Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Niemcy kontrole spalin (?)

  1. #1
    woyg
    Gość

    Domyślnie Niemcy kontrole spalin (?)

    Drodzy Alisci i Alfistki,

    Wraz z moją bellą przeprowadzam się tymczasowo za zachodnią granicę. Bella ma zatkany egr. Czy w Niemczech występują jakieś kontrole spalin? Trochę się obawiam bo wiem, że mają oni bzika na punkcie ekologii, a mandaty dają w euro... Zastanawiam się nad przemyciem starego benzyną, a jeśli to nie pomoże to nowy :/

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Kontrole spalin to pewnie dla miejscowych. No chyba że Ci dymi tak z rury jak ze starego Jelcza

    No a poza tym mają w miastach strefy Umweltzone. Czyli możesz nie dostać nalepki dla swojego diesla, albo nawet jeśli dostaniesz to do centrum miasta możesz mieć zakaz wjazdu.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    kolego jeśli twoja bella pozostanie na polskich blachach to nie masz czym się martwic,problem może się pojawić gdy będziesz chciał auto przerejestrować bo wtedy masz badania emisji spalin i z zatkanym egr może nie przejść.

  4. #4
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ducrider Zobacz post
    No a poza tym mają w miastach strefy Umweltzone
    Nie ma się czego obawiać, bo nalepki "umwelt" uzyskuje się w białych rękawiczkach na podstawie danych z dowodu rejestracyjnego.
    Kontrole w Niemczech to kolejny stereotyp i mit, jedyne kontrole na jakie się załapałem w Europie to łapanki winietkowe na autostradach w Austrii i przejściach granicznych. Komu tam się chce gonić za jedną alfą z PL...... Chyba że kolega napisze po niemiecku na tylnej szybie: nie mam egr i mam was w d...
    :-)

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał superglide Zobacz post
    Nie ma się czego obawiać, bo nalepki "umwelt" uzyskuje się w białych rękawiczkach na podstawie danych z dowodu rejestracyjnego.
    Masz na myśli te naklejki z cyferkami np. w Berlinie? Ja słyszałem, że żeby dostać taką naklejkę trzeba zrobić przegląd.

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Nie, nie trzeba żadnego przeglądu.
    Idzie się z dowodem rejestracyjnym (polskim) do serwisu,
    który je wydaje (nie każdy wydaje). Na podstawie dow. rej.
    wyszukują w książecce jakie palkietka jest do tego auta i tyle.
    Płacisz kilka euro i już.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Ja dodam że jeśli masz Diesla i chcesz jeździć po centrum Berlina to musi spełniać normę Euro4

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Ja dodam że jeśli masz Diesla i chcesz jeździć po centrum Berlina to musi spełniać normę Euro4
    Dokładnie tak. Natomiast naklejki można jeszcze dostać w ADAC, DEKRA i to właśnie na podstawie dowodu rejestracyjnego. Badania normy spalin jeszcze nigdy na drodze w RFN nie widziałem, więc nie ma się czego bać.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Dokładnie tak. Natomiast naklejki można jeszcze dostać w ADAC, DEKRA i to właśnie na podstawie dowodu rejestracyjnego. Badania normy spalin jeszcze nigdy na drodze w RFN nie widziałem, więc nie ma się czego bać.

    Moja Alfa spełnia normę EURO2 do tego wyłączony EGR i w planach wycięcie kata wiec o Berlinie i innych dużych miastach mogę zapomnieć

    Z Alf diesli to tylko te z filtrem DFP spełniają normę EURO4

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    jazda w danym miejscu bez tej naklejki kosztuje 30 euro kary, tak ze to nie jest nie wiadomo jaka kolosalna suma,odnośnie naklejki uzyskujesz ja w zasadzie jakie euro normę spełnia twoje auto wg nr vin,w niemieckich dowodach rejestracyjnych jest wpisane jaka masz normę,eur 2 , 3 lub 4,a nawet 5.kosztuje ona 5 euro i możesz ja uzyskac na kazdej stacji diagnostycznej.
    i jeszcze jedna ciekawostka od 2010 roku zniknęła ta mala naklejka z tablicy rejestracyjnej która wyznaczała następny termin badania emisji spalin a zastąpiła ja właśnie ta na szybie,badania spalin wykonuje sie co dwa lata.

Podobne wątki

  1. 156 FL Niemcy-Czestochowa
    Utworzone przez KRS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 05:26
  2. Alfa 156 2.5 V6 NIEMCY
    Utworzone przez koks93 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 22:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory