Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Przemyślenia na temat bezpieczeństwa podczas gaśnięcia auta podczas jazdy

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jeśli zgaśnie auto ale się toczy, a sytuacja jest napięta jak baranie jaja myślę że lepszym rozwiązaniem zamiast skasować auto jest wrzucić jakis bieg, puścić sprzęgło i jechać dalej przecież auto na tzw. "pych" da się odpalić, grozi to co prawda przeskoczeniem paska rozrządu i w najgorszym razie jego rozwaleniem ale zawsze lepiej naprawiać silnik niz blacharke...
    Z zablokowaniem kierownicy chyba troche przesadzacie, tak jak kudłaty pisze: zablokowanie następuje dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki...
    Mnie mój ford też kiedyś dosyć często gasł podczas jazdy i jak tylko zobaczyłem że palą się kontrolki zaraz wrzucam bieg odpowiadający mniej więcej prędkości poruszającego się auta i odpalam na "pych".
    Nawet moja kobieta opanowała tą sztuke bo często jeździ tym fordem.
    Alfa jeszcze nigdy mnie nie zaskoczyła

    Pozatym to hamulec po zgaśnięciu można conajmniej dwukrotnie nacisnąć i będzie chodził jeszcze normalnie jak przy odpalonym aucie... tylko kierownica ciężeje ale jeśli nie mamy do zebrania 90* zakrętu to spokojnie da rade skręcić.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 05-06-2011 o 12:03
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    jak auto gaśnie po wyrzuceniu na luz, to najgorsze, co moze być, jak takie coś się dzieje, to się naprawia, od tego zacznijmym a nie martwimy się jak się zachować

    sory, ale chwalicie się myciem swoich aut, a piszecie o usterkach, które ciągle występują i ich nie naprawiacie, tylko pytacie jak z nich wybrnąć

    verdebiancorosso

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    jak auto gaśnie po wyrzuceniu na luz, to najgorsze, co moze być, jak takie coś się dzieje, to się naprawia, od tego zacznijmym a nie martwimy się jak się zachować

    sory, ale chwalicie się myciem swoich aut, a piszecie o usterkach, które ciągle występują i ich nie naprawiacie, tylko pytacie jak z nich wybrnąć
    Święta racja...
    To najtańsza opcja
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    ale cena za to moze być zbyt wysoka

    verdebiancorosso

  5. #15
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Kiedyś miałem takie Audi, że w ogóle wolnych obrotów nie miałem. Nauczyłem się hamować lewą nogą, hamować biegami, odpalać w locie jak to QBA napisał i wiele innych.

    A to był mój jeden z pierwszych samochodów po zdaniu prawka.

    To że panewy waliły w niektórych sytuacjach i zostawała zasłona dymna po mocniejszym wciśnięciu gazu szkoda wspominać. Fakt faktem- wiele te samochody wytrzymują, tylko to był wóz z lat 70tych. W dzisiejszej motoryzacji buduje się jednorazówki. Od nowości przejedziesz 5-7 lat i sprzedajesz w kosmos bo koszt nadciągającego remontu osiąga straszne kwoty i tak jest też ze sprzętem AGD, RTV i innymi

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    A ja żeby nie musieć pamiętać o światłach w starym aucie (w fiatach itp nie ma problemu sterowanie jest po kluczyku) wsadziłem układzik elektroniczny. Ideą jego działania było to że brał sygnał z alternatora żeby światła zapalały sie dopiero jak zacznie się ładowanie (ochrona aku i te sprawy). No i kiedyś w nocy na luzie zgasł i stała się ciemność. Wesoło było, dobrze że oryginalny włącznik działał po staremu. Dotarło do mnie czemu nie robia tak fabrycznie.
    Ale w miciaku (itp grande julce które mają tą samą stacyjkę) też jest kiszka bo żeby odpalić "zgaśnięte" auto z kluczyka trzeba go cofnąć w pierwsze położenie i łatwo zablokować kierownicę jeśli akurat zaskoczy zapadka. Odblokowanie wymaga wyczucia i losowania jednocześnie kluczykiem i kierownicą co podczas jazdy łatwe nie jest. Podobnie niewygodnie się tym operuje przy chwilowym wyłaczeniu zapłonu (długie światła szlaban itp), dlatego też wsadziłem przycisk start stop ze 159.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 06-06-2011 o 18:51

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Przecież gdy nie ma wspomagania, kręcić ciężko jest tylko w miejscu. Gdy wóz się toczy i spodziewamy się, że będzie ciężej (jak zgaśnie), to przecież wcale dużo gorzej kierownica nie 'chodzi'. Co do reszty - koledzy powiedzieli wszystko. Blokada kierownicy włącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Hamulce - nie przesadzajmy, jak się 'stanie' na takim twardym pedale to też się zatrzyma. Jak ktoś jeździł samochodem bez wspomagania hamulców (zepsutym na przykład), będzie wiedział, o czym piszę.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Blokada kierownicy włącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    No właśnie w ostatnich modelach tak nie jest w pierwszym położeniu blokada nadal działa i na dodatek chę uruchomienia rozrusznika wymusza cofnięcie kluczyka do tego położenia blokującego kierownicę. Nie wiem jaki jest zamysł takiej konstrukcji.

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Przecież gdy nie ma wspomagania, kręcić ciężko jest tylko w miejscu. Gdy wóz się toczy i spodziewamy się, że będzie ciężej (jak zgaśnie)
    wspomaganie kierownicy i servo będą działać do zatrzymania, silnik może nie mieć zapłonu, paliwa, itp., ale póki się kręci na biegu te urządzenia śmigają

    nie wysprzęglać, tylko zjeżdżać w bezpieczne miejsce na pobocze

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Przecież gdy nie ma wspomagania, kręcić ciężko jest tylko w miejscu. Gdy wóz się toczy i spodziewamy się, że będzie ciężej (jak zgaśnie), to przecież wcale dużo gorzej kierownica nie 'chodzi'. Co do reszty - koledzy powiedzieli wszystko. Blokada kierownicy włącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Hamulce - nie przesadzajmy, jak się 'stanie' na takim twardym pedale to też się zatrzyma. Jak ktoś jeździł samochodem bez wspomagania hamulców (zepsutym na przykład), będzie wiedział, o czym piszę.
    Zależy w jakim aucie.
    W moim Mondeo niegdyś jak zgasł silnik to jakby kamień pod hamulec podłożyć...zapieranie o siedzenie a efekt mizerny.

    Dla odmiany jak mi w ten sposób zgasło W124 mojego taty... to hamulce zachowywały się tak samo jak na zapalonym silniku :p

Podobne wątki

  1. [159] Szuranie podczas jazdy
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 12-01-2021, 10:41
  2. Piski podczas jazdy
    Utworzone przez Rozzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 08:54
  3. Hałas podczas jazdy
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 15:13
  4. Huczenie podczas jazdy
    Utworzone przez Numberuno w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 22:21
  5. [146] Zgasla podczas jazdy.
    Utworzone przez RedHand w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory