Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11831
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie nie sugeruje, że amsoil to HC sugeruje to, ze w cenie 130zł za piątkę trudno o inne PAO niż Meguin i Ravenol. Poziom1989 pisał, ze w DE zapowiedzieli raczej podwyżki na poziomie 10 ale euro VST jest może i gorszy dlatego po przesiadce z RCS na VST podpicowałem go AR9100 jak jakościowo wypada taki tandem to już raczej wlyszkow by musiał napisać ale taki zestaw wychodzi ok 180zł za 5l. ZTCP swego czasu jak krążyła po necie analiza Meguina z AR9100 to TBNem miażdżył chyba większość olejów na rynku bo pamiętam, ze było coś koło 12-13, Pewnie wlyszkow lub tomek jeszcze gdzieś mają ta analizę.

    Poza tym mógłbym wyjść z tego założenia, że nie warto szukać i dalej leć Elfa do renówki ale osobiście lubię szukać bo dzięki przeglądaniu analiz i czytaniu branżowych portali zdobywasz wiedzę większą niż dywagując czy warto wydać 10zł więcej czy nie

  2. #11832
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie nie sugeruje, że amsoil to HC sugeruje to, ze w cenie 130zł za piątkę trudno o inne PAO niż Meguin i Ravenol. Poziom1989 pisał, ze w DE zapowiedzieli raczej podwyżki na poziomie 10 ale euro VST jest może i gorszy dlatego po przesiadce z RCS na VST podpicowałem go AR9100 jak jakościowo wypada taki tandem to już raczej wlyszkow by musiał napisać ale taki zestaw wychodzi ok 180zł za 5l. ZTCP swego czasu jak krążyła po necie analiza Meguina z AR9100 to TBNem miażdżył chyba większość olejów na rynku bo pamiętam, ze było coś koło 12-13, Pewnie wlyszkow lub tomek jeszcze gdzieś mają ta analizę.

    Poza tym mógłbym wyjść z tego założenia, że nie warto szukać i dalej leć Elfa do renówki ale osobiście lubię szukać bo dzięki przeglądaniu analiz i czytaniu branżowych portali zdobywasz wiedzę większą niż dywagując czy warto wydać 10zł więcej czy nie
    Wiedza, wiedzą, a liczy się to co jest zalane.

    Co do TBN i td... zerknij czy Amsoil z signiture series jest robiony w lepkosci 5w40, bo jak pamietam tam w standardzie bylo cos miedzy 12 a 13 Moze po podwyżkach będziesz miał alternatywę.

  3. #11833
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Wiedza, wiedzą, a liczy się to co jest zalane.
    A zalane jest to co wybrałem na podstawie wiedzy i kółko się zamyka

    Co do TBN i td... zerknij czy Amsoil z signiture series jest robiony w lepkosci 5w40, bo jak pamietam tam w standardzie bylo cos miedzy 12 a 13 Moze po podwyżkach będziesz miał alternatywę.
    Nie ma, jest tylko 0w40 i nawet mógłby być bo to świetny olej full sap z ZDDP i wysokim TBN, dopakowany borem i molibdenem z tym, że o ile pamiętam dostępne tylko kwarty po prawie 50zł. Musiał bym kupić 6 wiec robi się 300zł i teraz pytanie czy Amsoil jest np lepszy niż Megiun czy Ravenol z dodanym AR9100? Albo czy jest lepszy niż Ravenol RCS, który co prawda ma mniej boru i molibdenu ale ma wolfram?

  4. #11834
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A zalane jest to co wybrałem na podstawie wiedzy i kółko się zamyka


    Nie ma, jest tylko 0w40 i nawet mógłby być bo to świetny olej full sap z ZDDP i wysokim TBN, dopakowany borem i molibdenem z tym, że o ile pamiętam dostępne tylko kwarty po prawie 50zł. Musiał bym kupić 6 wiec robi się 300zł i teraz pytanie czy Amsoil jest np lepszy niż Megiun czy Ravenol z dodanym AR9100? Albo czy jest lepszy niż Ravenol RCS, który co prawda ma mniej boru i molibdenu ale ma wolfram?
    I tak warto cos miec na dolewki.
    Poza tym masz gotowy produkt, nie musisz warzyć eliksiru w misce olejowej

  5. #11835
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    Dziękuję .
    Co do Lubmin Olwerke Deutsche to robią tam tez Wolvera.
    Na Wolverze 10W40 pojawiła się informacja o dodatku PAO
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181005_141159.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.1 KB
ID:	250976
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181005_141212.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	250977
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 05-10-2018 o 13:19
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  6. #11836
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Pytanie panowie.
    Śledzę ten wątek ale jest deczko skomplikowany a użyteczne informacje mocno rozrzucone, a że sporo tu osób siedzących w temacie to pytam.
    Pacjent to mustang z podpisy z rzadko stosowanym w europie 5w20, jako ze oryginalny motorcraft jest z deka "przepłacony" (cło, vat, transport) szukam zamiennika. Wyczytałem ze oryginał robi mobil (nie wiem czy prawda) więc szukam możliwie niedrogiej alternatywy.
    Wymiany co 10 tyś, warunek to pełen syntetyk, poleci ktoś coś? Nie siedzę w temacie i nie wiem w jaki produkt uderzyć.
    Jazda to 30/70 miasto/trasa, mocno dynamiczna ale nie sportowa.
    Z góry dzięki.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #11837
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Pytanie panowie.
    Śledzę ten wątek ale jest deczko skomplikowany a użyteczne informacje mocno rozrzucone, a że sporo tu osób siedzących w temacie to pytam.
    Pacjent to mustang z podpisy z rzadko stosowanym w europie 5w20, jako ze oryginalny motorcraft jest z deka "przepłacony" (cło, vat, transport) szukam zamiennika. Wyczytałem ze oryginał robi mobil (nie wiem czy prawda) więc szukam możliwie niedrogiej alternatywy.
    Wymiany co 10 tyś, warunek to pełen syntetyk, poleci ktoś coś? Nie siedzę w temacie i nie wiem w jaki produkt uderzyć.
    Jazda to 30/70 miasto/trasa, mocno dynamiczna ale nie sportowa.
    Z góry dzięki.
    Amsoil Dominator 5w20

    Amerykanski silnik, amerykański olej

    ps. tylko nie wiem co znaczy niedrogi? bo jesli w aso liczą sobie 80 PLN za litr to ten powyzej będzie tani
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 06-10-2018 o 19:08

  8. #11838
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Pytanie panowie.
    Śledzę ten wątek ale jest deczko skomplikowany a użyteczne informacje mocno rozrzucone, a że sporo tu osób siedzących w temacie to pytam.
    Pacjent to mustang z podpisy z rzadko stosowanym w europie 5w20, jako ze oryginalny motorcraft jest z deka "przepłacony" (cło, vat, transport) szukam zamiennika. Wyczytałem ze oryginał robi mobil (nie wiem czy prawda) więc szukam możliwie niedrogiej alternatywy.
    Wymiany co 10 tyś, warunek to pełen syntetyk, poleci ktoś coś? Nie siedzę w temacie i nie wiem w jaki produkt uderzyć.
    Jazda to 30/70 miasto/trasa, mocno dynamiczna ale nie sportowa.
    Z góry dzięki.
    A może jakiś dobry olej w lepkości 0W30? W tej lepkości można znaleść dużo PAO-syntetycznych olejów. W dobrej cenie masz Eurola Synergy 0W30. Z 5W20 na pewno warto spojrzeć w stronę Amosila. W tej lepkości masz też oleje dedykowane pod normy Forda (ma większość producentów) ale dobre 0W30 jakościowo będzie lepsze.

  9. #11839
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Pytanie panowie.
    Śledzę ten wątek ale jest deczko skomplikowany a użyteczne informacje mocno rozrzucone, a że sporo tu osób siedzących w temacie to pytam.
    Pacjent to mustang z podpisy z rzadko stosowanym w europie 5w20, jako ze oryginalny motorcraft jest z deka "przepłacony" (cło, vat, transport) szukam zamiennika. Wyczytałem ze oryginał robi mobil (nie wiem czy prawda) więc szukam możliwie niedrogiej alternatywy.
    Wymiany co 10 tyś, warunek to pełen syntetyk, poleci ktoś coś? Nie siedzę w temacie i nie wiem w jaki produkt uderzyć.
    Jazda to 30/70 miasto/trasa, mocno dynamiczna ale nie sportowa.
    Z góry dzięki.
    Tańszy 5W20 https://allegro.pl/olej-silnikowy-5w...584556377.html
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  10. #11840
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z czego robią ten Wolver, że on takie grosze kosztuje? I jeszcze w eleganckiej metalowej puszce... Strach to lać do porządnego auta
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory