Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

13 36.11%
  • Vavoline

15 41.67%
  • Castrol

3 8.33%
  • Shell

5 13.89%
    rendikrendi
    Gość

Domyślnie

Właściwie to nasza rodzinna Alfa bo w rodzince mamy jeszcze Pługa i Rover-a (fajnie brzmi ) to ja teraz kupiłem Amsoil-a.
    Powiedziałem raz kozie śmierć .
    Dzwoniłem to tego sprzedawcy z allegro co sprzedaje oryginalny amerykańskie butelki porozmawiałem z nim chwilę i jakoś mnie przekonał.
    Kupiłem olej 10W-40 podobno pełny syntetyk, utargowałem na 44zł za butelkę
    Różnica jest dosyć odczuwalna.
    Wg. sprzedającego olej ma się grzać dużo mniej, być dłużej klarowny a silnik bardziej elastyczny.
    Co do klarowności to jeszcze za wcześnie, ale silnik jest troszkę bardziej elastyczny jakby mniej mułowaty.
    Wcześniej był z tego co dokładnie sprawdzałem Motul 10W-40.
    Jestem naprawdę zaskoczony jakością, coś w tym naprawdę jest bo jest na zimno troszkę ciszej przy uruchomieniu zimnego silnika.
    Porównywałem parametry z innymi 10W-40 ale nie znalazłem żadnego który by odpowiadał choćby troszkę zbliżonej specyfikacji.

Qbaas
    Gość

Domyślnie

Tak Amsoil AMO 10W-40 to pełny syntetyk, sam mam zalanego Amsoila w drugim aucie tyle, że AFL 5W-40.
    Parametry tego oleju robią wrażenie

Brałeś Amsoila od Crooma?

http://www.amsoil.com/storefront/amo.aspx

Użytkownik Romeo Avatar Rzmudzior
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat 127 Sport '82

Domyślnie

Cytat Napisał tomekono Zobacz post
    ja bym nie ryzykował i zalał półsyntetyk jakiś, ale jeśli lubisz wyzwania...
    Żadne wyzwanie.
    Przed chwilą zmieniliśmy z kumplem w jego aucie olej po płukance LM Motor Flushem silnika na Mobil 5W50. Poprzedni olej był nieznany, a auto jeżdżone w firmie - biorąc pod uwagę, jak był filtr oleju zassany i ile było w nim herbaty (tak go odkręcaliśmy, aż pękł, się pogiął i pomagało 2 sąsiadów, ale nic nie uszkodziliśmy, jak by ktoś pytał ) to i nie był za dobry, i miał przebieg górnych lotów. Wycieków nie stwierdzono, a jeżeli miały by być, to były by już po płukance, a nie po wlaniu oleju i sprawdzeniu przyspieszenia auta do setki na długiej prostej
    Moim zdaniem płuknij silnik LM Motor Flush + Valvoline VR1 Racing 10W60. Fajne są też oleje Agip Sint, Mobil 5W50 też niezły.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

Alfa Romeo 145, Mazda Xedos 6, Seat Cordoba, Fiat 127

Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S

Domyślnie

Ciekawi mnie to jakie są te oleje z Orlenu
    Ze 164 trudno się wyleczyć

Qbaas
    Gość

Domyślnie

Amsoil AFL 5W-40 w Octavii II - 2.0 TDI 16V BKD:

Średnia przejazdu to ponad 150km/h, a temperatura oleju oscylowała około 90 stopni, dolna osłona silnika założona

Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_100.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	128.2 KB
ID:	31720  

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq

Domyślnie

Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Amsoil AFL 5W-40 w Octavii II - 2.0 TDI 16V BKD:

Średnia przejazdu to ponad 150km/h, a temperatura oleju oscylowała około 90 stopni, dolna osłona silnika założona
    hmm, słabo. W pracy avensisem 2.0 zdarza się czasmi uzyskać średnią na poziomie 200km z wrocka do katowic i temperatura też jest idealnie na 90 stopni. O poziomie oleju w silniku nawet nie będę mówić bo nikt go nawet nie sprawdza

Posiadacie może stronkę gdzie można porównać oleje silnikowe ze sobą pod względem TBM i innych parametrów?
    W sieci znalazłem tylko TAKĄ ale niestety nie jest za obszerna...

Qbaas
    Gość

Domyślnie

Niestety nie ma żadnej stronki, gdzie można by było porównać oleje, podana przez Ciebie strona jest nie aktualna.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq

Domyślnie

Właśnie zauważyłem że najnowsza to ona niestety nie jest.
    A co możecie powiedzieć na temat olejów ELF, bo zbliża się wymiana i zastanawiam się na ELF'em 10W40 lub 5W40 (obecnie też na 5W40 tylko że Castrol)
    Z tego co widzę to na forum tego chyba nikt nie leje a z drugiej strony nie chcę zamawiać na allegro nie wiadomo czego bo 95% olejów jest tam pewnie lewych i wolę wymienić w warsztacie specjalizującym się w olejach tylko że tam nie mają Valvo ani Motula.
    Pozostaje tylko Mobil i Elf.

Użytkownik Romeo Avatar rafal_155
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'

Domyślnie

jeździłem na elfie 10w40 i później zestawiłem go z gm 10w40 (fabryczny do opla). Lepiej wypadł gm, elf po 5kkm bardzo się rozrzedził (benzyna nie spływała z cylindrów) ale ciśnienie trzymał, szybko też zrobił się czarny a silnik był w środku czyściutki bo po remoncie. Miałem takie wrażenie, że lepiej od 10w wypada 15w elfa.

Użytkownik Embrion Avatar martinrb
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0TS Selespeed

Domyślnie Stabilność olejów Lotos ..

No dobra, porównujemy oleje, ale zastanawiam się jak jest z tą słabą trwałością Lotosów (podobno...). Jeżeli np. półsyntetyk 10w40 spełnia normy znanych producentów samochodów, a jego główną wadą ma być gorsza trwałość, to może on być słaby do aut które mało oleju biorą. Ale jeżeli auto lubi brać olej jak np. 20TS, i często trzeba dolewać świeże porcje, to właściwie trudno się martwić o trwałość oleju. Ja swoim autem jeżdżę raczej spokojnie wożąc rodzinkę, rezerwa mocy przydaje się przy wyprzedzaniu, ale na codzień nie męczę za bardzo silnika. Szykuję się do wymiany oleju i filtrów i naprawdę zastawiam się, czy warto wlać olej bardzo drogi i taki sam potem dolewać regularnie (spore obciążenie finansowe mimo wszystko), czy nie lepiej wlać takiego półsyntetyka lotosa, wymienić go za 10-12 tys km, regularnie uzupełniać świeżym i tyle.

PS. Poprzednio jeździłem renault, olej miałem elf półsyntetyk , ale tam oleju silnik prawie nie brał, jeździłem od wymiany do wymiany praktycznie bez dolewek.