Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Migający licznik kilometrów przy dołożeniu nowej opcji do auta.

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    ELM 327 - 59zł http://moto.allegro.pl/interfejs-elm...377271312.html
    FiatECUScan 2.6 -FREE - http://www.forum.alfaholicy.org/156/...can_2_6_a.html


    jak osoba obsługująca funkcję "osiowania proxy" nie ma pojęcia co robi to na pewno nie zadziała!!!
    OK, ta opcja rzeczywiście wydaje się bardzo sensowna - w sensie zakup tego kabla i użycie FESa. Z tego co poczytałem, są różne kable, do różnych rzeczy i do różnych programów. Czy ten kabel, który podałeś, umożliwi mi dostęp do "wszystkiego" co oferuje FES, czy muszę zakupić któryś z pakietów, o których mowa w wątku o FESie? Chodzi mi o Alfę 159. I czy ten sam kabel "obsłuży" Alfadiaga?

    No i pytanie podstawowe - czy FES na pewno będzie w stanie spowodować, że licznik przestanie migać? Czy jest taka możliwość, ale może się nie udać? Dodam, że byłem w ASO i próba osiowania proxy na Examinerze nie powiodła się...

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    OK, ta opcja rzeczywiście wydaje się bardzo sensowna - w sensie zakup tego kabla i użycie FESa. Z tego co poczytałem, są różne kable, do różnych rzeczy i do różnych programów. Czy ten kabel, który podałeś, umożliwi mi dostęp do "wszystkiego" co oferuje FES, czy muszę zakupić któryś z pakietów, o których mowa w wątku o FESie? Chodzi mi o Alfę 159. I czy ten sam kabel "obsłuży" Alfadiaga?

    No i pytanie podstawowe - czy FES na pewno będzie w stanie spowodować, że licznik przestanie migać? Czy jest taka możliwość, ale może się nie udać? Dodam, że byłem w ASO i próba osiowania proxy na Examinerze nie powiodła się...
    Jak Viakenowi powiesz, że chcesz do FESa to Ci taki wyśle.

    Właśnie o takim przypadku mówiłem - jeżeli Examiner nie pomógł (zakładam, że robili tak, jak należy), to, hm... chyba prawdopodobieństwo, że FES pomoże, nieco maleje.
    Ale efekt może być interesujący. Koniecznie się podziel!
    A powiedzieli w ASO why się nie udało?
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Podkleję się do tematu. Przydałby się na forum jakiś przewodnik w "Zrób to sam". Jakie kabelki co dają, jaki soft jest potrzebny i co nim można zrobić. Na Allegro tylko można wyczytać o eksplodujących poduszkach powietrznych

    Ja mam problem z brakiem wskazania temperatury i poziomu oleju.
    Camil - może jak się poduczysz z tych kabelków to wpadnę do Ciebie

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Jak Viakenowi powiesz, że chcesz do FESa to Ci taki wyśle.

    Właśnie o takim przypadku mówiłem - jeżeli Examiner nie pomógł (zakładam, że robili tak, jak należy), to, hm... chyba prawdopodobieństwo, że FES pomoże, nieco maleje.
    Ale efekt może być interesujący. Koniecznie się podziel!
    A powiedzieli w ASO why się nie udało?
    W ASO Examiner powiedział po prostu (byłem i widziałem), że procedury osiowania proxy nie da się wykonać, a następnie wywalił komunikat, że wyposażenie w samochodzie nie zgadza się z tym zapisanym w komputerze i tyle. Dlatego też chłopaki zaproponowali mi włożenie opóźniacza, ale niestety cena mnie powaliła i doszedłem do wniosku, że mogę sam sobie takie opóźniacze wlutować (trzeba oczywiście wiedzieć gdzie, ale mam nadzieję, że to ogarnę).

    Druga sprawa, to tak sobie myślę, że może by kupić oryginalnego FESa, zamiast ściągać crackowanego? Nie muszę chyba mówić, że kupując wspieramy kogoś, kto ten program pisze w dalszym jego rozwijaniu? Tak sobie myślę, że można by, żeby rozłożyć koszty na początek można kupić jedną kopię na dwóch? Czy ktoś wie czy to przejdzie? W sensie na jakiej podstawie dokonywana jest rejestracja?

    P.S. Jeśli da się jedną kopię na dwóch kupić, to YonasH - wchodzisz w to ze mną? Koszt nie jest zbyt duży (50Euro), czyli po 100pln na głowę + każdy by kupił po kabelku i po sprawie. Co Ty na to?
    Pozdrawiam Camil

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    P.S. Jeśli da się jedną kopię na dwóch kupić, to YonasH - wchodzisz w to ze mną? Koszt nie jest zbyt duży (50Euro), czyli po 100pln na głowę + każdy by kupił po kabelku i po sprawie. Co Ty na to? __________________
    Nic ci z tego nie wyjdzie Fes jest przypisany do kompa po instalacji.
    A 200 dać.?
    Ja mam orginalnego i nie żałuję tego zakupu.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    P.S. Jeśli da się jedną kopię na dwóch kupić, to YonasH - wchodzisz w to ze mną? Koszt nie jest zbyt duży (50Euro), czyli po 100pln na głowę + każdy by kupił po kabelku i po sprawie. Co Ty na to?
    Temat interesujący. O ile da się używać na dwóch kompach.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Temat interesujący. O ile da się używać na dwóch kompach.
    Niestety, już dowiedziałem się co i jak działa i nie da rady używać na dwóch kompach jednocześnie. Także tak jak Piotriix napisał, trzeba wydać po 200pln i kupić po licencji na głowę
    Pozdrawiam Camil

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    Cześć,

    mam pytanie - w Alfach i Fiatach i pewnie Lanciach, jest taki objaw, że kiedy dołożymy coś, czego nie ma w zaprogramowanym wyposażeniu body komputera, buntuje się on migając przebiegiem kilometrów. O ile wiem, są dwie możliwości zniwelowania tego objawu - przeprogramowanie body komputera i "dopisanie" odpowiedniej opcji w sofcie, co jak domyślam się jest możliwe, ale wcale nie jest proste... druga to dołożenie elektronicznego opóźniacza, który opóźni dołączenie zasilania do danego elementu o około 4 czy 5 sekund po tym jak zainicjuje się body komputer, co spowoduje, że body podczas inicjalizacji nie wykryje danego elementu i nie będzie migał przebieg.

    <Bardzo proszę, gdyby jednak mój proces rozumowania nie był poprawny o poprawienie mnie>

    W każdym razie chodzi mi o opcję drugą - czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki ten układ opóźniający powinienem kupić i ewentualnie gdzie? Jakie to są mniej/więcej koszty itp? I czy ewentualnie są jakieś minusy takiego rozwiązania, które mówią przeciwko takiemu rozwiązaniu? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi w tym temacie!
    Jakie urządzenie chcesz podłączyć? Opóźnienie to rozwiązanie skuteczne ale tylko dla migającego licznika. Dla pełnego wykorzystania komunikacji pomiędzy nowymi urządzeniami, nowe urządzenie musi na liście czyli body należało by przeprogramować, co jest możliwe ale nie w serwisie tylko u znajomego informatyka. Sprawa jest prosta jeżeli wymieniamy urządzenia będące na liście naszego body w którym zmienia się tylko znacznik nr seryjny urządzenia, wówczas w celu wyeliminowania migającego licznika robisz osiowanie proxy w FES-ie nazywa się to PROXY ALIGNEMENT.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 07-03-2011 o 20:59

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Jakie urządzenie chcesz podłączyć?Opóźnienie to rozwiązanie skuteczne ale tylko dla migającego licznika. Dla pełnego wykorzystania możliwości nowo dodawanych urządzeń pamięć body musi zawierać obszar pamięci dedykowany temu urządzeniu. Gdybyś robił wymiankę z jednego urządzenia na drugie (ten sam sterownik) to wówczas wystarczy zrobić tylko osiowanie i powinno śmigać. W przeciwnym razie osiowanie ani w FES-ie ani na Examinerku nie pomoże;-)
    Hej,

    problem już rozwiązany, rzeczywiście jakimś cudem mimo, że nie umiał tego zrobić Examiner w ASO, FES rozwiązał problem. Nie wiem, czy to możliwe, ale wygląda na to, że podczas osiowania dopisuje on do BodyComputera kody brakujących urządzeń i dzięki temu od tego czasu miganie ustąpiło całkowicie
    Pozdrawiam Camil

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Co dodawałeś?B & M, navi?, bo to dość ciekawe żeby przy całkowicie nowym urządzeniu FES, dał radę dopisać go do body.

Podobne wątki

  1. [159] Migający przebieg kilometrów
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 09:44
  2. Wymiana panelu nawiewu-migający licznik kilometrów
    Utworzone przez barjew w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 16:03
  3. [147] Migający ekran kilometrów.
    Utworzone przez Kubek w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 19:35
  4. [159] Brak sterowania klimatyzacji i migający licznik kilometrów
    Utworzone przez kalma w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 22:04
  5. [147] Migający wyświetlacz kilometrów
    Utworzone przez Gabor w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory