Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: 54,71 litrów do baku 51 litrów ???

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    ...Fiat Seicento oficjalnie zbiornik 35 L, a średnio wchodzi 36,5 - 37 L, oczywiście samochód dojeżdza o własnych siłach ( czyli jeszcze paliwo w zbiorniku jest )..
    Fiat Ducato oficjalnie zbiornik 65 L, a średnio wchodzi 71 L. 8)
    Potwierdzam bo na co dzień jeździłem tymi samochodami. Do ducato potrafiło nalać się nieraz 73l. Najśmieszniejsze jest to że tankowałeś niby doi pełna, chwile odczekasz i dalej lejesz
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    raczej oszustwo nie wchodzi w gre w dzisiejszych czasach pracowalem na stacji paliw i wiem jak do tego rygorystycznie podchodzą nawet neiwiesz kiedy kontrola byla a po kilku dniach przychodzi opinia z jakiegos tam instytutu i wyniki tak ze jezeli bylo by cos nie chalo to zabrali by koncesje
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #13
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek1975
    Heh... a może oszustwa na stacjach są tak popularne, że ludzie uwierzyli, że to ich firmy samochodowe oszukują i wstawiają większe baki niż piszą w instrukcji Punkt dla CPNów
    to byłby dobry patent

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelutek
    Ja bym im jakąś kontrolę nasłał
    A jak nałaś kontrolę, gdzie trzeba powiedzieć słowo??

  5. #15
    Laki
    Gość

    Domyślnie

    Pracowałem na studiach na stacji benzynowej jako "nalewacz paliwa" czyli tankowałem samochody. Z tego co mi wiadomo w każdym baku musi być miejsce na tzw. "poduszkę powietrzną" czyli producent pisze ile paliwa się mieści żeby było bezpiecznie. czasami to szwankuje i można wlać więcej. Najlepsze pod tym względem są auta grupy VW, które mają odpowietrznik (taki ma dzyndzel na boku wlewu). Normalnie do baku wchodziło 50 litrów (skoda octavia, mój rekordzista). Od odbicia pistoletu, przy użyciu odpowietrznika dolałem 12 litrów!!!!! Zaznaczam, że może to być niebezpieczne, zwłaszcza w gorące dni. Ale klient mówił, że ma długą trasę przed sobą i zaraz nadwyżkę spali.
    Taka mała ciekawostka.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Też pracowałem na stacji paliw i powiem wam, że faktycznie zdarzało się że weszło te 5 litrów więcej ale nie 12!! tu jest ewidentnie przegięcie. Wynika z tego, że prawdopodobnie odmierzacz lub liczniki w dystrybutorze źle wyliczają litry, z niestety na "-" dla klienta.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Dawno temu jeździłem CC z gazem, bagaznik mały więc butla była nieduża bo ok. 14L. Za każdym razem po trasie do pracy tankowałem auto na jednej tylko stacji, regularnie do pełna tankował ok. 12,5L, więcej po prostu nie wchodziło, zawór odbijał i koniec. Traf chciał, że pewnego razu źle obliczyłem przebieg, zabrakło mi gazu i zmuszony byłem zatankować na innej niż zwykle stacji.

    To co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania oczekiwania Facet nabił mi do butli prawie 17L !!!!!!

    Pytam dżentelmena jak to możliwe, skoro zbiornik ma tylko 14 ???? - Nie wiem panie, ja tu tylko pracuje

    Olałem temat bo byłem tam pierwszy i ostatni raz, ale to dowodzi jak można lewuszki nakręcić na tych dystrybutorach. Reasumując przelał mi prawie 5L w porównaniu do mojego stałego dostawcy, ciekawy jestem jakie wyniki osiągał na butlach o pojemności 40-50L, ale z drugiej strony nie można tak w nieskończoność.

    Pozdrawiam.

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kln
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    156 1.9JTD16V '03 FL
    Postów
    227

    Domyślnie

    Jak jeździłem kiedyś na gazie to na butli 30l dymali mnie na 6l w porównaniu do Shella. "Dziwnym" trafem taniej wychodziło mi jeżdżenie na droższym gazie z Shella Była to stacja "HL", ale nie od jednej osoby słyszałem, że także przy tankowaniu benzyny najpierw lecą złotówki, a dopiero później zaczyna lecieć paliwo...

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Kotlet, ALE: do 70litrowego baku wlałem prawie 74l. Było prawie pusto w zbiorniku przed tankowaniem.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Dawno temu jeździłem CC z gazem, bagaznik mały więc butla była nieduża bo ok. 14L. Za każdym razem po trasie do pracy tankowałem auto na jednej tylko stacji, regularnie do pełna tankował ok. 12,5L, więcej po prostu nie wchodziło, zawór odbijał i koniec. Traf chciał, że pewnego razu źle obliczyłem przebieg, zabrakło mi gazu i zmuszony byłem zatankować na innej niż zwykle stacji.

    To co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania oczekiwania Facet nabił mi do butli prawie 17L !!!!!!

    Pytam dżentelmena jak to możliwe, skoro zbiornik ma tylko 14 ???? - Nie wiem panie, ja tu tylko pracuje

    Olałem temat bo byłem tam pierwszy i ostatni raz, ale to dowodzi jak można lewuszki nakręcić na tych dystrybutorach. Reasumując przelał mi prawie 5L w porównaniu do mojego stałego dostawcy, ciekawy jestem jakie wyniki osiągał na butlach o pojemności 40-50L, ale z drugiej strony nie można tak w nieskończoność.

    Pozdrawiam.
    Co do gazu to faktycznie spotkałem sie z taką sytuacją, gdy gość miał pojemność 50l butli a weszło 58 litrów gazu. Nie wiem do konca od czego to zalezy, prawdopodobnie temperatura tez ma znaczenie. Akurat wtedy było gorąco.

Podobne wątki

  1. [156] 1.8ts pali od 14 do 17 litrów benzyny!!
    Utworzone przez someonecs w dziale 156
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 20:46
  2. [145] Ile litrów oleju ?
    Utworzone przez Raina w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 21:01
  3. Ile litrów oleju?
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 07:36
  4. 2.4jtd 12-13 litrów po mieście
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 15:10
  5. [155] 20 litrów na 100 kilometrów?!?!?!
    Utworzone przez lukasjed w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory