Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1621
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiooo Zobacz post
    Alfa 156 2.5 V6, przebieg 215 000 km, przy ~214 000 km założony gaz. Teraz zalany Mobil 5W50. Uciekło ~2 litry oleju/10 000km, ale duuuuża część poszła przez dziurawy wąż odmy. Co wlać? Motul 10W60? Valvoline 10W60? Czy jakiegoś 10W40?
    Mobil 6W50 jest rzadki i to normalne, ze tyle go tracisz. Ja w swojej Hani mialem ten olej i nie ukrywam, ze literek po 2-3kkm byl nie moj.
    Ogolnie popytalem sie ludzi i to podobno normalne.
    Dla mnie nie jest to tak oczywiste dlatego przenioslem sie na panolin 5w30 (w sumie zalecany przez honde) i lece na nim juz ho ho i jestem zadowoony.
    Do swojego v50 w dieslu tez lalem panolina (szwajcarski produkt polecany przez prosiaka).
    Adam

  2. #1622
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Witam!

    Znowu mnie naszło na myślenie o oliwie.. od czterech wymian lana SELENIA WR 5W40 i niby jest ok tj. silnik pracuje normalnie, w zimie odpalał przy największych mrozach, nie grzeje się nie wiadomo jak = żadnych złych oznak nie stwierdziłem, pobór oleju raczej minimalny, turbinka lekko pluje ale to norma dla tego typu urządzenia, to mogę powiedzieć że tak jedna do dwóch kresek na wyświetlaczu komputera jest zużywana od wymiany do wymiany (co 10k km). Jest sens zmieniać markę? Na olej wydaję sporo bo koło 240 zł więc zastanawiam się czy może nie można by było tych pieniędzy przeznaczyć na coś innego i może jeszcze lepszego?

    Silnik oczywiście 2.4 JTD MultiJet 20V


  3. #1623
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Więc już po wymianie oleju
    Dzięki Pablo za przesyłkę
    1. Krok to zalanie Millers Engine Flush. Po 20 minutach zlaliśmy czarny olej
    2. Krok zalanie olejem Millers XSS 10W40. Do mojego auta wchodzi 4,2 l wraz z filtrem. Ja by osiągnąć poziom max wlałem około 4,5l Po sprawdzeniu olej ledwo widoczny na bagnecie ( jasna barwa)
    Niestety wariator i tak się odzywa na 1-3 sek. Tylko przy odpalanie po 1-2 godzinnym postoju, jak ciepły. Na zimnym silniku ciche odpalanie. Co do poboru oleju to będę testował. Zaleję go tak by było równo na kresce max i pierwszy pomiar zrobię po przejechaniu 500km

  4. #1624
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    jaworzno
    Auto
    AR Crosswagon '05 były: 145 1.6 TS 01'; 156 2.0 TS selespeed 99'
    Postów
    85

    Domyślnie

    co proponujecie Panowie nalać do 2,0 ts? przejechane ponad 190kkm, nie znam historii czym obecnie jest zalany, nie kopci, a czy bierze olej nie wiem bo dopiero kupiłem, proszę o pomoc

  5. #1625
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    Qki, pomyśl o Shell`u Helix Ultra Diesiel 5w40.
    Zapłacisz połowę, a olej wg mnie dobry

    W ASO Hondy taki leją.
    Ja zmieniłem z EDGE na Helixa i mniej mi wciągnął Helixa przez 10 tys. niż EGDE przez 3000 km.
    ew. MOTUL... do TDI leje tylko Motul...

    Solberg, jak nie wiadomo co było lane to raczej 10w40 ( półsyntetyk ) się daje.. optymalnie.
    Ew możesz przed wymianą zastosować jakiś Engine Flush i zalać syntetyk.
    Co do marki oleju to kilka się powtarza w tym temacie... zależy ile chcesz wydać..
    Ostatnio edytowane przez Glovash ; 11-07-2011 o 17:33

  6. #1626
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, wszystko wskazuje na to, że apetyt mojego auta na olej jest ciągle taki sam. Przejadę jeszcze trochę km i się zastanowię co z tym robić. Czy lać Millers czy wrócić do Mobila ( tańszy )

  7. #1627
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli już bym wracał to do Valvoline MaxLife lub Motul 6100 Synergie +, cenowo minimalnie droższe jednak jakościowo znacznie lepsze.


    Cytat Napisał Glovash Zobacz post
    Qki, pomyśl o Shell`u Helix Ultra Diesiel 5w40.
    Zapłacisz połowę, a olej wg mnie dobry

    W ASO Hondy taki leją.
    Ja zmieniłem z EDGE na Helixa i mniej mi wciągnął Helixa przez 10 tys. niż EGDE przez 3000 km.
    ew. MOTUL... do TDI leje tylko Motul...

    Solberg, jak nie wiadomo co było lane to raczej 10w40 ( półsyntetyk ) się daje.. optymalnie.
    Ew możesz przed wymianą zastosować jakiś Engine Flush i zalać syntetyk.
    Co do marki oleju to kilka się powtarza w tym temacie... zależy ile chcesz wydać..

    BTW.
    Obecnie Honda zaleca do swoich silników Vtec, olej 0W-20.
    http://www.bernardiparts.com/Images/...hart102910.gif
    http://republika.pl/calzone/01_honda.jpg
    http://republika.pl/calzone/02_honda.jpg
    http://www.accordklubpolska.pl/viewt...asc&start=2475
    Bardzo dobry olej do Vteców
    http://www.amsoil.com/storefront/sso.aspx
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 11-07-2011 o 19:09

  8. #1628
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Pojeżdżę trochę, zrobię z 2 litry dolewek i zobaczę po ilu km to będzie. A później pomyślimy Ale już zlewać nie będę, tylko będę lał np tego Valvoline Max Life. Chyba, że można jeszcze spróbować z jakimś dodatkiem do oleju od LM - Ceramizer lub Visco Stabil

  9. #1629
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    2 miesiące temu kupiłem moją AR 156 1.9 JTD 115KM. poprzedni właściciel nieźle ją skrzywdził lejąc mineralnego Elf'a 15w40 po przejechaniu 2tys i spostrzeżeniu że oleju nie ubywa, postanowiłem wbrew zasadom(ponoć nie przechodzi się z gorszego oleju na lepszy, bo moze np rozszczelnić silnik) przejść na półsyntetyk. po przeczytaniu kilkunastu artykułów na temat olejów, różne fora itd wybrałem Valvoline Maxlife. podobno ma właściwości zarówno czyszczące silnik, jak i konserwujące uszczelki, czyli nie powinien ich rozszczelnić(??). zrobiłem już około 5tys. zużucie około 1mm na bagnecie. przebieg z licznika to 140tys km, a faktyczny- nie mam pojęcia na następnej wymianie mam zamiar znów zalać Valvo. dopiero na następnej przejść na pełen syntetyk. co o tym sądzicie? to dobry pomysł? wymiany oczywiście co 10tys. aha, może warto zaznaczyć, że po wymianie, po przejechaniu około 3tys olej na bagnecie był jeszcze jasny. dopiero niedawno mu się poczerniało większość km pokonywana jest w trasie.

  10. #1630
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, zmiana oleju z Mobil 10W40 na Millers XSS 10W40, w moim przypadku, to wywalona kasa w błot. Pije oleju dokładnie tyle samo ile wcześniej :/

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory