Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10091
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Zakładając że to oryginalny Castrol, to musi spełniać normy czyli jest dobry. Jakby nie spełniał byłby zły.
    Smiesznie brzmi w ustach kogos kto non stop kombinuje z dodatkami do paliwa. Idac twoim tokiem rozumowania paliwo na stacjach musi spełniać normy wiec jest dobre i nie trzeba dodatków....

    Poza tym ciągle Meguin albo Specol, i koniecznie z AR9100. Przypomina to parcie na Motula parę lat temu [emoji14] Się kiedyś wkurzę to wyśle Specola z AR do Blackstone i się zobaczy czy to takie cudo.
    Analize specola wrzcal wlyszkow jaks czas temu a tutaj masze meguina z ar9100 no ale ktos kto stworzyl poradnik z plynami do AR chyba te analizy widzial...
    http://www.najlepszysyntetyk.pl/static/media/uploads/2015/04/16/meguin-5w40-with-archoil-ar9100.png


    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    w dupie to mam
    Skoro masz w dupie po co pytasz lej co masz i nastepnym razem nie pytaj ;]


    a wystarczylo napisac TAK TO OLEJ SYNTETYCZNY...
    Nie, to nie olej syntetyczny kolo syntetyka nawet nie stal.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-08-2017 o 11:53

  2. #10092
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    No i tak zrobiłem dolałem jaki miałem i sikam na to, JTD nawet na smalcu pojedzie, a w wy dalej rozkminaijcie czym zalać syfne ts'y/jts zamiast jezdzic.

    //Edit
    Aż się płakać chce jak się czyta te wasze wypociny typu mam starego ts przed każdą jazda sprawdzam stan oleju (autentyczna wypowiedź z tego wątku) no sorry ale zostawie to bez komentarza.

    //
    A i jeszcze jedno pytam bo po to jest forum ale na forum trzeba jeszcze trafić na normalnych ludzi nie na pato sprawdzające stan oleju przed każdą jazdą. Nauczcie sie że auto jest do jeżdżenia nie jest to skarb czy luksus jak to było w latach 90tych

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 06-08-2017 o 12:25

  3. #10093
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Poradnik pisałem z 3 lata temu, a wtedy o AR, Meguinie i Specolu nikt tu nie słyszał. Z dodatków do oleju szał robił Ceratec i MoS2, a wśród dodatkow do paliwa królował 2T i Millers. Rozstrzał proponowanych olejów też był dużo większy.

    Od tamtej pory Penrite, Millers, RP, oleje japońskie czy amerykańskie w ogóle zniknęły. Został Meguin albo Specol z obowiązkowym AR9100. Jak ktoś nie chce tego albo tego to robi się problem bo nikt nie wie co polecić, albo dodaje na końcu "ale X z AR9100 będzie lepszy".

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  4. #10094
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Dokładnie tak, całe tabuny ludzi wymyślają jak tutaj nie widzieć innego wyboru, niż jeden jedyny słuszny.

    - - - Updated - - -



    O ile mowa o starych poczciwych 156/147, to masz 100% racji, niestety jeśli trafi się np. MultiAir, to jedno takie zalanie na pałę i może być kłopot, właśnie w takim starym, zalewanym czymkolwiek silniku.
    W TBi sprawy mają się niestety podobnie, ale to już temat na oddzielną historię
    Cos wiecej o tym Tbi.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #10095
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    3 lata temu nikt o meguinie nie slyszal? Ciekawe bo wtedy juz go lalem do 147. Penrite i Millers zniknął? Chyba czytamy rozne tematy bo w tym np. Pablo często ploleca właśnie Penrite i Millersa, a Tomek_evo rowniz Penrite. Japonskich jeszcze nikt tu nie polecal ale na innym forum jaraja się Eneosem i Mitasu. Meguina to chyba najczesciej ja tu polecam bo ma swietny stosunek jakosci do ceny, podobnie wypada Neste, który pewnie zaleje niebawem. Wiec niestety piszesz bzdury twierdząc, ze tylko specol i meguin jest polecany i nikt nie poleca alternatyw...

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    No i tak zrobiłem dolałem jaki miałem i sikam na to, JTD nawet na smalcu pojedzie, a w wy dalej rozkminaijcie czym zalać syfne ts'y/jts zamiast jezdzic.

    //Edit
    Aż się płakać chce jak się czyta te wasze wypociny typu mam starego ts przed każdą jazda sprawdzam stan oleju (autentyczna wypowiedź z tego wątku) no sorry ale zostawie to bez komentarza.

    //
    A i jeszcze jedno pytam bo po to jest forum ale na forum trzeba jeszcze trafić na normalnych ludzi nie na pato sprawdzające stan oleju przed każdą jazdą. Nauczcie sie że auto jest do jeżdżenia nie jest to skarb czy luksus jak to było w latach 90tych

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Skoro masz to gdzies to mam prośbę abyś zostawil temat dla ludzi, którzy nie mają starego trupa i bardziej ich interesuje ten temat. Co do reszty wypowiedzi to niestety szkoda komentować. Auto mam do jeżdżenia i robie nim ponad 30k rocznie z tym, ze werte jest kilkadziesiąt tysięcy wiec przykladam większą uwagę do jego serwisowania. Majac trupa za kilka tysiecy tez bym pewnie zlewal temat...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-08-2017 o 12:41

  6. #10096
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    No i tak zrobiłem dolałem jaki miałem i sikam na to, JTD nawet na smalcu pojedzie, a w wy dalej rozkminaijcie czym zalać syfne ts'y/jts zamiast jezdzic.

    //Edit
    Aż się płakać chce jak się czyta te wasze wypociny typu mam starego ts przed każdą jazda sprawdzam stan oleju (autentyczna wypowiedź z tego wątku) no sorry ale zostawie to bez komentarza.

    //
    A i jeszcze jedno pytam bo po to jest forum ale na forum trzeba jeszcze trafić na normalnych ludzi nie na pato sprawdzające stan oleju przed każdą jazdą. Nauczcie sie że auto jest do jeżdżenia nie jest to skarb czy luksus jak to było w latach 90tych

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

    Jesteś werbalnie agresywny i nie szanujesz TSów. To forum się nazywa Alfaholicy, to czego się spodziewasz? Jesli masz mentalność sebiksa z golfa, to idź na forum sebiksów. Co do oleju, to polecam Borygo. Doustnie.

  7. #10097
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    [MENTION=56802]plywak[/MENTION] moja wypowiedz nie byla do Ciebie wiec po co sie wcinasz? Ja tylko chcialem odpowiedzi na proste pytanie i co dostalem? szambo na pare stron...

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Jesteś werbalnie agresywny i nie szanujesz TSów.
    Nie szanuje TSow bo to syf* i mam do tego swiete prawo. Jedyne sluszne silniki wedlug mnie to jtd i busso (z nowymi nie mialem stycznosci) i chociaz lubie, powiem nawet odwazniej KOCHAM AR to twin smarka/jts bym nigdy nie kupil BO DLA MNIE I DLA WIELU INNYCH TO SYF* i co zjesz mnie za to? (czy mam moze tego nie pisac bo na forum alfaholicy jestem?) czy za to ze zrobilem dolewke z castrola bo akurat to mi wpadlo w rece? tak ze dymaj z tym borygo (moze ty sobie zapodaj? DOZYLNIE )

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    To forum się nazywa Alfaholicy, to czego się spodziewasz?
    no wyobraz sobie ze jako posiadacz Alfy (dumny) zapytalem tylko czy olej ktory kupilem czy to syntetyk czy polsyntetyk i oczekiwalem krotkiej odpowiedzi typu SYNTETYK i nara...

    //Edit:
    *zamien slowo syf na "podwyzszonego ryzyka" czy jak to tam wolisz
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 06-08-2017 o 13:19

  8. #10098
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zarejestrowałeś się na tym forum, żeby skutecznie obniżać jego poziom? Skończ pisać brednie (a jeśli już musisz to chociaż po polsku).
    Tak mi się skojarzyło
    https://m.youtube.com/watch?v=kydTx3YBsYQ
    To forum jest dla ludzi z pasją, nie dla gimbazy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #10099
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dla wielu osób w Polsce forum Alfaholicy to skarbnica wiedzy(szczególnie temat oleju samochodowego) ,na innych forach cytowane są całe Wasze wypowiedzi ,opinie , itd .
    Naprawdę zrobiliście kawał dobrej roboty dla wielu użytkowników przeróżnych marek samochodowych , i mimo ,że nie mam Alfy to nie wyobrażam sobie nie zaglądać tutaj na forum i w miarę możliwości czynnie uczestniczyć .
    To takie moje osobiste spostrzeżenia na temat forum nawiązujące do nerwowych wpisów innych osób.
    Ostatnio edytowane przez Robert 1 ; 06-08-2017 o 14:18

  10. #10100
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Mercedes-Benz C124 2.2 Pb+LPG
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć
    Jako, że Wasz forum jest mocno osławione w Internecie, stwierdziłem, że warto tutaj zapytać o olej. Otóż mam Mercedesa C124 z 95r. silnik 2.2 Pb+LPG przebieg niecałe 350k km (raczej oryginalny). Mam książkę z przeglądami do ok. 250k km i są tam wpisane oleje jakie były zalewane i to jest dość dziwne, gdyż było bardzo dużo przeskoków. Otóż wyglądało to tak:
    Do 43k Mobil1 0W40 potem do 54k 10W40, do 93k Shell Helix Ultra 5W30, do 147k 10W40, do 178k 15W40, do 212k 10W40, do 226k 5W40 i do ok. 255k 10W40, tutaj się kończą wpisy w książce.
    Auto jak kupiłem to był zalany 15W40 ja zalałem 10W40 Motula 6100 bez płukanki, przejechane dopiero koło 6k w 2 lata, więc chcę już wymienić olej. Auto przez ten okres nie zjadło nic oleju.
    Teraz na pewno będzie płukanka, jednak jaki olej zalać czy schodzić do 5W40 czy zostać przy 10W40?
    Myślę nad olejami Xado CI-4 10W40, LM MoS2 10W40, Xado Atomic Infinity 5W40, Specol Spec Gold 5W40. Mniej więcej głównie te. Jeszcze co sądzicie o olejach Eneos, niby baza syntetyczna w 10W40, miał ktoś styczność?
    Jaki byście wybrali. Rozumiem, że pakowanie 200zł za bańkę oleju do takiego auta to przesada, dlatego prosiłbym o propozycje olejów w średniej półce cenowej powiedzmy do 150zł za bańkę 4l.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory