Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10351
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Każdy chce zarobić. Mechanicy też polecają to, z czego mają kasę. A prawda jest taka, że przy regularnych wymianach tak jak mówisz - co byś nie zalał zgodnego z normami w instrukcji będzie dobrze. No, ale niektórzy lubią sobie zalać coś ekstra, innego, dziwnego i jeszcze podlać jogurtem

    Masa - otwórz swój temat i pokaż swoją Alfę i co przy niej robisz to dopiero będzie jazda.

  2. #10352
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Już po pierwszym poście na tym forum zostałem nazwany trollem, więc daruj sobie uwagi o szacunku. Jest tu wyraźnie widoczne grono wzajemnej adoracji, któremu bardzo nie podoba się, że ktoś nowy ma inne zdanie na temat aktualnie wciskanego tutaj oleju.
    Ja też odebrałem Ciebie jako trolla, ponieważ robisz rozróbę w nie całkiem uprzejmy sposób, nie mając przy tym wiedzy ani argumentów (bez urazy, ale tak wynika z Twoich postów). Ktoś grzecznie pyta to wlyszkow czy tomek evo chętnie dzielą się wiedzą (o ile mogą) czy radami. Natomiast jak od razu skaczesz do gardła z farmazonami typu "Specol zły, bo tak Ci się wydaje" to się nie dziw.
    Nikt nie zabrania mieć własnego zdania, ale skoro je wypowiadasz to licz się z tym, że prawda może zostać skorygowana.

    A co do polecania oleju takiego a nie innego - każdy ma takie prawo. Pablo, wlyszkow, tomek evo mają w tym temacie doświadczenie i polecają to, co jest wg nich dobre. I fajnie, że tu zaglądają i dzielą się wiedzą. A że dobre mogą być jeszcze inne marki, to co w tym złego? Nikt nikomu na siłę nie wlewa nic do silnika. Tak samo jak dyskusja o spalaniu oleju przez V6 - Ci co od razu chcą robić remont nieswojego silnika za nieswoje pieniądze chyba z choinki się urwali. Takie podejście ma bardzo niewielu, większości z nich to pewnie Alfisti z tego forum. Reszta wybierze gęstszy olej.
    Proponuję ochłonąć, by niektórzy ogarnęli się i wrócili do merytorycznej dyskusji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Poczytaj na www.rwj.com.pl ;-)
    Masz już może wyniki? Pokażesz? Które oleje wysłałeś?
    Stronkę mają spoko. Brak 5W40 C3 w ofercie, ale ten 5W40 full saps przyzwoicie na karcie wygląda. Mogę w Astrze przetestować
    http://revline.pl/prod/revline-synthetic-snslcf-5w-40/
    Ostatnio edytowane przez magil ; 08-09-2017 o 08:10
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #10353
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Dlaczego nie napiszesz o chamskim zachowaniu co niektórych alfaholików i o wyzwiskach którymi obrzucali ribut8 ? Im wolno ? Są równi i równiejsi ?

  4. #10354
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Już po pierwszym poście na tym forum zostałem nazwany trollem, więc daruj sobie uwagi o szacunku. Jest tu wyraźnie widoczne grono wzajemnej adoracji, któremu bardzo nie podoba się, że ktoś nowy ma inne zdanie na temat aktualnie wciskanego tutaj oleju.
    Tak, ja Ciebie nim nazwałem. Założyłeś konto tego samego dnia, wjeżdżasz z buta w temat, podważając właściwości produktu, używanego z powodzeniem przez część osób (tak, w tym mnie) i czego oczekujesz? Że poklepiemy Cię po ramieniu? Przecież Twój post na kilometr walił propagandą.

    Ja mam szczerze gdzieś markę oleju samą w sobie, w Alfie jest LM, jeden z droższych, w drugim aucie od 30 tyś. Specol i wszystko gra. Działa? Działa, i to się liczy. A Ty nawet tego oleju na oczy nie widziałeś i uderzasz argumentami z sufitu. Nadal się dziwisz niektórym reakcjom na Twoje posty?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #10355
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Brak słów.

    W razie pytań zapraszam do kontaktu: pablogarage@wp.pl ,
    ewentualnie w sprawach olejowych oilserws@wp.pl
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 08-09-2017 o 11:03
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #10356
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Brak słów
    jak Ci brak słów to sie wypowiedz nt moch fotek...
    [C

  7. #10357
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    jak Ci brak słów to sie wypowiedz nt moch fotek...
    Lejesz dobry olej, wymieniasz często i jest git. Co tutaj pisać więcej.
    Dobry olej, częsta wymiana i będzie lux.
    Ale, nie zawsze niestety. Nie będę się wdawał w szczegóły.

    Mam przypadek, ale tylko 1, gdzie gość na Castr... 10w40 lata od nowości TSem, aktualnie ma nalatane ponad 200 kkm, i silnik wygląda w środku tak jak Twój JTD.
    Kluczem tego sukcesu jest olej kupowany ZAWSZE w NL, osobiście przez właściciela. Na tych z PL dystrybucji nigdy takiego silnika nie widziałem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #10358
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Dlaczego nie napiszesz o chamskim zachowaniu co niektórych alfaholików i o wyzwiskach którymi obrzucali ribut8 ? Im wolno ? Są równi i równiejsi ?
    Nie mam z tym problemu. Jeśli jakiś admin uzna, że zasłużyłem na bana czy warna, nie ma sprawy. I przy okazji, myślę że tak, że są równi i równiejsi. Nie mówię o o sobie bynajmniej, ale jeśli masz userów jak Pablo czy wlyszkow, którzy mają doświadczenie, siedzą w temacie praktycznie i mają wiedzę, która się dzielą, to dla mnie oni stoją wyżej, niż jakiś ktoś, kto wpada tu sobie i wszystkich próbuje ustawić jakby był jakimś księciem udzielnym, albo hersztem osiedlowej bandy wyrostków, a jedyną wartość merytoryczną jaką wnosi do wątku to to:

    Udowodnij mi więc, że spełnia wszystkie te normy

    Masz za to interes w bezmyślnym nabijaniu postów.

    Jak zwykle piszesz nieprawdę

    Nie kompromituj się.

    Nie wprowadzaj w błąd.

    Powtarzasz jak papuga niesprawdzone informacje.
    Sorry. Nie styka mi takie coś i już. Jeszcze żeby to było warte całego zamieszania. Olej nie kosztuje czterech stówek za 4 litry tylko wielokrotnie mniej, więc jeśli się komuś nie sprawdzi, to najwyżej straci kilkadziesiąt złotych. Silnik mu od tego nie wybuchnie. Przy czym ja wlałem tanią odmianę Millersa, bo taki miałem kaprys, więc nie jestem z ,,grupy wzajemnej adoracji". A właśnie - jeśli będziemy węszyć wszędzie ukryte motywy i konspiracje to skończymy jak jarosław, a ludziom odechce się dzielić się tym, co wiedzą.

    Kończę, bo tez niczego merytorycznie nie wniosłem. Miłego dnia .

  9. #10359
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Specol golf 5w40 czy gulf 5w40? do 156 2.4jtd 140. Nie łyka oleju ale dość mam motula Może macie coś dobrego i w dobrej cenie.

  10. #10360
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam tego JTD w swojej 166 i teraz siedzi w nim Shell Helix Ultra Diesel 5W-40 (zalany z premedytacją, byłe ciekaw co jest GTL wart ). Możesz zalać jeszcze np. Liqui Molly Diesel Synthoil 5W-40. Trochę tego jest.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory