Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 546

Temat: Obszywanie skórą - czyli co potrafi kolega Belfer27

  1. #11
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    no i widzisz belfer - miał być reklama a cię co niektórzy pojechali troszkę
    ale patrząc na cena/efekt - jest super bo za te 2,5 dych to można albo flaszkę kupić albo mieć fajną gałę :-) hi hi

    kabar - za ile obszyjesz lepiej ?








  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kabar Zobacz post
    Tu się mylisz - nie mamy żadnych szablonów ani nie dostajemy nowych gałek.
    Zrobić model gałki to kilka minut.
    Dobra skóra jest trwała w każdym miejscu (mówię o niemieckich czy austryjackich skórach).

    Fajnie szyjesz te kierownice - całkiem innym szwem niż u nas.
    Ale założę się, że nie macie w miesiącu kilkudziesięciu rodzajów gałek, kierownic i manszetów do różnych marek i nieraz w tragicznym stanie. Zresztą, jak już macie model gałki to szyjecie nie 2-3 takie na jakiś czas a kilkaset a u mnie się dość rzadko powtarzają gałki np z AR lub innych mniej popularnych aut więc jest mi gorzej robić co chwilę jakąś nowość.

    Ja też mam te skóry niemieckie i poza mniejszą ilością wad typu skazy i dziury po ranach na ciele krów (mi to nie przeszkadza bo nie obszywam dużych elementów) nie widzę wielkich różnic w porównaniu do niektórych włoskich.

    Znam ludzi, którzy szyją kierownice, gałki i manszety ze skóry meblowej!! Laik nie rozpozna, im się szyje dużo łatwiej a fakt, że nie wytrzymują nawet 1/4 tego co motoryzacyjna to już inna bajka

    Kierownice zszywam ręcznie (poza szwem łączącym kawałki) i dlatego taki szew. Podejrzewam, że Wy macie obszywane ranty i potem przeciągacie prze nie nić bo tak się robi szybciej jeśli ma się do czynienia z jednym lub kilkoma wzorami kierownic a ja mam co chwilę coś innego i nie opłaca mi się takie szycie (zresztą moja maszyna by tego nie pociągnęła pewnie).

    ---------- Post dodany o godzinie 00:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie Wczoraj 23:59 ----------

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    no i widzisz belfer - miał być reklama a cię co niektórzy pojechali troszkę
    ale patrząc na cena/efekt - jest super bo za te 2,5 dych to można albo flaszkę kupić albo mieć fajną gałę :-) hi hi

    kabar - za ile obszyjesz lepiej ?
    Widziałeś tą gałkę w "lepszym" świetle?

    A co ma oznaczać ten opis pod spodem?! Czyżbyś Ci ktoś Alfę "porysał"?

  3. #13
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    co do tematu :
    biorąc pod uwagę cenę i efekt ostateczny to po mojemu jest suuuuper


    opis :
    no szkoda całkowita niestety - no tir mi "porysował" - http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php?t=28622
    felgi Ti na dniach do sprzedania ( tylko foty zrobię )








  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert Zobacz post
    Witam
    Jakiś czas temu skóra na gałce zmiany biegów ...

    Efekt po naprawie na zdjęciu fajny, ale mnie zainteresowało co ta gałka musiała przejść żeby tak strasznie wyglądać??? ktoś się na niej wyżywał czy co?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Kolego Belfer muszę powiedzieć że bardzo ładnie to wygląda!!! A może moją gałeczką od 166 byś się może zajął? Czy nie było by trudności w wygrawerowaniem biegów?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Belfer27 - ile za obszycie kiery do peżota 307 ?

  7. #17
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    mnie zainteresowało co ta gałka musiała przejść żeby tak strasznie wyglądać??? ktoś się na niej wyżywał czy co?
    Przeszła 170kkm

    Lekko starta to ona była od kiedy mam to auto. Całkiem niedawno przedarła się w jednym miejscu, a potem już poleciało. O dziwo kierownica po tym samym przebiegu wygląda niemal jak nówka z fabryki.

  8. #18
    Kabar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Ale założę się, że nie macie w miesiącu kilkudziesięciu rodzajów gałek, kierownic i manszetów do różnych marek i nieraz w tragicznym stanie. Zresztą, jak już macie model gałki to szyjecie nie 2-3 takie na jakiś czas a kilkaset a u mnie się dość rzadko powtarzają gałki np z AR lub innych mniej popularnych aut więc jest mi gorzej robić co chwilę jakąś nowość.
    Możemy się założyć, ale o co?
    Już wcześniej pisałem - robimy jedną gałkę na raz i nie robimy szablonów czy modeli.
    Jakie setki gałek? Nie pracuje w fabryce Opla czy Fiata a w małej firmie tapicerskiej (kilkanaście osób).
    Szyjemy kilkadziesiąt kierownic (dziennie 2-3 szt) i zapewniam Cię że bardzo rzadko się powtarzają.

    Tak szyjemy mniej więcej jak pisałeś - nie tylko jest szybciej ale i wg mnie (i klientów) ładniej.
    Jak chcesz się bawić w tapicerstwo to kup sobie jakąś stebnówkę z potrójnym transportem.

    Ja kiedyś sam dla siebie zaczynałem na Singerze po babci

    Postaram się cyknąć zdjęcia jak wygląda moja kierownica i gałka w Alfie (mieszków jeszcze nie zdążyłem uszyć). Moja gałka oryginalnie była szyta.

    ---------- Post dodany o godzinie 05:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 05:29 ----------

    PS. ja za gałkę biorę ok 50 zł (skóra perforowana+gładka Hans Reike lub Wollsdorf), za kierownicę ok 150-170 zł.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kabar Zobacz post
    Możemy się założyć, ale o co?
    Już wcześniej pisałem - robimy jedną gałkę na raz i nie robimy szablonów czy modeli.
    Jakie setki gałek? Nie pracuje w fabryce Opla czy Fiata a w małej firmie tapicerskiej (kilkanaście osób).
    Szyjemy kilkadziesiąt kierownic (dziennie 2-3 szt) i zapewniam Cię że bardzo rzadko się powtarzają.

    Tak szyjemy mniej więcej jak pisałeś - nie tylko jest szybciej ale i wg mnie (i klientów) ładniej.
    Jak chcesz się bawić w tapicerstwo to kup sobie jakąś stebnówkę z potrójnym transportem.

    Ja kiedyś sam dla siebie zaczynałem na Singerze po babci

    Postaram się cyknąć zdjęcia jak wygląda moja kierownica i gałka w Alfie (mieszków jeszcze nie zdążyłem uszyć). Moja gałka oryginalnie była szyta.

    ---------- Post dodany o godzinie 05:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 05:29 ----------

    PS. ja za gałkę biorę ok 50 zł (skóra perforowana+gładka Hans Reike lub Wollsdorf), za kierownicę ok 150-170 zł.
    Myślałem, że pracujesz w firmie, która pod Łodzią szyje kierownice do kilku montowni aut.
    Też mam Singera ale trochę nowszego

  10. #20
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Trochę nie rozumiem tego zamieszania jakie powstało w tym temacie.
    Miałem problem, który kolega Belfer27 pomógł skutecznie rozwiązać.

    On ma satysfakcje i kilka złoty, a ja mam odświeżoną gałkę, w moim odczuciu wygląda lepiej niż fabryczna. Na zdjęciach "starej" gałki nie widać jak w jednym miejscu skóra była fatalnie spasowana i wręcz upchnięta czymś ostrym.

    Jeśli kolega Kabar twierdzi, że robi lepiej niech zaprezentuje swoje prace, żeby można było porównać, bo na razie to tylko czcze przechwałki i napinki.
    Powierzając Belfrowi swoją gałkę nie interesowało mnie, czy on to obszyje szydełkiem, maszyną babci, czy innym sprzętem. Liczyłem na dobry efekt i taki uzyskałem.

    A że jestem zadowolony z roboty, to pozwoliłem sobie przedstawić robotę Belfra forumowiczom, bo może też ktoś będzie chciał skorzystać. A jak widać ceny ma konkurencyjne i efektów pracy wstydzić się nie musi. Nawet przesłałem Belfrowi kilka złoty więcej, bo myślałem że mi to charytatywnie obszył..
    Jakakolwiek krytyka w tym temacie jest niewskazana!

    Kabar, może to Ty (Twój warsztat) obszywaliście swego czasu alfę marcins737?
    Jeśli tak, to będziemy mieli jakieś odniesienie do Twojej pracy.

Podobne wątki

  1. Obszywanie gałki skórą (6b) - samodzielne
    Utworzone przez LukaSS w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 12:07
  2. [MiTo] Tuning MiTo czyli Polak potrafi
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 00:00
  3. obszywanie skora
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory