Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10231
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Niedawno był tu wklejony test specola gdzie wynik z laboratorium wskazywał bogaty pakiet dodatków jednak jak na trolla przystało test też byś uznał za mało wiarygodny wiec nie pozostaje Ci nic innego jak wykonać własne analizy podważające jakość oleju
    Jak zwykle piszesz nieprawdę. Analiza do której się odnosisz wskazuje tylko właściwości oleju takie jak na przykład jego lepkość oraz zawartość pierwiastków takich jak cynk czy fosfor.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    99% rynku olejów na świecie tak wygląda i kupują od tych 4 firm. Nikt się nie chwali ale osoby z branży widząc wyniki analizy oleju i jego opis łatwo odgadną. W dokumentacji pakietu jest napisane ile % go użyć, z jakimi olejami bazowymi zmieszać, ile dodać którego wiskozatora oraz depresatora i jakie normy/specyfikacje wtedy olej spełnia i co można na butelce napisać.
    Ja nie jestem upoważniony aby publikować tajemnice firmy Specol - dzwoń do nich, może powiedzą.
    Najpierw piszesz, że Specol "kupuje pakiety dodatków u najlepszego producenta". Potem piszesz, że to jeden z "wielkiej czwórki" od której dodatki ma 99% olejów. Czyli niby wiesz, ale nie powiesz. Poza tym producent dodatków nie implikuje od razu ich ilości czy też jakości w produkcie końcowym. Czym więc się różni Specol poza niską ceną i normami producentów na opakowaniach bez pokrycia?
    Ostatnio edytowane przez ribut.8 ; 02-09-2017 o 08:04

  2. #10232
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Napisałem że od tej wielkiej czwórki kupuje 99% rynku olejowego... Nie powiem bo to info niejawne udzielone mi personalnie nie do publikowania w sieci. Po analizie pierwiastków ja wiem który to pakiet 504 507 od którego z wielkiej czwórki i zgadza się to z info od Specola...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #10233
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nie kompromituj się. 504 507 to nie jest pakiet dodatków tylko specyfikacja VW. Może jeszcze po udziale pierwiastków określisz rocznik, bazę olejową i rafinerię?

  4. #10234
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    504 507 to nie jest pakiet dodatków tylko specyfikacja VW
    I kto tu się kompromituje... Wiesz na jakiej podstawie określa się, czy dany olej spełnia specyfikację taką, a nie inną?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #10235
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Łopatologicznie: pakiet dodatków taki aby olej zrobiony w myśl receptury dokładnie opisanej w jego dokumentacji spełniał np VW 504 507, ACEA C3 itp itd...
    Rozumiesz?
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #10236
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Od kilku dni jesteśmy świadkami ogromnej , forumowej afery "Specolgate"
    Problem polega na tym ,że wlyszkow ma wiedzę o której ribut.8 może tylko pomarzyć .
    Ostatnio edytowane przez Robert 1 ; 02-09-2017 o 12:34

  7. #10237
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Astra
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert 1 Zobacz post
    Od kilku dni jesteśmy świadkami ogromnej , forumowej afery "Specolgate"
    Problem polega na tym ,że wlyszkow ma wiedzę o której ribut.8 może tylko pomarzyć .
    Mnie osobiście, jako anonimowemu czytelnikowi forum, czytanie wątku "specolgate" jak najbardziej odpowiada do tego bawi mnie i śmieszy
    Jeżdżę na specol gold 5W40 od prawie dwóch lat, odkąd się o tym oleju dowiedziałem - z tego forum zresztą. W tym czasie olej był wymieniany pięć razy. Podoba mi się cena oleju, również w połączeniu z rekomendowanym dodatkiem AR. Silnik ma teraz ponad 200 tys km przebiegu, chodzi jak przysłowiowa pszczółka a dodatek AR9100 mocno oczyścił wnętrze.
    Specolowi wątek w żaden sposób nie zaszkodzi - a wszyscy przy okazji, włączając w to ribut.8, mamy okazję dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy.

  8. #10238
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Łopatologicznie: pakiet dodatków taki aby olej zrobiony w myśl receptury dokładnie opisanej w jego dokumentacji spełniał np VW 504 507, ACEA C3 itp itd...
    Rozumiesz?
    Nie wprowadzaj w błąd. Producenci dodatków klasyfikują je wg. norm ACEA czyli np. ACEA C3-10, a nie specyfikacji poszczególnych producentów samochodów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał schmidtke Zobacz post
    Jeżdżę na specol gold 5W40 od prawie dwóch lat, odkąd się o tym oleju dowiedziałem - z tego forum zresztą. W tym czasie olej był wymieniany pięć razy. Podoba mi się cena oleju, również w połączeniu z rekomendowanym dodatkiem AR. Silnik ma teraz ponad 200 tys km przebiegu, chodzi jak przysłowiowa pszczółka a dodatek AR9100 mocno oczyścił wnętrze.
    Mój komentarz jest taki: placebo. Cieszę się, że jesteś świadomym użytkownikiem auta i dbasz o terminową wymianę oleju. To główna przyczyna dobrej kondycji twojego silnika. Zapewniam cię, że gdyby kilku forumowych naganiaczy zachwalało np. olej z Tesco + AR9100 to pewnie też podzieliłbyś się bardzo podobną opinią.
    Ostatnio edytowane przez ribut.8 ; 02-09-2017 o 13:47

  9. #10239
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nieprawda... Nie wiesz jak wygląda proces zdobywania aprobat i co to pakiety jakościowe dodatków niestety, dla mnie eot bo tu nie miejsce na kolejne 1000 stron tłumaczenia...
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 02-09-2017 o 14:01
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10240
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    [MENTION=75724]ribut.8[/MENTION]
    Facet, ty tu sobie przyszedłeś dymić sam z siebie bo czujesz misję, czy masz jakieś inne motywy? Sam miałem wątpliwości co do Specola, spytałem, dostałem odpowiedź, Specola nie kupiłem bo nadal mi się jakoś nie widzi, ale nie potrzebuję z tego powodu robić krucjaty. Wiesz coś to napisz, a nie rzucaj insynuacji.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory