Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11121
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cena Meguina bierze się z dziwnej polityki LM, który na polskim rynku nie różnicuje ceny tych olejów. Mnie swego czasu udało się kupić u Tomka Super Leichtlauf, czyli odpowiednik LM Synthoil High Tech, jakieś 30% taniej niż wskazuje cena regularna. Ale te czasy chyba się skończyły.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #11122
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Synthoil High tech, a wysoka cena Meguina narzucina jest przez LM Polska. Normalna cena na ten olej to koło 120zl za piątkę była, a w niemczech jeszcze taniej.

    Edit: kolega wyżej mnie uprzedził. Pytajcie Tomka o cene bo wiem, ze czasem LM wypycha leżaki magazynowe za kasę taką jak w DE. Cena sugerowana w PL to jakieś nieporozunienie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-02-2018 o 21:36

  3. #11123
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Nów właśnie widzę że u Tomka stronie cena w górę ale brak na magazynie, spodziewana dostawa wiec raczej zapasów nie ma. Też kupowałem nieco taniej ale teraz nie ma znaczenia róznicowania LM i Meguina że względu na cenę bo są prawie równe. Chyba że KM to dokładnie to samo.

  4. #11124
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie patrz na stronę tylko pisz albo dzwoń do Tomka. Strona jest mało aktualna może się okazać, że jest i to taniej niz na stronce

  5. #11125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Meguin wkrótce powinien być dostępny znowu (jak dobrze pójdzie to do tygodnia czasu). Cena na sklepie jest jaka jest bo taka musi być a trzeba po prostu pytać - mailować lub dzwonić i cena dla forumowiczów będzie inna. Niestety ale w ciągu ostatniego roku ceny olejów poszły wyraźnie do góry i ceny Meguina również(w DE o jakieś 3-4 euro za bańkę )więc będzie drożej niż kiedyś ale i tak sporo taniej niż LM Synthoil, który też podrożał.

  6. #11126
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pozwoliłem sobie przenieść rozmowę o oleju z innego tematu gdzie to mnie zjechano, za odradzenie zalewania castrola 10W60 do TBI używanego na co dzień.:

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A tak na marginesie: nie chcę wywoływać dyskusji na temat oleju ponownie ale w wyścigach akurat używałem 10W60. Także Anabuki, ciesz się prawdziwym autem, słuchaj porad wybiórczo. A gdyby ten gość, co tak wszystko wie, nawet więcej od telewizora, wiedział, jaki autorytet silnikowy zaproponował 10W60, to chyba by nie wychodził do ludzi ze swoimi teoretycznymi danymi. Praktyka to jest coś, czego żadne dane książkowe, a w zasadzie podejrzewam, że wyciągnięte z materiałów reklamowych, nie zastąpią.
    [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] Po pierwsze słowo klucz wyścigi po drugie czy silnik to tez była nowoczesna w pełni seryjna turbobenzyna? Jak komuś coś zarzucasz podaj argumenty popierające lanie oleju 10W60 do silnika TBI używanego w aucie na co dzień. Nie na tor, nie do driftu, rajdu czy innych ekstremalnych warunkach tylko na publicznych drogach. Może twoja wiedza jest szersza niż moja niby wyciągnięta z materiałów reklamowych bo akurat ja wiedze nie czerpie z materiałów reklamowych bo sceptycznie podchodzę do danych producenta i dane, które podałem odnoście lepkości Ravenola pochodzą z analiz laboratoryjnych ;]

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Podawanie tylko lepkości kinematycznej w 40 i 100 stopniach nie mówi jeszcze wszystkiego o oleju. Jednym z ważniejszych parametrów jest temperatura pompowalności oleju. A jak już ktoś pisze nawet w cudzysłowiu że zmienia się gęstość oleju wraz ze zmianą temperatury to już totalna porażka.
    Pozdrawiam forumowiczów
    Oczywiście, ze nie mówi ale już się nie chciałem zagłębiać w analizę tego castrola 10W60 bo podejrzewam, ze pierwszy lepszy 5W40 na PAO go zje parametrami i dopiero bym został zjechany, ze się wymądrzam o składzie. Ponadto skoro wyraźnie napisałem w cudzysłowu: jest po naszemu dwa razy "gęstszy" to chyba wiadomo o co chodzi. Większości konsystencja kojarzy się z gęstością, a nie lepkością.

    Tak więc czekam aż ktoś mnie oświeci w kwesti stosowania oleju 10W60 w TBI do codziennego użytku i dlaczego jest lepszy od zalecanego 5W40? Może nasza forumowa maskotka [MENTION=847]Wujek[/MENTION] mi to wyjaśni bo mocno się udzielał w temacie?

    Oczywiście są auta gdzie producent do ekstremalnych warunków zaleca 10W60 np. starsze BMW czy sama Alfa w silnikach Busso ale jak już tu właściciele Busso udowadniali do codzienniej jazdy nawet w V6 10W60 średnio się spisywał. Z resztą wystarczy popatrzeć jakie dziś oleje zalewa BMW do M3, M4, M5 czy Alfa do Giuli Q. No ale jako, ze mogę się mylić chętnie poczytam o zaletach 10W60 w zwykłym aucie. Może mnie doedukujecie i sam zaleje na co dzień do RSa 10W60
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-02-2018 o 17:31

  7. #11127
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Nie mam popcornu, ale ocb. ?
    Co to znowu za znachorzy się wydobyli z czeluści internetów ???
    I jeszcze jeżdżą na wyścigi ? spod świateł ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #11128
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Dziecinada. Co to Cie kolego obchodzi co ktos inny zalewa do swojego silnika? Powiedziales swoje zdanie, zostalo przez wlasciciela auta zignorowane i tyle. Jego auto, jego sprawa co z nim robi. Po co zasmiecać ten watek dyskusja na temat tego czy kolega od nowej Brery na forum ma racje czy nie? Wyraznie dal do zrozumienia, że nie jest zainteresowany pomocą w tej kwestii.

    Gestosc, lepkośc, smak i zapach... no comment


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 19-02-2018 o 18:40
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #11129
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dziecinada to jest właśnie zachowanie jak we wspomnianym temacie i nie wzruszyło mnie podejście właściciela, ze ma moje zdanie cytuje "w dupie" bo jak pisałem to jego sprawa co zalewa i na sile go namawiał nie będę. Z resztą sam urwałem temat ale oczywiście niektórzy nie wytrzymali, a nie lubię jak ku poklaskowi gawiedzi Ty jak i inni sugerują komuś brak wiedzy czy "filozowowanie". Skoro się znacie lepiej to przeniosłem dyskusje tutaj abyście się mogli wykazać wiedzą i argumentami Wiec albo masz coś do dodania na temat olejów może nawet masz porobione jakieś "analityczne testy olejów" 10W60 do porównania z dobrymi 0/5w40 albo wracaj do politykowania w dziale hyde park i nie rób OT
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-02-2018 o 18:47

  10. #11130
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Dziecinada. Co to Cie kolego obchodzi co ktos inny zalewa do swojego silnika? Powiedziales swoje zdanie, zostalo przez wlasciciela auta zignorowane i tyle. Jego auto, jego sprawa co z nim robi. Po co zasmiecać ten watek dyskusja na temat tego czy kolega od nowej Brery na forum ma racje czy nie? Wyraznie dal do zrozumienia, że nie jest zainteresowany pomocą w tej kwestii.

    Gestosc, lepkośc, smak i zapach... no comment


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    No tak, w sumie masz rację, jest tylko jedno ALE - temat czytają ludzie którzy nie mają pojęcia o tym co czytają, i powstają legendy od czapy ...
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory