Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
169. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.12%
  • Vavoline

    20 11.83%
  • Castrol

    4 2.37%
  • PENRITE

    7 4.14%
  • MILLERS OILS

    32 18.93%
  • Selenia

    12 7.10%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.78%
  • Mobil

    3 1.78%
  • RAVENOL

    13 7.69%
  • Shell

    14 8.28%
  • Fuchs

    4 2.37%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.33%
  • Liqui Moly

    12 7.10%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10201
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    powiat Jasło
    Auto
    AR 159; 1,9jtdm; 150KM; automat; 2007r.
    Postów
    33

    Domyślnie

    ok. postaram się.
    Tylko w opisie 5w40 widzę 502/505, przy żadnym nie widzę spełniania wymagań 504 507 - a nie, ten ultra force c3 ma 504 507.
    To spróbuję zdobyć 5w40 i ultra force 5w30.
    Ostatnio edytowane przez Hasz77 ; 25-08-2017 o 09:36

  2. #10202
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Zadałem sobie trud przeczytania wielu stron tego wątku. Niemal każde forum poświęcone konkretnej marce samochodów ma podobny temat do tego. Zauważyłem, że na większości znajdzie się wąskie grono osób, które stara się kształtować popyt na konkretny olej. Dziwnym zbiegiem okoliczności w sposób pośredni albo bezpośredni zajmują się też jego sprzedażą. Kiedyś był to Motul, później krótko Millers.

    Teraz zauważyłem dużo wypowiedzi o polskich olejach Specol. Ja przy zakupie oleju wśród wielu czynników biorę pod uwagę aprobaty producentów samochodów. Przykładowo olej Specol 5W30 C3 chwali się całą listą norm i aprobat. Wśród nich znajduje się Dexos2. Niestety na stronie GM nie znajduję żadnej pozycji która to potwierdza. Podobnie na stronie producenta Specol nie znalazłem żadnego potwierdzenia, że posiada licencję. Nie sprawdzałem jak wygląda kwestia pozostałych aprobat.

    Sam nie lubię przepłacać za olej, ale zachęcam każdego aby dobrze przemyślał na co wydaje swoje pieniądze.

  3. #10203
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Takie rzeczy to się czyta na zasadzie: spełnia normy Dexos2. A nie "mamy licencję GM".

  4. #10204
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Zadałem sobie trud przeczytania wielu stron tego wątku. Niemal każde forum poświęcone konkretnej marce samochodów ma podobny temat do tego. Zauważyłem, że na większości znajdzie się wąskie grono osób, które stara się kształtować popyt na konkretny olej. Dziwnym zbiegiem okoliczności w sposób pośredni albo bezpośredni zajmują się też jego sprzedażą. Kiedyś był to Motul, później krótko Millers.

    Teraz zauważyłem dużo wypowiedzi o polskich olejach Specol. Ja przy zakupie oleju wśród wielu czynników biorę pod uwagę aprobaty producentów samochodów. Przykładowo olej Specol 5W30 C3 chwali się całą listą norm i aprobat. Wśród nich znajduje się Dexos2. Niestety na stronie GM nie znajduję żadnej pozycji która to potwierdza. Podobnie na stronie producenta Specol nie znalazłem żadnego potwierdzenia, że posiada licencję. Nie sprawdzałem jak wygląda kwestia pozostałych aprobat.

    Sam nie lubię przepłacać za olej, ale zachęcam każdego aby dobrze przemyślał na co wydaje swoje pieniądze.
    Ribut, trollu

    Fajnie, że zadałeś sobie trud założenia konta by napisać jeden post, jak zapewne zrobiłeś to na innych forach. Ale trafiłeś pod zły adres.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #10205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nie dostrzegasz niczego dziwnego w tym, że inni producenci którzy spełniają normy Dexos2 mają na opakowaniach swoich produktów dodatkowo logotyp oraz możesz znaleźć ich produkty na stronie GM?

  6. #10206
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Drogi Sherlocku aka ribut.8 nie zwróciłeś uwagi w całej swojej przebiegłości na fakt iż, oficjalna aprobata producenta aut wymaga położenia przez producenta oleju grubych plików pieniędzy tylko po to aby mogli sobie na etykiecie strzelić piękne logo z oficjalną aprobatą? Wiec jaki sens dla niszowego producenta ma płacenie kupę kasy za aprobatę? Musieli by podnieść cenę oleju, a kto by wtedy kupił mało znany polski olej w wysokiej cenie?

  7. #10207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150 KM 2003 r. (stary przód)
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Drogi Sherlocku aka ribut.8 nie zwróciłeś uwagi w całej swojej przebiegłości na fakt iż, oficjalna aprobata producenta aut wymaga położenia przez producenta oleju grubych plików pieniędzy tylko po to aby mogli sobie na etykiecie strzelić piękne logo z oficjalną aprobatą? Wiec jaki sens dla niszowego producenta ma płacenie kupę kasy za aprobatę? Musieli by podnieść cenę oleju, a kto by wtedy kupił mało znany polski olej w wysokiej cenie?
    Amen.

    Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

  8. #10208
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jaki sens płacić producentom skoro można sobie wypisać na etykiecie wszelkie istniejące normy i aprobaty? Jaki sens kupować skoro można kraść?

  9. #10209
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Albo trollujesz albo faktycznie nie odróżniasz "oficjalnej aprobaty" od "spełnia normy" tak czy inaczej szkoda czasu na dyskusję z Toba.... jak dla mnie to możesz nawet lać słonecznikowy z aprobata magdy gessler ;]

  10. #10210
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Udowodnij mi więc, że spełnia wszystkie te normy. Przykładowo pierwszy z brzegu Millers EE 5W30 C3 nie ma tak długiej listy norm jak Specol. Podobnie Motul X-Clean 5W30. Zalałeś do silnika olej niewiele droższy od tego z aprobatą Gessler i zrozumiałe, że bronisz swojego wyboru. Ale proszę cię używaj logiki.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory