Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10321
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Akurat w akwarium tak się nie robi.

    Robię tak od lat raz na dwa-trzy tygodnie i nic się nie dzieje. Wąż do brodzika, do wonsza pompa i samo leci. Potem podpinam wonsz do kranu i leci w drugą stronę . Miałem kiedyś stado paletek i tez im się podobało, a niby takie delikatne .

  2. #10322
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar PonuryReflektor
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Myślibórz
    Auto
    '04 GT Busso
    Postów
    5

    Domyślnie

    Panowie, temat rzeka, ciężko mi jest przegarnąć te 1000 stron. Jaki olej do GTka z Busso z przebiegiem ok 200 tys? Czy iść według instrukcji i lać 10W60? (planuję Liqui Moly 10W60).

  3. #10323
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał PonuryReflektor Zobacz post
    Panowie, temat rzeka, ciężko mi jest przegarnąć te 1000 stron. Jaki olej do GTka z Busso z przebiegiem ok 200 tys? Czy iść według instrukcji i lać 10W60? (planuję Liqui Moly 10W60).
    Zadam pytanie po raz kolejny... ile ubywa oleju ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #10324
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Cytat Napisał Zenonzlasu
    To tak nie działa. Nawet codzienne dolewki to nie byłoby to samo, co wymiana całego oleju. Ładnie to widać w akwarium. Można w akwarium 200l. codziennie dolewać 20 litrów świeżej wody, i nadal będzie żółta. Dopiero wymiana w okolicach 90 % objętości przywróci jej przeźroczysty, ,,biały'' kolor.
    Dokładnie, bardzo dobre porównanie, to tak jak by do ścieków płynęła czysta woda z kibla, bo przecież spłuczka zawsze leje więcej wody niż spływa nieczystości
    Nie ma to jak odwołać się do zdrowego rozsądku w kwestii spalania oleju i w odpowiedzi dostać porady z akwarystyki i spłuczki w kiblu. Brak obrazka w internecie który wystarczająco przedstawia mój facepalm w tej chwili ;/

  5. #10325
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Skąd wiesz? Sprawdziłeś czy tylko powtarzasz jak wielu? Ktoś rok temu zlecił analizę próbki, a ktoś inny na podstawie ilości trzech pierwiastków (metali) stwierdził jakie dodatki i od którego producenta. Pewnie po smaku określił też rocznik. To klasyczny efekt owczego pędu. A najbardziej lubię czytać jak komuś po zmianie oleju silnik ciszej/równiej pracuje, mniej pali i lepiej przyspiesza
    Wiem od kogoś zaufanego kto się na tym zna. Wiec nie twórz proszę teorii bo jesteś w lesie.

  6. #10326
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Nie ma to jak odwołać się do zdrowego rozsądku w kwestii spalania oleju i w odpowiedzi dostać porady z akwarystyki i spłuczki w kiblu. Brak obrazka w internecie który wystarczająco przedstawia mój facepalm w tej chwili ;/
    Zrób sobie facepalma granatem, będzie dosadniejszy. Ponawiam moje pytanie - co ty tu facet robisz? Tata zabrał kluczyki do Puga i się rozkapryszony bachor nudzi?
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 06-09-2017 o 20:26

  7. #10327
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Robię tak od lat raz na dwa-trzy tygodnie i nic się nie dzieje. Wąż do brodzika, do wonsza pompa i samo leci. Potem podpinam wonsz do kranu i leci w drugą stronę . Miałem kiedyś stado paletek i tez im się podobało, a niby takie delikatne .
    Mimo wszystko nie powinno się tak robić.
    Duży szok dla ryb.

    Jak masz dobry filtr i specyfiki, to woda nie jest żółta/zagloniona, nawet przy regularnej wymianie 1/4-1/3 wody w akwarium.

  8. #10328
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Wiem od kogoś zaufanego kto się na tym zna. Wiec nie twórz proszę teorii bo jesteś w lesie.
    Powtarzasz jak papuga niesprawdzone informacje. Masz jakiś konkret czy wciąż tylko "bardzo dobry pakiet dodatków od dobrego producenta"? (pytanie retoryczne)

    Cytat Napisał zenonzlasu
    Ponawiam moje pytanie - co ty tu facet robisz?
    Czytam jak się zmienia wodę w akwarium.

  9. #10329
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Czy Ty aby na pewno wiesz o czym piszesz ???
    Przypadkowo znalezione : wypowiedź kolegi KOBIELCZAK
    Kolego, ja mam 2,5 V6. Przebieg w.g licznika 165 tys km. Zrobiłem nim 35 tys km, przy czym ponad 20 tys na lpg.

    Zalewam Motulem 5W40 X-cess i pobór oleju to około 1-1,5l na 10 000km, przy mojej BARDZO dynamicznej jeździe. Stan oleju utrzymuje na 3/4 bagnetu.
    Co wymianę kolor oleju jest zlotawy/brązowy, nie czarny. Myślę, ze po prostu tak jak koledzy mówią, musisz kontrolować stan oleju i obserwować ubytki. Jeżeli do 2-2,5 litra ubyje ci od wymiany to nie ma dramatu. Ja wymieniam olej co 7-8 tys km.

    Wypowiedź kolegi TOMAZ
    To i ja dorzucę swoje 3 grosze

    V6 Busso mają dosyć pancerny dół silnika. Jeżeli ktoś wspomina o remoncie, to raczej nie patrzcie na pierścienie, tylko na głowice. Niestety są dwie do ogarnięcia
    W mojej poprzedniej 2.5 chcąc nie chcąc musiałem robić obie głowice po awarii rozrządu. Przed remontem [notranslate]Alfa[/notranslate] brała olej, jak większość busso przy tym przebiegu (200tys), czyli ok. pół litra na 2tys. Po zrobieniu obu głowic (wszystkie zawory, popychacze nowe) przestałem praktycznie w ogóle dolewać olej

    Obydwa wpisy zaczerpnięte z tematu ,,branie oleju v6 2.5L''

  10. #10330
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Przypadkowo znalezione : wypowiedź kolegi KOBIELCZAK
    Kolego, ja mam 2,5 V6. Przebieg w.g licznika 165 tys km. Zrobiłem nim 35 tys km, przy czym ponad 20 tys na lpg.

    Zalewam Motulem 5W40 X-cess i pobór oleju to około 1-1,5l na 10 000km, przy mojej BARDZO dynamicznej jeździe. Stan oleju utrzymuje na 3/4 bagnetu.
    Co wymianę kolor oleju jest zlotawy/brązowy, nie czarny. Myślę, ze po prostu tak jak koledzy mówią, musisz kontrolować stan oleju i obserwować ubytki. Jeżeli do 2-2,5 litra ubyje ci od wymiany to nie ma dramatu. Ja wymieniam olej co 7-8 tys km.

    Wypowiedź kolegi TOMAZ
    To i ja dorzucę swoje 3 grosze

    V6 Busso mają dosyć pancerny dół silnika. Jeżeli ktoś wspomina o remoncie, to raczej nie patrzcie na pierścienie, tylko na głowice. Niestety są dwie do ogarnięcia
    W mojej poprzedniej 2.5 chcąc nie chcąc musiałem robić obie głowice po awarii rozrządu. Przed remontem [notranslate]Alfa[/notranslate] brała olej, jak większość busso przy tym przebiegu (200tys), czyli ok. pół litra na 2tys. Po zrobieniu obu głowic (wszystkie zawory, popychacze nowe) przestałem praktycznie w ogóle dolewać olej

    Obydwa wpisy zaczerpnięte z tematu ,,branie oleju v6 2.5L''
    No więc polecił byś komuś, komu silnik V6 bierze 3 litry oleju na 12 000 km, "zdroworozsądkowo" zrobić remont silnika/głowic za kilka tysięcy PLN ?
    Czy prościej/taniej jest dolać olej za 100 pln ??? i dalej cieszyć się jazdą przez kolejne dziesiątki tysięcy km.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory