Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1531
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Co moge zalac do swojej 156 z 2002r. silnik 1.9jtd 116km przebieg autentyczny 149 tysiaków km. Poprzednio cały czas był lany 10w40, teraz ostatnia zmiana to olej Shell Helix (czy jakos tak). Mam zamiar zrobic mu płukanke, tylko jaką taką lepszą zalac? Oraz jakim olejem go później karmic? Silnik bez wycieków. Zastanawiam sie czy dalej lac 10w40, czy przejsc na 5w40?

  2. #1532
    Daniel Tum
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Szykuje mi się zmiana oleju na dniach w mojej 156 1.8TS. Znalazłem dwie aukcje o przystępnych cenach na olej MILLERS: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT oraz http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT . Nie znam się za bardzo na olejach i prosiłbym o radę. Z tego co tu wyczytałem oleje tej marki są dość dobre. Mam jeszcze pytanie o TOTAL QUARTZ 9000 5w40. NIE mam pojęcia na jakim oleju teraz silnik pracuje ale wymaga szybkiej wymiany. Auto mam od 2 tygodni a poprzedni właściciel za bardzo się nie przejmował chyba tym autem (auto od Anglika). Olej teraz nie wygląda za dobrze...ciemny i jakiś taki wodnisty. Przebieg około 130k MIL co da chyba około 190-200kkm. Silnik przy rozruchu daje też dziwny dźwięk przez około 2-3 sekundy ale zobaczę może po wymianie oleju to ustąpi. Zaznaczam że nie mam za bardzo środków finansowych na oleje MOTUL czy droższe MILLERSa. Z góry dziękuję Czas zadbać o to piękne auto.

    PS. Linki do aukcji w UK jako iż w UK mieszkam.
    PS2. Jakie są opinie nt. filtrów marki MEHR bo już taki zamówiłem.
    Ostatnio edytowane przez Daniel Tum ; 10-06-2011 o 10:59

  3. #1533
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Co moge zalac do swojej 156 z 2002r. silnik 1.9jtd 116km przebieg autentyczny 149 tysiaków km. Poprzednio cały czas był lany 10w40, teraz ostatnia zmiana to olej Shell Helix (czy jakos tak). Mam zamiar zrobic mu płukanke, tylko jaką taką lepszą zalac? Oraz jakim olejem go później karmic? Silnik bez wycieków. Zastanawiam sie czy dalej lac 10w40, czy przejsc na 5w40?
    Możesz zalać dobry 5W-40, Motul 8100 X-Cess 5W-40, Valvoline MaxLife 5W-40, Millers XFS 5W-40, Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40, Fuchs TITAN GT1 5W-40 XTL. Co do płukanek stosuj tylko markowe, dużej różnicy między nimi nie ma - Motul, Liqui Moly (seria Pro), Millers, Valvoline.

    Cytat Napisał Daniel Tum Zobacz post
    Witam. Szykuje mi się zmiana oleju na dniach w mojej 156 1.8TS. Znalazłem dwie aukcje o przystępnych cenach na olej MILLERS: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT oraz http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT . Nie znam się za bardzo na olejach i prosiłbym o radę. Z tego co tu wyczytałem oleje tej marki są dość dobre. Mam jeszcze pytanie o TOTAL QUARTZ 9000 5w40. NIE mam pojęcia na jakim oleju teraz silnik pracuje ale wymaga szybkiej wymiany. Auto mam od 2 tygodni a poprzedni właściciel za bardzo się nie przejmował chyba tym autem (auto od Anglika). Olej teraz nie wygląda za dobrze...ciemny i jakiś taki wodnisty. Przebieg około 130k MIL co da chyba około 190-200kkm. Silnik przy rozruchu daje też dziwny dźwięk przez około 2-3 sekundy ale zobaczę może po wymianie oleju to ustąpi. Zaznaczam że nie mam za bardzo środków finansowych na oleje MOTUL czy droższe MILLERSa. Z góry dziękuję Czas zadbać o to piękne auto.

    PS. Linki do aukcji w UK jako iż w UK mieszkam.
    PS2. Jakie są opinie nt. filtrów marki MEHR bo już taki zamówiłem.

    Możesz zalać Motul 8100 X-Cess 5W-40, Valvoline MaxLife 5W-40, Millers XFS 5W-40, Liqui Moly
    Top Tec 4100 5W-40, Fuchs TITAN GT1 5W-40 XTL, oleje w rożnych cenach.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 10-06-2011 o 11:52

  4. #1534
    Daniel Tum
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. A co z olejami TOTAL Quartz 9000 5w40 i Millers Trident 5w40? Oba sa w podobnej cenie.
    Ty są parametry Trident-a:

    PERFORMANCE PROFILE:
    • API SL, CF
    • ACEA A3, B3
    • Meets the requirements of MB 229.1, VW 502.00/505.00

    TYPICAL CHARACTERISTICS:
    SAE Viscosity Grade ... 5w40
    Specific Gravity @ 15°C ... 0.855
    Kinematic Viscosity @ 100°C ... 13.8cSt
    Kinematic Viscosity @ 40°C ... 84cSt
    Viscosity Index ... 170
    Pour point °C ... -40
    Flashpoint °C ... 220
    Cold Crank Viscosity @ -30°C ... 6,590cP

  5. #1535
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Również możesz zalać tego Millersa, co do Totala olej ma dosyć niski TBN - 8,8, lepszym olejem byłby Valvoline, Motul (podobne cenowo)

  6. #1536
    Daniel Tum
    Gość

    Domyślnie

    Chyba wezmę tego Millers-a. Ale znalazłem jeszcze MOTUL 6100 Synergie 10W40 i mam rebus. Syntetyk Millersa czy półsyntetyk Motul-a...ehh za wiele tego

    Co do TOTAL-a 9000 to tu http://www.autokacik.pl/oleje/oleje.html jest podane że TBN ma 11.

    Czy wie ktoś może jakie TBN mają oleje Millers TRIDENT 10W40 oraz 5W40? I który będzie lepszy do 1.8TS z przebiegiem około 180-190kkm? Mogę dostac te oleje po bardzo niskiej cenie z Ebay UK http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT I jak to jest z tym indeksem lepkości, wyższy jest lepszy czy niższy?
    Ostatnio edytowane przez Daniel Tum ; 10-06-2011 o 12:58

  7. #1537
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Czym wyższy wskaźnik lepkości (Viscosity index) tym lepiej.

    Najnowsza karta Totala:
    http://www.finalube.com/Product_Data_Files/Total_Product_Data_Files/quartz_9000_energy_5w40_pdf.pdf



  8. #1538
    Daniel Tum
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam się co Pablo by mi doradził spośród opcji o które pytałem (Trident 5w40 i 10w40, Quartz 5w40 Ale chyba jednak wezmę Millers Trident 5w40.

  9. #1539
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Ogólnie niedługo czeka mnie mechanik - po miesiącu od zakupu auta warto porobić wszystko co trzeba (np zawieszenie, sprawdzić rozrząd) przy okazji przeglądu okresowego
    Ostatnio (przez poprzedniego właściciela) był wlany Mobil Super S Turbo Diesel 10W-40. Filtr - nie wiem, chyba Filtron. Od tego czasu auto przejechało jakieś 13.000KM więc wszystko się ładnie "zbiegło".
    I teraz kwestia co zalać.
    Może wziąłbym u Pablo zestaw - Olej, Filtr + ECOMAX. Będzie uzasadnienie dla kosztów wysyłki
    Co byście mi radzili? 10W-40? 5W-40 (wtedy jakaś płukanka? Nie wiem - nie znam się)?

    Mam zamiar zostawić swoją Alfę u Nagórskich pod Poznaniem. Nie będą robić problemów, że im się dostarcza własny olej/filtr (wszak na takich rzeczach mogą sobie marżę nabić) ?

  10. #1540
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    do usunięcia, zdublowałem.

    ---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

    Cytat Napisał barat Zobacz post
    Ogólnie niedługo czeka mnie mechanik - po miesiącu od zakupu auta warto porobić wszystko co trzeba (np zawieszenie, sprawdzić rozrząd) przy okazji przeglądu okresowego
    Ostatnio (przez poprzedniego właściciela) był wlany Mobil Super S Turbo Diesel 10W-40. Filtr - nie wiem, chyba Filtron. Od tego czasu auto przejechało jakieś 13.000KM więc wszystko się ładnie "zbiegło".
    I teraz kwestia co zalać.
    Może wziąłbym u Pablo zestaw - Olej, Filtr + ECOMAX. Będzie uzasadnienie dla kosztów wysyłki
    Co byście mi radzili? 10W-40? 5W-40 (wtedy jakaś płukanka? Nie wiem - nie znam się)?

    Mam zamiar zostawić swoją Alfę u Nagórskich pod Poznaniem. Nie będą robić problemów, że im się dostarcza własny olej/filtr (wszak na takich rzeczach mogą sobie marżę nabić) ?
    Napisz na PW co by Cię interesowało to zrobię jakąś dobrą ofertę.
    Ostatnio mam mniej czasu na pisanie tutaj.

    ---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Cytat Napisał Daniel Tum Zobacz post
    Zastanawiam się co Pablo by mi doradził spośród opcji o które pytałem (Trident 5w40 i 10w40, Quartz 5w40 Ale chyba jednak wezmę Millers Trident 5w40.
    W TSach bardzo dobrze daje rade XSS 10w40, ewentualnie właśnie Trident.
    Niedługo wrzucę go do oferty.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory