkładu, warstw zabezpieczających). Przydałoby się nam to w dziale "zrób to sam".
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dancho Zobacz post
    Proszę o radę
    witaj,na początku chylę czoła twemu projektowi,sam chciałbym się w takie coś pobawić ale niestety nie mam na to czasu dlatego sledze twoje postępowania.

    troche ot ,zamiast wygłuszać ścianę grodziowa nie lepiej włożyć jakieś V6 i nasluchiwac jak oddycha prawdziwe wloskie serce

  6. #6
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Dancho, dobrze by było żebyś prowadził oddzielny plik dotyczący lakierowania nadwozia i zabezpieczania podwozia z kolejnością prowadzenia prac i stosowania określonych środków (nazwa firmy i rodzaj lakieru, podkładu, warstw zabezpieczających). Przydałoby się nam to w dziale "zrób to sam".
    Takie prace trzeba powierzyć fachowcowi i nie chciałbym być może wprowadzać kogoś w błąd moimi opisami, bo są ludzie którzy się lepiej na tym znają ode mnie. Ja po tym co widziałem na pewno wiem, że takie prace nie są w rodzaju "zrób to sam". Faktycznie takie prace są czasochłonne, mi już to zajmuje grubo ponad miesiąc. Dziękuję za rady. Firmę Boll juz zanotowałem, a co myślicie o matach App?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Nie miałem styczności z APP. Są tańsze od BOLLa, ale wybrałem BOLLa z tego tylko powodu, że sklep z tymi materiałami jest 150 m. ode mnie.

    Muszę w najbliższym czasie wygłuszyć auto żony (było ok, zanim nie kupiłem 166 - jakoś się strasznie rozklekotało nagle ). Może zamówię App z allegro.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Asturas
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Rovaniemi
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.9 TD '94
    Postów
    212

    Domyślnie

    Co należy wyciszać przede wszystkim? Drzwi to na pewno, ale co jeszcze? W komorze silnika gdzie mniej więcej należy naklejać maty?
    Alfa Romeo 155 1.9 TD '94 Verde Mirto - jedna z 15652 egzemplarzy

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jak na razie "z lepszego fora caraudio" wynika że najlepsze wygłuszenie komory silnika dają dedykowane maty (dynamat, stp itp.) z gumy butylowej (tanie są bitumiczne, z asfaltu po prostu i strasznie ciężkie) na to 1,5-2 cm filcu, klejone od strony kabiny. Oklejenie nadkoli wycisza nieco hałasy zawieszenie, uderzenia kamyczków i wody. Z doświadczeń maniaków audio wynika że najbardziej hałasuje przepust kolumny kierowniczej, jest też najtrudniejszy do uszczelnienia. Jeżeli nie czujesz się na siłach, najlepiej zrobi Ci to dobry zakład caraudio.
    No i jak ma być dobrze - będzie drogo, ale to chyba oczywiste
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asturas Zobacz post
    Co należy wyciszać przede wszystkim? Drzwi to na pewno, ale co jeszcze? W komorze silnika gdzie mniej więcej należy naklejać maty?
    Przede wszystkim ściana grodziowa. Bardzo dużo daje bagażnik i podłoga z tyłu auta (z przodu zwykle jest jakoś wyciszona, ale z tyłu w tańszych autach jest goła blacha).
    Bardzo pomaga walka z uszczelkami w drzwiach. Ten hałas wydaje się naturalny, ponieważ jest na wysokości uszu jego minimalizowanie bardzo przyjemnie wpływa na wrażenia z jazdy.

Podobne wątki

  1. 75 wyciszenie przedniej grodzi
    Utworzone przez silento w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 21:35
  2. Wyciszenie kabiny w AR 147
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 15:52
  3. [164] Wyciszenie kabiny
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 11:30
  4. [156] - wyciszenie, wygłuszenie drzwi - jakie maty
    Utworzone przez tomito w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 08:55
  5. Wyciszenie wydechu
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory