Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1121
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Zalałem MOTUL x-clean 5w40 - różnica zauważalna zwłaszcza rano po nocy na zimnym silniku, generalnie chodzi tak... hmmm "aksamitnej" :-)

    Generalnie jestem bardzo zadowolony z jakości jak i ceny
    chce jeszcze wymienić olej w skrzyni i będzie to MOTUL GEAR 300 75w90
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  2. #1122
    wojtasw007
    Gość

    Domyślnie

    I dalej nie wiem czym za 7 tys zalać moją Belle...Co polecacie do 1.9jtd samochód 98r? Jest 5w40 i jezdzi dobrze, ale nikt nie powiedział, że nie może być lepiej...

  3. #1123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jednak moja alfa to straszny pijak. Popija olej tak jakby benzyna i gaz jej nie wystarczyły.

  4. #1124
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Możesz zalać Valvoline MaXLife 10W-40 lub Fuchs TITAN CFE MC 10W-40, po zastosowaniu wymienionych olei powinien spaść nieco apetyt na olej(jednak nikt tego nie zagwarantuje). Możesz podać mniej więcej ilość oleju który przepala?

    Pozdrawiam

  5. #1125
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Muszę sprawdzić dokładnie ile dolewałem ale wychodziłoby, że 1l/3tys km. Musze to jednak jeszcze jutro zweryfikować bo się wczoraj trochę przeraziłem.

    Co do oleju to tak właśnie będę musiał zrobić. CO może być przyczyną takiego pijaństwa tego silnika?

  6. #1126
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Być może gdzieś padła uszczelka i przez to taki efekt, że pije tyle oleju. Trudno ocenić bezpośrednią przyczynę tego, najlepiej jakbyś odwiedził mechanika. Powinno to nieco naświetlić sytuację.

    Jeżeli się okaże, że to uszczelki wtedy bym je wymienił i myślał wpierw nad zalaniem podanych olei 10W.
    Napisz do Pablo może on coś doradzi w tej sytuacji.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 02-03-2011 o 21:33

  7. #1127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Mechanika tak czy inaczej muszę odwiedzić ze względu na wymianę zawieszenia. Przy okazji to sprawdzi. Czy normalne jest to, że jak wkładam bagnet to z jednej strony jest w okolicach minimum lub nawet poniżej a z drugiej strony na bagnecie jest olej powyżej maksymalnego poziomu znacznika?

  8. #1128
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Nie umiem Ci odpowiedzieć czy to jest normalnie, u mnie gdy sprawdzam poziom oleju ślad pozostawiony na bagnecie sięga prawie pod MAX. Komputer odczytuje mi 5 kresek (chyba tyle w sumie jest, nie pamiętam), lecz czasem poziom zmienia się na 4 kreski. Jednak w te wskazania w moim odczuciu są czasami mylące, należy się sugerować stanem oleju na bagnecie.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 02-03-2011 o 22:08

  9. #1129
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Mechanika tak czy inaczej muszę odwiedzić ze względu na wymianę zawieszenia. Przy okazji to sprawdzi. Czy normalne jest to, że jak wkładam bagnet to z jednej strony jest w okolicach minimum lub nawet poniżej a z drugiej strony na bagnecie jest olej powyżej maksymalnego poziomu znacznika?
    Witam.
    Tak, to normalne w TS. Bagnet jest po prostu pod kątem. Patrz na wskazanie od strony silnika.
    Ja w tym przypadku stawiał bym na uszczelniacze zaworowe, ewentualnie prowadnice. Taka naprawa powinna pomóc.

    ---------- Post added at 07:31 ---------- Previous post was at 07:24 ----------

    Cytat Napisał J.A.N Zobacz post
    Zalałem MOTUL x-clean 5w40 - różnica zauważalna zwłaszcza rano po nocy na zimnym silniku, generalnie chodzi tak... hmmm "aksamitnej" :-)

    Generalnie jestem bardzo zadowolony z jakości jak i ceny
    chce jeszcze wymienić olej w skrzyni i będzie to MOTUL GEAR 300 75w90
    Ja po zakupie auta, które było na co dzień od zawsze w zasadzie zalewane Mobilem SuperS 10w40 zmieniłem na Valvoline SynPower 5w40. Bardzo nowoczesny olej i doskonały do takich silników. Co ciekawe, oleju nie ubywa, Mobila 10w40 ubywało, i praca w mrozy jest o wiele lepsza. Kultura pracy na duży +.
    Pacjent to AR 156 2.4jtd z 2001r, czyli 140 PS. Auto znane mi, ponieważ serwisowane przeze mnie przez kilka poprzednich lat. Przebieg prawie 200 kkm.
    teraz na wiosnę zaleję Millersem XFD 5w40 i zobaczymy jak będzie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #1130
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    jak wciąga Ci olej w takich ilościach to możesz już przejść na półsyntetyk 10w40
    Ja w poprzednim aucie lałem Motula 6100 Synergie i byłem bardzo zadowolony... kilku kumpli też po mnie przeszło na Motul i teraz nie chcą słyszeć o innym oleju.
    Z tego co wiem Valvoline też jest równie dobry, więc to już od Ciebie zależy co wlejesz.
    Do mnie właśnie doszła paczka z olejami - 2x Motul do TDIków + 1x Shell do JTD

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory