Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11131
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ale w tamtym temacie, - nowej Brery - jesli sie wczytasz, wszystko jest az nazbyt klarowne. Tutaj nie ma potrzeby robic zamentu, chyba ze chcemy podreperowac ego i dobre samopoczucie drugiej strony tamtej dyskusji. Uwazam, że to zbedne. Plywak sie poczul dotknięty że ktos z nim rozmawia tak jak on z innymi i daje upust emocjom. Tylko o to chodzi.


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #11132
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak na razie prócz Ciebie to nikt tu nie robi zamętu

    Temat przeniosłem tutaj aby po pierwsze nie robić więcej bałaganu w temacie auta bo niektórzy widocznie chcieli go ciągnąc dalej, a po drugie, najważniejsze, jest tutaj kilka osób bardziej kompetentnych. Dyskusja nie jest obowiązkowa więc nie musisz brać udziału jeśli nie chcesz

  3. #11133
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Bobby ale ja jestem ciekawy czy dobrze robię lejąc 5W40 do tbi.
    Może zalać inny np 10W60?
    Na olejach się nie znam i z reguły leję to co doradzają koledzy w tym temacie.
    Chętnie posłucham/ poczytam/ rady innych
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #11134
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Kolego Plywak, boli Cie ze ktoś Ci kazal spadac na drzewo i musisz udowodnic "ze przeciez masz racje" . Tylko o to chodzi. Tam jako jedyny miales problem ze gosc chce jezdzic na tym czy innym oleju. Zaczales swoje tradycyjne dla tego forum docinki. Reszta ograniczyla sie do wyrazenia swojego zdania z poszanowaniem rozmowcy. Tobie sie niestety nie udaje. Koniec OT z mojej strony.

    "Mamoooo bo on mi zabrał grabki... " pisz dalej bedzie weselej


    Ps. Osobiście jak zdecydowana wiekszosc podzielam to samo zdanie co do oleju. Jak ktoś w tamtym temacie slusznie napisal, nie zrobisz warunkow torowych jezdzac po ulicy. No chyba ze ktos jest wybitna jednostka i jezdzi jak Frog.


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 19-02-2018 o 19:21
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #11135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Odnosnie doboru odpowiedniego srodka smarnego, zalezy przede wszystkim, jaka konstrukcje silnika posiadamy tzn. od grubosci kanalow olejowych itd. kolejny aspekt to klimat w jakim mieszkamy. Rowniez sie przyjelo w internecie, ze do benzyny turbo nalezy wlewac olej o lepkosci 10W-60, lecz to jest wedlug mnie blad. Jest niewiele silnikow, ktore w rzeczywistosci wymagaja oleju o tej lepkosci np. wspomniany powyzej BMW M. Ogolnie nie jest optymalny do codziennej eksploatacji, rowniez nalezy brac pod uwage, ze najbardziej kluczowy jest tzw. zimny start, aby olej dotarl jak najszybciej w najbardziej oddalone miejsce w silniku. Rowniez malo kto wie, lecz oleje o nizszych lepkosciach lepiej odbieraja cieplo i to zostalo kilkakrotnie udowodnione np. Ravenol stosuje swoje oleje zaprojektowane do konkretnego samochodu rajdowego o lepkosci 10W-40. Jakie Wy macie jeszcze informacje odnosnie tego tematu ?
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 19-02-2018 o 19:19

  6. #11136
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Boli Cie ze ktoś Ci kazal spadac na drzewo i musisz udowodnic "ze przeciez masz racje"
    To do mnie?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #11137
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #11138
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak zwykle nawalone postów, z których wylewa się jedynie bicie piany, a zero konkretów na dany temat. Niemniej trzymam za słowo z tym końcem OT

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Bobby ale ja jestem ciekawy czy dobrze robię lejąc 5W40 do tbi.
    Może zalać inny np 10W60?
    Na olejach się nie znam i z reguły leję to co doradzają koledzy w tym temacie.
    Chętnie posłucham/ poczytam/ rady innych
    Dobrze robisz, możesz nawet zalewać 0W40 jak pokazuje analiza np. Ravenola spokojnie powinien się spisywać w TBI bo w wysokich temperaturach niewiele odstaje od wersji 5W40, z resztą magil chyba na takim śmiga. W dzisiejszych konstrukcjach odchodzi się od wysokich lepkości. BMW w M5 zaleca 0w40, Alfa w Giuli Q również. Baaa millers posiada w ofercie oleje serii motosport w lepkościach nawet 0W20 to też świadczy o tym, ze olej dostosowuje się najpierw do konstrukcji, a później do sposobu użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-02-2018 o 19:25

  9. #11139
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Do tbi lalbym olej o klasie lepkosci wskazanej przez producenta. Zadbalbym jedynie o to by byl to prawdziwy sytetyczny olej, nie hc i nie polsyntetyk. Dodatkowo postawilbym na ten z wysokim hths. I raczej w gornych granicach parametrow lepkosci klasy 5w40. Dlaczego tak? Bo znam swoj styl jazdy i wiem ze byloby to z pożytkiem dla silnika.
    Jestem jednak w stanie wyobrazić sobie kogos kto uzytkuje auto w ten sposob ze olej o innej klasie zapewni dluzsze zycie silnikowi ktorego uzywa.


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #11140
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Bobby ale ja jestem ciekawy czy dobrze robię lejąc 5W40 do tbi.
    Może zalać inny np 10W60?
    Na olejach się nie znam i z reguły leję to co doradzają koledzy w tym temacie.
    Chętnie posłucham/ poczytam/ rady innych
    Ja zauważyłem, że czasem ten 10W60 jest takim "delikatnym" zwróceniem uwagi - silnik X , Y czy Z (zależy o jakim mowa) to jest jest taaaaki agregat, że potrzebuje 10W60, z każdego innego "przy tak sportowym stylu jazdy" zaraz zrobi wodę . Coś jak niepotrzebnie zupełnie za szeroka opona, bezsensowny BBK czy wielka felga, czy niepotrzebne negatywy itp.

    Szkody nie robi generalnie, ale pozostaje po jednym, drugim, trzecim itd. opisie taka krążąca gdzieś opinia i jeszcze ktoś się nabierze że faktycznie taki trzeba gdy się raz na tydzień gaz wciśnie do 7 tysięcy i będzie męczył silnik przy każdym rozruchu.

    Swoją drogą, to znów żenujący poziom - zamiast argumenty czemu to 10W60 się nadaje do cywilnej jazdy (no bo może się nadaje, też chętnie posłucham uzasadnień) , odpowiadające na rzeczowe argumenty Pływaka że się nie nadaje po prostu lub przynajmniej jest marnym wyborem , to osobiste wycieczki do autora . Strasznie to słabe jest - brak wiedzy to łubudu na autora polecimy rozmywając temat w razie czego tym , ze nie ma Alfy to pisać nie może , lub tym że to nie jego auto więc i smopłę może wlewać właściciel . Pewnie że może .

    Oczywiście nic a nic tu nie ma do rzeczy że dany autor śmiał wymienić Alfę (i to Brerę!!! ) na coś innego na peeeeno nic to nie ma do rzeczy i agresji w odpowiedziach na jego akurat uzasadnione zdanie nt danej lepkości w danym silniku i użytku auta.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory