Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: rysy na lakierze

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Wili
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LeGnIcA
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS 155KM 1999r. + LPG Stag, AR 146 1,6 boxer 1995r. + LPG
    Postów
    112

    Domyślnie rysy na lakierze

    cześć,

    wczoraj jakiś skur**syn otwierając drzwi przywalił w moje i je przetarł.
    Przetarcie jest na około 30cm wysokie i 0,5cm szerokie. Na szczęście nie jest głębokie. Ma ktoś z was pomysł jak je usunąć bez wizyty u lakiernika?

    Może pastą lakierniczą? Słyszałem że te kredki koloryzujące to kaszana.

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wili Zobacz post
    Słyszałem że te kredki koloryzujące to kaszana.
    Dobrze słyszałeś, kupiłem kiedyś taką z czystej ciekawości - działa do pierwszego mycia samochodu

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wili Zobacz post
    cześć,

    wczoraj jakiś skur**syn otwierając drzwi przywalił w moje i je przetarł.
    Przetarcie jest na około 30cm wysokie i 0,5cm szerokie. Na szczęście nie jest głębokie. Ma ktoś z was pomysł jak je usunąć bez wizyty u lakiernika?

    Może pastą lakierniczą? Słyszałem że te kredki koloryzujące to kaszana.

    pozdrawiam
    Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale jeśli "przetarł" i zostawił swój lakier to masz szansę to usunąć ręcznie korzystając z lekkościernej pasty K2 albo Tempo.Nie kosztuje więcej jak z 12PLN. Mnie też jakiś SK**** coś takiego zmajstrował w poprzedniej Alfince i to niejednokrotnie i dawałem radę.Trzeba się nakręcić kółeczek ale zlezie.POWODZENIA!
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 10-09-2010 o 20:32

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Domyślnie

    A nie lepiej odpitolić już pełną korektę lakieru? W profesjonalnej firmie to koszt rzędu około 1000zł, a usuwają wszystkie płytsze rysy, tzw. swirle i większość niedoskonałości lakieru. Efekt piorunujący. Poza tym zabezpieczają nadwozie porządnym, twardym woskiem.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    wodny papier 1200 , 2000 ale z głowa oczywiscie jesli sa jakies wieksze ubytki do podkładu mozna machnac zaprawke po wyschnieciu lekko papierem , potem past lekko scierna jesli recznie chcesz to nie kupuj 3G potem mozna jakis wosk i tyle bedzie pieknie juz nie raz to przerabiałem pierwsze rysy bolą bardzo
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Lukasz78 ma rację. Ja takie rysy zwykle tratuję Tempo i pomaga. Najczęściej lakier "rysownika" zostaje na twoim.
    Jeśli rysa jest głębsza do podkładu to zaprawka i po 2-3 dniach szlifowanie najpierw wodnym papierem (ja robię 2500), potem polerowanie pastą. Idealnie nie jest, ale jest dobrze.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Wili
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LeGnIcA
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS 155KM 1999r. + LPG Stag, AR 146 1,6 boxer 1995r. + LPG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale jeśli "przetarł" i zostawił swój lakier to masz szansę to usunąć...
    dokładnie tak, został czerwony lakier na moim pięknym cosmo blue

    Cytat Napisał marshall Zobacz post
    wodny papier 1200 , 2000 ale z głowa oczywiscie jesli sa jakies wieksze ubytki do podkładu mozna machnac zaprawke po wyschnieciu lekko papierem , potem past lekko scierna jesli recznie chcesz to nie kupuj 3G potem mozna jakis wosk i tyle bedzie pieknie juz nie raz to przerabiałem pierwsze rysy bolą bardzo
    No właśnie załatwiłem sobie polerkę od kolegi i poradził mi właśnie ta paste 3G
    Z tym że nigdy tego nie robiłem ale kiedyś trzeba się nauczyć troche przeraża mnie to że papierem trzeba przelecieć lakier. Matuje się wszystko to co chce się spolerować? Czy tylko obszar zarysowany? Bo myślę żeby od razu całego wypolerować.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    jesli sie nie bawiłes nigdy G3 to radze duza ostrożnosc ciezka pasta na dobry początek łatwo narobic hologramów tym bardziej na ciemnym lakierze kup jakas mniej inwazyjna paste i kilka piw i pomachaj łapka lepiej to wyjdzie Tobie i Twojej Belli
    matowania sie nie bój wiadomo wszystko z głowa polewaj woda i ogladaj co sie dzieje z lakierem
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Northampton (UK) / Borek Szlachecki (PL)
    Auto
    166 Super
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudettokrk Zobacz post
    A nie lepiej odpitolić już pełną korektę lakieru? W profesjonalnej firmie to koszt rzędu około 1000zł, a usuwają wszystkie płytsze rysy, tzw. swirle i większość niedoskonałości lakieru. Efekt piorunujący. Poza tym zabezpieczają nadwozie porządnym, twardym woskiem.
    Kolego a gdzie w Krakowie można wykonać taką korektę???


  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Może oni pomogą: http://www.s-plus.pl
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [159] Usuwanie odprysków na lakierze
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 12:18
  2. farba olejna na lakierze ;(
    Utworzone przez boyafvander w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 18:39
  3. Farba olejna na lakierze :/
    Utworzone przez piotr9008 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory