Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10221
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jak zwykle nie masz nic konkretnego do napisania. Taki wygląd głowicy jest nie do osiągnięcia przy stosowaniu wymian zgodnie z instrukcja. Jak ktoś leje olej z wyższej półki jakim jest Liqui Moly i wymienia co 10K kilometrów to nie dziwota, ze tak wygląda. Teraz przytargajcie auto z reichu gdzie miły niemiec zmieniał olej co 30K km i lał selenie 10W40. Wklej zdjęcie z pod pokrywy i dalej pisz bzdury ;] Skoro nie tzreba magii do osiagniecia takiego wyglądu dlaczego u kolegi KaaC wygląda to tragicznie?



    Jak bys lał najtanszy olej z tesco i wymieniał zgodnie z interwałami z instrukcji to faktycznie mogło by byc jakieś WoW, a ty po prostu stosujesz się do tego co w kółko w tym temacie jest powtarzane czyli lac dobry olej i zmieniać co 10k km. Chciałeś obalić sensowność tego wątku ale niesyty albo stety tylko potwierdzasz to co tu pisane od tysiąca stron... Brawo Ty


    Czytaj ze zrozumieniem napisałem albo wymieniany był olej częściej albo coś było robione, nie koniecznie musiała byc głowica wymieniana nawet przy regulacji luzów zaworowych ktoś mógł nagromadzone osadu z grubsza usuwać. Skoro wymieniasz od 8 lat olej w dizlu co 10K km co przy normalnych przebiegach dizlem wyszło by 2-3 razy an rok to nie rozumiem zdziwienia?



    Nikt nie pisał, ze 10W40 to kupa szczególnie oleje Liqui Moly tylko, ze olej 5W40 jest olejem lepszym do JTD. Jak weźmiesz 5W40 Synthoila i inny 10W40 Liqui Moly to ten pierwszy bije go na głowę. Ot co po prostu w lepkościach 5W40 łatwiej znaleźć dobry olej bo sporo 10W40 to najtańsze minerały... z reszta nowsze instrukcje dla naszego klimatu już zalecały 5W40 nawet w 8 i 10 zaworowych JTD i nie chodzi o sama jakość ale o lepkość w niskich temperaturach ;]



    Nagar powstaje w wyniku nieodpowiedniego spalania mieszanki. To nie nagar tylko osad olejowy tworzy się pod pokrywą....



    Przy wymianach dobrego oleju co 10k km i sprawnym silniku to norma żaden ewenement... miałem tak w obu JTD zarówno w 1.9 jak i w 2.4 w obu lałem Meguina Super czyli to samo co Liqui Moly Synthoil czasem nie mając pod reką Meguina zalewałem Shell helix Ultra...
    Ten mój 2.4 10v poprzedni to faktycznie pod kopułą ciemno było - wtedy nie bawiłem się jeszcze plukankami i itp. Dziś ten silnik ma 430kkm i cieszy właściciela z którym mam kontakt po dziś dzień.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  2. #10222
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ja zaglądałem swojemu pod kopułkę. Jest osad, chociaż nie tak jak u KaaCa, prześwituje goły metal. Pewnie po zakupie wyglądało jak u KaaCa be to osady co jeszcze są nie wyglądają jak nowe, raczej jak coś czego nie udało się wyczyścić. Więc uznaję że maślanka czyli dodatki AR jednak pomogły i wyczyściły. W sumie miło utwierdzić się w słuszności wydania niemałego hajsu

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  3. #10223
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ja zaglądałem swojemu pod kopułkę. Jest osad, chociaż nie tak jak u KaaCa, prześwituje goły metal. Pewnie po zakupie wyglądało jak u KaaCa be to osady co jeszcze są nie wyglądają jak nowe, raczej jak coś czego nie udało się wyczyścić. Więc uznaję że maślanka czyli dodatki AR jednak pomogły i wyczyściły. W sumie miło utwierdzić się w słuszności wydania niemałego hajsu

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Zgadza się, ale. Jak wspomniałem w 10v nie stosowałem żadnych dodatków.

    Teraz po dosadnym czyszczeniu silnika na samym LM diesel Synthoil nie miałem przez niecałe 5kkm nic wlane... Do wczoraj - wlalem tez ar - silnik ciszej chodzi, mniej wibruje oraz w czasie jazdy przy 2000rpm jest mniej słyszalny

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  4. #10224
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Specol akurat kupuje pakiety dodatków u najlepszego producenta wg mnie stąd szeroką gama rekomendacji.
    Jaki to producent?

  5. #10225
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Wstyd się pytać, bo śledzę ten temat od conajmniej 100 stron ale mialem v-ke inignorowalem diesela Wg instrukcji do 1.9 jtdm 16v w 159 zalecany jest 5w30 z normą 9.55535-s1 - z tego co widzę ze względu na dpf-a nieszczęsne low saps. Czy warto się pchać w to 5w30 czy mogę spokojnie zalać 5w40 ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  6. #10226
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Jaki to producent?
    Specol nie podaje więc ja też nie mogę ale jeden z wielkiej czwórki: Afton, Infineum, Lubrizol, Oronite...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #10227
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Czyli musimy ci wierzyć na słowo bo brak potwierdzenia tej (mało precyzyjnej) informacji.

  8. #10228
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niedawno był tu wklejony test specola gdzie wynik z laboratorium wskazywał bogaty pakiet dodatków jednak jak na trolla przystało test też byś uznał za mało wiarygodny wiec nie pozostaje Ci nic innego jak wykonać własne analizy podważające jakość oleju

  9. #10229
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    99% rynku olejów na świecie tak wygląda i kupują od tych 4 firm. Nikt się nie chwali ale osoby z branży widząc wyniki analizy oleju i jego opis łatwo odgadną. W dokumentacji pakietu jest napisane ile % go użyć, z jakimi olejami bazowymi zmieszać, ile dodać którego wiskozatora oraz depresatora i jakie normy/specyfikacje wtedy olej spełnia i co można na butelce napisać.
    Ja nie jestem upoważniony aby publikować tajemnice firmy Specol - dzwoń do nich, może powiedzą.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10230
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ja wiem ale nie powiem Zresztą dla przeciętnego Kowalskiego taka informacja jest całkiem zbędna.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory