Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Migający licznik kilometrów przy dołożeniu nowej opcji do auta.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie Migający licznik kilometrów przy dołożeniu nowej opcji do auta.

    Cześć,

    mam pytanie - w Alfach i Fiatach i pewnie Lanciach, jest taki objaw, że kiedy dołożymy coś, czego nie ma w zaprogramowanym wyposażeniu body komputera, buntuje się on migając przebiegiem kilometrów. O ile wiem, są dwie możliwości zniwelowania tego objawu - przeprogramowanie body komputera i "dopisanie" odpowiedniej opcji w sofcie, co jak domyślam się jest możliwe, ale wcale nie jest proste... druga to dołożenie elektronicznego opóźniacza, który opóźni dołączenie zasilania do danego elementu o około 4 czy 5 sekund po tym jak zainicjuje się body komputer, co spowoduje, że body podczas inicjalizacji nie wykryje danego elementu i nie będzie migał przebieg.

    <Bardzo proszę, gdyby jednak mój proces rozumowania nie był poprawny o poprawienie mnie>

    W każdym razie chodzi mi o opcję drugą - czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki ten układ opóźniający powinienem kupić i ewentualnie gdzie? Jakie to są mniej/więcej koszty itp? I czy ewentualnie są jakieś minusy takiego rozwiązania, które mówią przeciwko takiemu rozwiązaniu? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi w tym temacie!
    Pozdrawiam Camil

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    możesz zastosować przekaźnik czasowy
    wydaje mi się że są takie co się włączają po jakimś czasie

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    OK, czyli coś takiego teoretycznie powinno się sprawdzić, prawda?
    PRZEKAŹNIK CZASOWY
    Pozdrawiam Camil

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    dokładnie
    przekaźnik dostanie napięcie i po ustalonym czasie załączy obwód, którym może być
    "+" zasilania do "tego" urządzenia

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    O ile wiem, są dwie możliwości zniwelowania tego objawu - przeprogramowanie body komputera i "dopisanie" odpowiedniej opcji w sofcie, co jak domyślam się jest możliwe, ale wcale nie jest proste...
    jest to bardzo prosta operacja, potrzebny jest program FES 2.6 + interfejs ELM 327 v 1.3, w programie wybierasz model AR 159, zakładkę "Nadwozie" a w niej funkcję "Setup/PROXI Alignment Procedure", wyświetli się informacja o konfiguracji sieci CAN, następnie wciskasz klawisz F10, wyświetli się komunikat "Kompletne", cofasz kluczyk w stacyjce i ponownie uruchamiasz silnik, licznik już nie miga

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    jest to bardzo prosta operacja, potrzebny jest program FES 2.6 + interfejs ELM 327 v 1.3, w programie wybierasz model AR 159, zakładkę "Nadwozie" a w niej funkcję "Setup/PROXI Alignment Procedure", wyświetli się informacja o konfiguracji sieci CAN, następnie wciskasz klawisz F10, wyświetli się komunikat "Kompletne", cofasz kluczyk w stacyjce i ponownie uruchamiasz silnik, licznik już nie miga
    niestety - osiowanie proxy w tym przypadku nie pomaga...

    ale swoją drogą jeśli możesz, rozszyfruj proszę te "anagramy" FES 2.6 + interfejs ELM 327 v 1.3 - skąd pobrać, gdzie kupić, jakie ma to funkcjonalności, itp
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam Camil

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    FES - Fiat Ecu Scan - trzeba znaleźć
    ELM 327 - kabelek do kompa - do zakupu na allegro

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    Cześć,

    mam pytanie - w Alfach i Fiatach i pewnie Lanciach, jest taki objaw, że kiedy dołożymy coś, czego nie ma w zaprogramowanym wyposażeniu body komputera, buntuje się on migając przebiegiem kilometrów. O ile wiem, są dwie możliwości zniwelowania tego objawu - przeprogramowanie body komputera i "dopisanie" odpowiedniej opcji w sofcie, co jak domyślam się jest możliwe, ale wcale nie jest proste... druga to dołożenie elektronicznego opóźniacza, który opóźni dołączenie zasilania do danego elementu o około 4 czy 5 sekund po tym jak zainicjuje się body komputer, co spowoduje, że body podczas inicjalizacji nie wykryje danego elementu i nie będzie migał przebieg.

    <Bardzo proszę, gdyby jednak mój proces rozumowania nie był poprawny o poprawienie mnie>

    W każdym razie chodzi mi o opcję drugą - czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki ten układ opóźniający powinienem kupić i ewentualnie gdzie? Jakie to są mniej/więcej koszty itp? I czy ewentualnie są jakieś minusy takiego rozwiązania, które mówią przeciwko takiemu rozwiązaniu? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi w tym temacie!

    Tak, opóźniacz działa, przetestowane właśnie w 159. Zwłoka 5s jest optymalna.
    Kity z AVT (i tym podobne) słabo się sprawdzają, osobiście używam profesjonalnych opóźniaczy z zabezpieczeniem - koszt około 300 zł - drogo, ale uważam, że warto.
    Jedyny myk, to konieczność znalezienia właściwego obwodu no i umiejętne "wzięcie" zasilania.

    ---------- Post dodany o godzinie 06:30 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 06:28 ----------

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    jest to bardzo prosta operacja, potrzebny jest program FES 2.6 + interfejs ELM 327 v 1.3, w programie wybierasz model AR 159, zakładkę "Nadwozie" a w niej funkcję "Setup/PROXI Alignment Procedure", wyświetli się informacja o konfiguracji sieci CAN, następnie wciskasz klawisz F10, wyświetli się komunikat "Kompletne", cofasz kluczyk w stacyjce i ponownie uruchamiasz silnik, licznik już nie miga
    Nie zawsze działa, a jak się uda to czasem powraca.
    Dołożenie opóźniacza jest pewniejsze, ale niestety wymaga fizycznej ingerencji.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    profesjonalnych opóźniaczy z zabezpieczeniem - koszt około 300 zł - drogo, ale uważam, że warto.
    ELM 327 - 59zł http://moto.allegro.pl/interfejs-elm...377271312.html
    FiatECUScan 2.6 -FREE - http://www.forum.alfaholicy.org/156/...can_2_6_a.html

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Nie zawsze działa, a jak się uda to czasem powraca.
    jak osoba obsługująca funkcję "osiowania proxy" nie ma pojęcia co robi to na pewno nie zadziała!!!

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    ELM 327 - 59zł http://moto.allegro.pl/interfejs-elm...377271312.html
    FiatECUScan 2.6 -FREE - http://www.forum.alfaholicy.org/156/...can_2_6_a.html


    jak osoba obsługująca funkcję "osiowania proxy" nie ma pojęcia co robi to na pewno nie zadziała!!!
    Skopać tam raczej nie ma co. Przyczyn raczej bym szukał po stronie auta - we wcześniejszych modyfikacjach/uszkodzeniach elektryki/elektroniki auta.

    Kolega zadał pytanie więc przedstawiłem mu odpowiedź opartą o swoje doświadczenia.
    Nie napisałem, że to jedyny i nieomylny sposób.
    Przeczyta, zastanowi się i zrobi jak uzna za stosowne.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. [159] Migający przebieg kilometrów
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 09:44
  2. Wymiana panelu nawiewu-migający licznik kilometrów
    Utworzone przez barjew w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 16:03
  3. [147] Migający ekran kilometrów.
    Utworzone przez Kubek w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 19:35
  4. [159] Brak sterowania klimatyzacji i migający licznik kilometrów
    Utworzone przez kalma w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 22:04
  5. [147] Migający wyświetlacz kilometrów
    Utworzone przez Gabor w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory