Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Temat: Sprzedaż AR

  1. #1
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie Sprzedaż AR

    w 2010 r sprzedano do konca wrzesnia 760 alf w Polsce, a w zeszłym roku do konca listopada 890.
    To oznacza, ze w ciągu roku 2010 sprzedaż osiągnie ok. 1000 sztuk, podczas gdy w 2009 sprzedaż osiągnęła podobny poziom.

    W 2009 nie było Julki. Prosze pokazać mi jakikolwiek wpływ na wzrost sprzedaży marki z powodu wprowadzenia na rynek Julki. Sprzedawana jest, przypomnijmy, od połowy roku.

    Jak widać z gołych liczb, nic to nie dało. Tak samo jest w całej Europie. Genialne plany Marchionne można między bajki włożyć.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Polski rynek samochodoww to g** a nie rynek. Człowieku proponuje pojechać na zachód a konkretnie do Włoch a zobaczysz ile Julek jeździ po ulicach(wiem bo byłem w lipcu). AR w Polsce nigdy dobrze się nie sprzedawała bo tutaj królują Volkszłomy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    w 2010 r sprzedano do konca wrzesnia 760 alf w Polsce, a w zeszłym roku do konca listopada 890.
    To oznacza, ze w ciągu roku 2010 sprzedaż osiągnie ok. 1000 sztuk, podczas gdy w 2009 sprzedaż osiągnęła podobny poziom.

    W 2009 nie było Julki. Prosze pokazać mi jakikolwiek wpływ na wzrost sprzedaży marki z powodu wprowadzenia na rynek Julki. Sprzedawana jest, przypomnijmy, od połowy roku.

    Jak widać z gołych liczb, nic to nie dało. Tak samo jest w całej Europie. Genialne plany Marchionne można między bajki włożyć.
    julka jest w sprzedazy od nie niedawna prawde mowiac
    konfigurator na stronie jeszcze nie jest do konca poprawny

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    W sprawie konfiguratora sam do nich pisałem i na drugi dzień zniknął . Niby fajnie wygląda, ale funkcjonalność katastrofalna, nie mówiąc już o podstawowych błędach.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #5
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał r0bertos Zobacz post
    Polski rynek samochodoww to g** a nie rynek. Człowieku proponuje pojechać na zachód a konkretnie do Włoch a zobaczysz ile Julek jeździ po ulicach(wiem bo byłem w lipcu). AR w Polsce nigdy dobrze się nie sprzedawała bo tutaj królują Volkszłomy.
    a ja jezdzilem we wrzesniu przez 3 tygodnie po całej europie i nigdzie, po prostu NIGDZIE nie widać zadnych Julek. Pisałem już w innym wątku: przez 7 tysięcy kilometrów widziałem JEDNĄ w Portugalii. Nie pisz o Włoszech, we Włoszech alfa zawsze była widoczna wszędzie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Pofatygowałem się i wychodzi że w tym roku zostanie sprzedanych 50 samochodów więcej. To 1.
    2 !! Nie patrz na cały rok tylko na tą część roku w której faktycznie dany model został wprowadzony! Czyli na 2 połowę bądź na okres X-XII!!
    Patrzysz na okres sprzedaży tych samych aut gdzie rynek trochę się nimi nasycił i jest na nie mniejszy popyt.
    Swoją drogą ciekawe czy w tym raporcie jest umieszczone zamówienie na policyjne 159

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    Swoją drogą ciekawe czy w tym raporcie jest umieszczone zamówienie na policyjne 159
    One jeszcze nie są sprzedane.

  8. #8
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    No nic, kciuki można trzymać. Moze i wyjdzie troszkę więcej. Ale Marchione chce wykonać skok w kosmos i ze 100 tysiecy chce sprzedawać 500 tysięcy!!! Ludzie, to musi byc po prostu rewolucja.
    Tylko USA moze uratować te plany. Ale to wielka niewiadoma. Amerykanie pamiętają, jak sromotnie alfa wycofała się z tego rynku i dlaczego.

    Ja zaryzykuje, ze mnie oplujecie ale... ja bym był za drogą alfy podobą do saaba. Firma należy do małego producenta, jest w miarę niezależna, wraca na rynek z nowym i tutaj szacun za odwage, DROGIM I WIELKIM autem, czyli 9-5. Nie leci na setki tysięcy sprzedanych aut, pewnie jak sprzeda 50 tysięcy, bedzie zadowolona. Sądze, ze ma małe koszty własne działalnosci (mniej hal, robotników, maszyn itd) i ktoś ocenił, ze to sie moze udać.
    Po co z alfy robić na siłę masówke, jak chce Marchionne? Te pomysły na suvy, sruvy... Chociaz, nie wiem czy wiecie, ale saab też zapodaje na rynek suva oczywiscie wielkiego i drogiego. Marchione robi to CO UMIE NAJLEPIEJ czyli sprzedaż masówek.

    Ale alfa romeo nie była nigdy, poza Italią, marką masową... Jakim cudem ma teraz przekonać pół miliona ludzi rocznie, że to marka taka sama, jak kia, golf czy skoda????? No jak?
    Przecież to na wejsciu już jest nonsens.
    Ostatnio edytowane przez BartekMan ; 15-10-2010 o 17:36

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    w 2010 r sprzedano do konca wrzesnia 760 alf w Polsce, a w zeszłym roku do konca listopada 890.
    To oznacza, ze w ciągu roku 2010 sprzedaż osiągnie ok. 1000 sztuk, podczas gdy w 2009 sprzedaż osiągnęła podobny poziom.

    W 2009 nie było Julki. Prosze pokazać mi jakikolwiek wpływ na wzrost sprzedaży marki z powodu wprowadzenia na rynek Julki. Sprzedawana jest, przypomnijmy, od połowy roku.

    Jak widać z gołych liczb, nic to nie dało. Tak samo jest w całej Europie. Genialne plany Marchionne można między bajki włożyć.
    Tylko że Giuliette można odbierać z salonów dopiero od 2 tygodni i sa to sztuki zamówione tuz przed wakacjami, czyli od momentu kiedy można było to robić. Auto jako sprzedane jest księgowane dopiero po odbiorze. W salonie w którym bedę odbierał swoją codziennie wydawane jest 2-4 alfy.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Wiadomo że nie sprzeda 500tys.
    To jest kolego jeden z chwytów marketingowych..
    To że julka była w okresie promocji niedostępna też było chwytem marketingowym (strategia niedostępności).

    Co do rynku docelowego marki. Na pewno nie podoba mi się że AR ma być samochodem ogólnodostępnym/popularnym.
    Wierze jednak że jest to droga do stworzenia jakiegoś modelu niszowego/wyjątkowego który nawiąże do tradycji marki. Na to jednak są potrzebne $

    ps. O znalazł się przykład na potwierdzenie mojej teorii dzięki Maciek
    Ostatnio edytowane przez krawat ; 15-10-2010 o 18:23

Podobne wątki

  1. wrześniowa sprzedaż
    Utworzone przez BartekMan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 08:01
  2. na sprzedaż
    Utworzone przez georgegw w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory