Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Lakierowanie samochodu

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ciekawe jak sobie radzi z różnymi brudami latającymi w powietrzu w lato ?
    a jak by tak np po położeniu lakieru nasrał na dach ptak i on tego nie zauważy to co potem ?
    za malowanie na dworze to bym chyba 300zł nawet nie dał - bo to by było zmarnowane 300zł - ale tylko moim zdaniem
    zmieniłbyś zdanie gdybyś widział, jak nasra to papier wodny i poprawiasz, widziałem kilkakrotnie i nawet sam ostatnio z swojej klapy papierem usuwałem dwie muszki, żadnego śladu, warto kupić sprzęt i się poduczyć, można zaoszczędzić kupę kasy, np błotnik ja pomaluje sobie sam za ok. 50zł.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    takie lakierowanie samodzielne to raczej nie jest dobry pomysł. Nie chcę Cię zniechęcać, ale powiem jakie problemy musisz pokonać:
    1. Pomieszczenie - koniecznie zamknięte z podłogą zalana wodą, aby nie wzbijać pyłu w powietrze. I niech nikt nie mówi, że zetrze papierem 2500 bo jak się pył przyklei do bazy i nie zauważysz to na bezbarwnym nie wyrównasz.
    Konieczny jest również dobry wyciąg z filtrami na wejściu. Ten kto przebywał w komorze lakierniczej w trakcie malowania, te wie że opary farby potrafią zakleić nie tylko okulary ochronne ale i oczy.
    2. Kompresor - 25l to sobie można koła pompować. Tym jest ciężko dobrze konserwacje położyć. Minimum to 100l z dobra wydajnością na wyjściu (trzeba sprawdzić w parametrach pistoletu ile wymaga), żeby za bardzo nie siadało ciśnienie, bo się lakier będzie źle układał. Do tego potrzeba nam jeszcze w układzie osuszacza, żeby nie daj boże nie poszła na pistolet skondensowana woda lub jeszcze gorzej olej, bo żadne papiery i polerowanie ci nie pomogą.
    3. Odpowiednie przygotowanie podłoża - rozumiem ze chcesz to dobrze zrobić, więc na pewno w ruch musi iść szpachla, a do tego potrzeba wprawnej ręki i dobrego oświetlenia, a potem delikatnie podkładem pociągnąć, aby wyłapać wszelkie skazy.
    4. Malowanie - jeśli nigdy nie trzymałeś pistoletu w ręku to sobie podaruj zaczynanie od malowania samochodu, bo będziesz miał więcej zlewek niż ładnego lakieru. Ważna jest także praktyka w rozrabianiu farby, musi miec odpowiednią konsystencje - inaczej pupa blada.

    To chyba wszystkie problemy jakie trzeba pokonać spisane tak na szybko...jak mi się przypomni więcej to dopiszę.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    takie lakierowanie samodzielne to raczej nie jest dobry pomysł. Nie chcę Cię zniechęcać, ale powiem jakie problemy musisz pokonać:
    1. Pomieszczenie - koniecznie zamknięte z podłogą zalana wodą, aby nie wzbijać pyłu w powietrze. I niech nikt nie mówi, że zetrze papierem 2500 bo jak się pył przyklei do bazy i nie zauważysz to na bezbarwnym nie wyrównasz.
    Konieczny jest również dobry wyciąg z filtrami na wejściu. Ten kto przebywał w komorze lakierniczej w trakcie malowania, te wie że opary farby potrafią zakleić nie tylko okulary ochronne ale i oczy.
    2. Kompresor - 25l to sobie można koła pompować. Tym jest ciężko dobrze konserwacje położyć. Minimum to 100l z dobra wydajnością na wyjściu (trzeba sprawdzić w parametrach pistoletu ile wymaga), żeby za bardzo nie siadało ciśnienie, bo się lakier będzie źle układał. Do tego potrzeba nam jeszcze w układzie osuszacza, żeby nie daj boże nie poszła na pistolet skondensowana woda lub jeszcze gorzej olej, bo żadne papiery i polerowanie ci nie pomogą.
    3. Odpowiednie przygotowanie podłoża - rozumiem ze chcesz to dobrze zrobić, więc na pewno w ruch musi iść szpachla, a do tego potrzeba wprawnej ręki i dobrego oświetlenia, a potem delikatnie podkładem pociągnąć, aby wyłapać wszelkie skazy.
    4. Malowanie - jeśli nigdy nie trzymałeś pistoletu w ręku to sobie podaruj zaczynanie od malowania samochodu, bo będziesz miał więcej zlewek niż ładnego lakieru. Ważna jest także praktyka w rozrabianiu farby, musi miec odpowiednią konsystencje - inaczej pupa blada.

    To chyba wszystkie problemy jakie trzeba pokonać spisane tak na szybko...jak mi się przypomni więcej to dopiszę.
    1. Wodą zwiększasz wilgotność - nie za dobrze. Baza za szybko schnie żeby się coś przykleiło. Musiałbyś mieć wielkiego pecha. Ja pisałem o przyklejaniu do klaru nie bazy (z tym papierem)
    2. Daje rade 25L, wiadomo że lepszy większy ale to ma być domowa robota a nie skupowaniu narzędzi których nigdy nie wykorzystasz. Do pistoletu wystarczy ciągłe 2-3 bar. Moja 25tka ma ciągłego 4, sprawdzanie dwoma reduktorami. Osuszacz jak najbardziej.
    3. Nie przesadzaj z tą wprawną ręką nie jest to aż takie skomplikowane.
    4. Zgadzam się. Tak jak napisałem kupić i poćwiczyć


    Co do kosztów

    kompresor 400
    pistolet z osprzętem ok 200
    klar 1,5l 45zł baza ok 15 za 100ml
    jakieś rozpuszczalniki, szpachle podkłady itp ok 100zł

    przede wszystkim satysfakcja i pewność jak się pomalowało
    nie róbmy z lakierników aż takich fachur

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma kabinę, legalnie działająca firmę, robi to dobrze to cena za lakierowanie całego auta w granicach 3-4 tyś jest normalną ceną. Pewnie że zawsze można zrobić to taniej ale coś kosztem czegoś. Pan Henio pomaluje i za 1000zł. bo on nie ma takich kosztów. zapłacić podatki, pensja pracowników , materiały do lakierowania i w sumie się uzbiera. A Pan Henio użyje nitro do wszystkiego, powierzchnie odtłuści benzyną ekstrakcyjną (chociaż znam i takich którzy robią to wodą bo im szkoda kasy) a nie zmywaczem, zamiast ściereczek bezpyłowych wytrze starymi gaciami, oklei wszystko starą folią albo gazetą.
    Kompresor tak jak napisał kolega minimum 100l, do tego pistolet i dwa odwadniacze.
    Jeśli nigdy nie malowałeś niczego to odpuść sobie malowanie całego samochodu, narobisz zacieków i będzie wielka morka na lakierze. Kup sobie najtańszy lakier renowacyjny i poćwicz na jakiś elementach.
    Lakieru nie musisz wygrzewać dojdzie sam i następnego dnia możesz go polerować, chyba że położysz go tak że obejdzie się bez polerki.
    Lakierowania nie nauczysz się czytając książkę czy jeśli obejrzysz jakiś film- tylko doświadczenie. Mam znajomego który ma prawie 40 lat doświadczenia i mówi że ciągle się uczy, chociaż na szkoleniach potrafił zaskoczyć wykładowców i to on ich uczył.
    A i są fachowcy którzy wiedzą jak polakierować element żeby miał odpowiednią ilość mikronów i pod miernikiem wychodzi dobrze. Oglądałem w warsztacie Q7 po ostrym dzwonie a mierząc ją miernikiem grubość lakieru nie przekraczała 130mikronów.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    To ja mam głupie pytanie: jak i gdzie do cholery można się nauczyć lakiernictwa samochodowego? Z dziada pradziada?
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Ja też chętnie się dowiem

    Bo z tego co tu piszę co nie którzy to oj , jak nie masz 70 lat prkatyki to nie polakierujesz

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    To ja mam głupie pytanie: jak i gdzie do cholery można się nauczyć lakiernictwa samochodowego? Z dziada pradziada?
    gdzie? w swoim garażu, poczytać o lakiernictwie i blacharstwie,
    stara blacha młotkiem ją piznąć, poszpachlować i pistolet do ręki.
    Ćwiczyć, znajomy lakiernik "jak nie zdup...sz to się nie nauczysz"
    Na początek małe elementy np. lusterka, potem coraz większe.

    lekturka http://ixell.ovh.org/4.pdf

    Żeby nie być gołosłownym pokaże moje wyniki na belli
    Pistolet Auarita dysza 1,4, kompresor 25l z obi, odwadniacz....
    Na rdzę używam Brunox'a, podkłady różne ostatnio Boll , bazy mieszane, klar(bezbarwny) różny. Potem ewentualnie polerka jak trzeba,
    lusterka na fotkach są bez polerki. Pasta G3 Farecla, papier 2500 na mokro.

    fotki:



    pistolet:
    http://allegro.pl/item1197189980_pis...arita_hit.html
    Ostatnio edytowane przez kiepas96 ; 21-08-2010 o 09:19

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Masz wprawną rękę do malowania, masz dobry pistolet żeby nie pluł, masz pojęcie w jakich kierunkach lakierować blachy, wiesz jak rozcieńczać farby by zacieków nie robiły? Jeśli nie, to daruj sobie malowanie.
    Powiem szczerze, że jak zobaczyłem ostatnio auta kolegi i sąsiada po wyjeździe od lakiernika (z prawdziwego zdarzenia... NIBY... bo warsztat, komora, te sprawy...), to pożal się Boże...
    Ja chyba bym nie zapłacił za TO COŚ, co oni z tymi autami zrobili...

    Nie spróbuje, to się nigdy nie nauczy... Jak spróbuje raz, drugi, trzeci, to w końcu dojdzie, co i jak... Lakiernik też kiedyś zaczynał (choć przyznam, że ja bym się nie odważył jeszcze malować całego auta, choć pistolet już kilka razy w ręku miałem... Ćwiczenia zacząłbym na jednym elemencie )

    Pozdrowionka

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barus91 Zobacz post
    Powiem szczerze, że jak zobaczyłem ostatnio auta kolegi i sąsiada po wyjeździe od lakiernika (z prawdziwego zdarzenia... NIBY... bo warsztat, komora, te sprawy...), to pożal się Boże...
    Ja chyba bym nie zapłacił za TO COŚ, co oni z tymi autami zrobili...

    Nie spróbuje, to się nigdy nie nauczy... Jak spróbuje raz, drugi, trzeci, to w końcu dojdzie, co i jak... Lakiernik też kiedyś zaczynał (choć przyznam, że ja bym się nie odważył jeszcze malować całego auta, choć pistolet już kilka razy w ręku miałem... Ćwiczenia zacząłbym na jednym elemencie )

    Pozdrowionka
    dobrze gadasz a tak moja wyjechała z mojego garażu, usunięty spojler, lampy gta, polerka lakieru, pomalowany błotnik, zderzak, klapa... lusterka w kolor
    jeszcze nowe znaczki i będzie git, zastanawiam się jak plastiki czarne podregenerować??

    Fotki

    Ostatnio edytowane przez kiepas96 ; 23-08-2010 o 20:20

  10. #20
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    oddam błotnik przód do nauki :-)








Podobne wątki

  1. Lakierowanie
    Utworzone przez wojo003 w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 21:12
  2. [145] Lakierowanie całego samochodu od podstaw
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 22:11
  3. Lakierowanie zderzaka
    Utworzone przez Lukialfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 13:30
  4. [156] lakierowanie lusterek
    Utworzone przez alces1 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 11:35
  5. lakierowanie samochodu
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 08:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory