Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10641
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Zastanawiałem sie z czystej ciekawości na ile tkm 9100 zostaje w oleju, bo by mozna spokojnie sobie uzywac
    zestaw specol 5w40 +ar 9100 to max 12kkm ( ostatnio mam wrażenie że 10kkm to jest za dużo dla tego specola przy turbo) w okolicach 14 robi się już z tego woda do tego stopnia, że odczuwalna jest zmiana pracy silnika.
    W t-jetcie rezygnuję z tego zestawu całkowicie bo po ostatniej wymianie i przebiegu 6kkm zaczęły się jakieś ponadnormatywne pobory oleju i dziwne stuki szklane z rana.
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 28-11-2017 o 07:57

  2. #10642
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ostra jazda czy wkoło komina? Sprawdzales na bibule czy paliwa nie ma przypadkiem? Ostatnio też trochę chłodniej więc zimny start inaczej wygląda.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #10643
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś gdzie od reki można dostać Ravenola RCS 5W40? Całkiem ciekawy olej kusi mnie przetestować go w RSie

  4. #10644
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Czy wlanie do 1.9 jtdm 16v 0w40 na zimę to dobry pomysł ?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  5. #10645
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    Czy wlanie do 1.9 jtdm 16v 0w40 na zimę to dobry pomysł ?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Pewnie
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #10646
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Dlaczego kolejnym ? ile ten silnik ma przejechane kilometrów ?
    Co do oleju, to bardzo dobry wybór, z tym, że wymiana max. co 10 kkm, a może nawet częściej.
    Finalnie, pewnie, za duże oczekiwania co do precyzji naprawy, w stosunku do możliwości wykonawczych. Nie olej. Walka o poprawne wszystkie przebiegi, poprawną pracę silnika, przywrócenie mocy i parametrów fabrycznych. A w szczególe, to zależy, za którym razem, złe decyzje szlifierskie lub błędy szlifierskie i zwyczajne pomyłki mechaniczne. Nie wykluczam jeszcze, że będzie trzeba go znowu otwierać,chociaż biorąc pod uwagę pierwsze zdanie może to nie mieć sensu. Na tej nowej konstrukcji przekroczyłam 11kkm, były 4 wymiany oleju. Już jest po docieraniu.

    Będzie jakaś różnica shell racing vs Millers racing? Bo skrócenie interwału wymiany to dla każdego w sumie. Skrócenie do 5kkm też nic nie daje, a do 1000km nikt go nie skróci. Już próbowałam, wymieniałam co 5kkm przez ok. 60-70kkm i obraz tulei był taki sam. Nigdy nie wymieniałam oleju rzadziej niż co 10kkm, zawsze był dedykowany, do pierwszego remontu selenia racing, do kolejnych shel racing. Próbowałam już teraz z filtrem ori, nie ma to żadnego znaczenia. Nie jest w stanie ograniczyć tego zjawiska. Na ile olej traci swoje właściwości nie wiem, nie badałam, ale pewnie nie traci specjalnie, bo nie ma po otwarciu w silniku oznak braku smarowania, nie ma też oznak przegrzania.
    - jakie jest maksymalne ciśnienie oleju dla JTS, przy którym filtr oleju puszcza sadze na silnik?
    - poza tematem: czytałam kiedyś, że remontowałeś JTSa. Jaką miał kompresję po remoncie?

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Kiedyś sam Millers pokazywał, że CFS NT nie jest do codziennej jazdy a ten wykres pokazuje, że do osiągnięcia temperatury roboczej tarcie jest nawet wyższe od oleju przeciętnej konkurencji.. [emoji6]
    Najpierw to ten silnik trzeba dotrzeć i przelać olej i wg mnie racing z pakietem modyfikatorów tarcia to zły wybór na docieranie, które utrudni jak i na zimę chyba też, przynajmniej kierując się dokumentacją Millersa.
    Jaką metodą szacowali friction factor? No, nie wiem… po wykresie musi być jednak klasy racing, latem na pewno, zimą jako lepszy kompromis. Wszystkie racing mają taką zależność i modyfikatory? JTS nawet zimą b. szybko uzyskuje temp. roboczą oleju, ma b. b. krótki start up, a w przeciętnej jeździe 110 – 120 st to może występować też zimą, zależy jaki skład mieszanki spala. Przy mojej jeździe bardzo rzadko i bardzo krótko jestem w pierwszym przedziale z wykresu. JTS jest po prawej stronie w środku. Póki co temp. oleju od końca lipca, nie przekroczyła od tego remontu 110st, ale nie jechałam na wyższych obrotach. Problem jest taki, że system sterowania chłodzeniem silnika jest dostosowany do poprawnej emisji spalin i jednocześnie do uzyskania najlepszych osiągów. Nastawiony jest na to, by załączać się jak najrzadziej. Jest w tym pewna logika, ponieważ załączenie wiatraka to strata mocy, friction loss. Chodzi mi o jazdę. ECT potrafi narastać powoli w jeździe i moment, w którym wiatrak ma się załączyć na 1 bieg jest osiągany późno. Skutkiem tego jest wzrost temp. oleju i ECT tuż przed momentem załączenia. To powoduje rozjazd ECT i temp. oleju o dużo więcej niż 10st. Chodzi głównie o samochody, które spalają zły skład mieszanki, ale też pewnie silniki po modyfikacji, które często mają to wymuszone.

    Może tak, jak wypada w badaniach shell racing vs Millers racing w silniku z bezpośrednim wtryskiem i wewnętrznym EGR?

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Sadzy?
    No sadza, tak wychodzi. Widać okiem. Mogę sprawdzić jakościowo chromatografią bibułową, ale nie pamiętam jaki rozdzielacz, a i to ocena mało dokładna. Paliwo z jakiejkolwiek przyczyny działa szybko, popychacze np.: zwiększają min. ciśnienie oleju i zwiększają ten efekt, i jest też wtedy paliwo. Zastanawiałam się czy wysłać olej do analizy, ale nie wiem, czy wniesie to coś praktycznego, więcej niż widać w parametrach.
    - Może inaczej – jaka zawartość sadzy czy paliwa w analizie i po jakim czasie od wymiany , byłaby wskazaniem, że coś jest nie tak, w silniku z bezpośrednim wtryskiem i wewnętrznym EGR? I w korelacji z konkretnym olejem (parametrami).
    - Czy kontrola (świeży olej) i próbka, są analizowane w jednej cenie? Czy jako oddzielne próbki - cena x2)?
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 29-11-2017 o 00:02

  7. #10647
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ciekawy przypadek i chętnie pomogę z analizami, możemy sprawdzić paliwo (3%+ wg mnie to problem jeśli długo nie ma kiedy odparować z powodu miejskiej jazdy), sadzę jeśli chcesz, lepkość itd.
    Poziom zużycia też można monitorować badając poziomy metali zużyciowych, sporo silników spec troski tak obserwuję.
    Olej racing z wysokim poziomie SAPS i depozytów to generalnie wróg bezpośredniego wtrysku i tu też może być problem.
    Na jakich olejach był docierany silnik? Jaki masz obecnie przebieg na oleju?
    Słusznie podnosisz temat ciśnienia oleju bo zbyt wysokie otwiera bypass filtra oleju i płynie olej niefiltrowany, zarówno na zimno jak i na gorąco kiedy pedał w podłodze, wtedy także jest gorsze chłodzenie silnika cyrkulacją oleju.

    Shell vs Millers CFS NT+ to zupełnie inna półka ale wymiana CFS tak często to kosztowna zabawa. Ja bym pomyślał nad tańszym np. LM / Meguin Racer jeśli ma być 10W-60 albo nawet 5W-50 jak M1 z dobrego źródła na zimę (będzie niższe ciśnienie zimą i szybciej zamknie się zawór bypass filtra oleju) i pobadał sytuację analizami najpierw.

    Warto rozważyć także dodatek z PEA do benzyny aby było mniej depozytów, lepsze spalanie itd. Archoil AR6900-P MAX oprócz PEA ma także dobry smar pierścieni. [emoji6]
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #10648
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel
    Postów
    70

    Domyślnie

    wlyszkow co sadzisz o nowej seri Amsa Max duty ? https://www.amsoil.com/lit/databulletins/g3467.pdf
    Wydaje mi sie ze taki DHD to lepsza opcja od wielu olejow do osobowek diesla z DPF

  9. #10649
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał noskill Zobacz post
    wlyszkow co sadzisz o nowej seri Amsa Max duty ? https://www.amsoil.com/lit/databulletins/g3467.pdf
    Wydaje mi sie ze taki DHD to lepsza opcja od wielu olejow do osobowek diesla z DPF
    Popioły lekko przekroczone, trzeba byłoby analizę zobaczyć dlaczego...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10650
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    powiat Jasło
    Auto
    AR 159; 1,9jtdm; 150KM; automat; 2007r.
    Postów
    33

    Domyślnie

    A co poradzicie jeśli wczoraj pojawił mi sie komunikat "change engine oil" i pojawia się przy każdym odpaleniu na pierwsze 3-4min., później gaśnie. Olej zmieniłem miesiąc temu (przebieg na nim ~700km), zalany spec premium c3 5w30 + ar9100. Skasować ostrzeżenie czy wymienić olej? Chyba po takim przebiegu już go dpf nie zepsuł?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory