Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1791
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał zales00 Zobacz post
    Chciałem podziękować kolegom podpowiedzi żeby wywalić Magnateca i zalać Valvoline. Nawet nie zdawałem sobie sprawy że ten Castrol to taki szmelc! Silnik się zdecydowanie wyciszył i wzrosła jego kultura pracy! Nie jest to placebo bo to nie tylko moje zdanie Placebo może być to że wydaje mi się że delikatnie spalanie mi spadło...ale może za mało przejechałem żeby to stwierdzić. Na pewno silnik pracuje o wiele przyjemniej.
    Dokładnie i ja miałem takie odczucia po wywaleni Castrola i wlaniu Motula 6100
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  2. #1792
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    U mnie było podobnie , Alfa była zalana Castrolem Magnatec plus dolewany było ok 2 litry jakiegoś hipolu czy czegoś... bo nie było stanu oleju nawet ... Po dolewce chodził już ciszej . Natychmiast po kupnie zlałem mieszanke tego dziadostwa i zastąpiłem mobilem 10w40 efekt bdb cisza . Teraz będe zalewał Valvoline VR1 10w60 .

  3. #1793
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Zmieniając Magnateca na Mobila 10W-40, zmieniłeś praktycznie na to samo, zbyt dużej różnicy między tymi olejami nie ma, obydwa to słabe oleje. Co do VR1 10W-60, zbliża się powoli zima, dużo lepiej zalać jakiś dobry 5W-40 niż takiego grubasa z wysokim CCS.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 08-09-2011 o 15:55

  4. #1794
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    ja teraz też jeżdżę na syntetyku Castrol ale na dniach wlewam Motula 8100 - zobaczymy czy też zaobserwuje różnice...

  5. #1795
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Którego Castrola masz zalanego?

  6. #1796
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Na dniach chcę wymienić olej w świeżo kupionym 2 aucie. Jest Opel Tigra Twintop 1.8. Poprzedni właściciel zalał olejem 10W40 ( nie wiem jakim). Czym najlepiej zalać ?
    1. GM 10W40
    2. Któryś z tych - Valvoline Max Life 10w40, Millers XSS 10W40
    3. Przejść na jakiś 5W40 ( ma to sens?)

  7. #1797
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli silnik nie bierze oleju i jest w dobrym stanie to możesz śmiało przejść na 5W-30/40, Motul, Valvoline, Millers, Fuchs. GM to niskiej jakości olej więc sobie go odpuść. Wiele wskazuję, że potrzebujesz oleju z normą C3, więc 10W-40 raczej odpada. Motul 8100 X-Clean 5W-40, Valvoline SynPower MST 5W-30 lub bez MST, Millers XF Longlife C3 5W30, Fuchs TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30.

    X-Clean również posiada aprobatę Opla.
    http://www.opieoils.co.uk/pdfs/motul...lean-5w-40.pdf
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 16-09-2011 o 11:10

  8. #1798
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Czy bierze tego jeszcze nie wiem. Na liczniku 78500 km

  9. #1799
    rendikrendi
    Gość

    Domyślnie

    A po co na zime 10w-60 - Walsh ?
    To bez sensu co robisz, zamiast smarować olej bedzie zachwowywał się jak masło...

    GM ma mój kolega w Astrze II 1.4 Twinport wpiernicza go ze 0.5L/1000km na zimno wcześniej miał Lotosa i było dużo lepiej, po prostu niezły syf w adekwatnej cenie do jakości hehe

    teraz leje od naszego znajomego olej z norma do Opli LL ale nie pamietam nazwy , chyba coś z wiertarką, boschem, ...pro flex coś jak tarcza do cięcia i jest duuużo lepiej i po 400km stan na bagnecie jest prawie tam gdzie był !

    Po Amsoil-u u mnie czyściej po 8000km, nie spodziewałem się że bedzie aż tak duża różnia.
    Pobór oleju mniejsza a w silniku czyściej :-)

    Może jeszcze nie tak czysto jak tutaj:

    http://www.alfabb.com/bb/forums/164-...e-buildup.html

    U mnie wałek na głowicy jest brązowy jak nie powiem co, ale to castrol to w sumie nie ma co sie dziwić .

    Teraz wysyłam do Croom-a próbke tego oleju przepracowanego a on to wysyła do USA do Blackstone.
    Będę wiedzieł wszystko przynajmneij o silniku i ile na tym oleju jeszcze mogę spokojnie pojeździć.

    Piotrek mi tłumaczył maksymalne zawartości pierwiastków w oleju i mam to zapisane hehe

  10. #1800
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał rendikrendi Zobacz post
    A po co na zime 10w-60 - Walsh ?
    To bez sensu co robisz, zamiast smarować olej bedzie zachwowywał się jak masło...

    GM ma mój kolega w Astrze II 1.4 Twinport wpiernicza go ze 0.5L/1000km na zimno wcześniej miał Lotosa i było dużo lepiej, po prostu niezły syf w adekwatnej cenie do jakości hehe

    teraz leje od naszego znajomego olej z norma do Opli LL ale nie pamietam nazwy , chyba coś z wiertarką, boschem, ...pro flex coś jak tarcza do cięcia i jest duuużo lepiej i po 400km stan na bagnecie jest prawie tam gdzie był !

    Po Amsoil-u u mnie czyściej po 8000km, nie spodziewałem się że bedzie aż tak duża różnia.
    Pobór oleju mniejsza a w silniku czyściej :-)

    Może jeszcze nie tak czysto jak tutaj:

    http://www.alfabb.com/bb/forums/164-...e-buildup.html

    U mnie wałek na głowicy jest brązowy jak nie powiem co, ale to castrol to w sumie nie ma co sie dziwić .

    Teraz wysyłam do Croom-a próbke tego oleju przepracowanego a on to wysyła do USA do Blackstone.
    Będę wiedzieł wszystko przynajmneij o silniku i ile na tym oleju jeszcze mogę spokojnie pojeździć.

    Piotrek mi tłumaczył maksymalne zawartości pierwiastków w oleju i mam to zapisane hehe
    Coś mi się wydaje, że ja już gdzieś takie pierdoły czytałem.
    Napisz co sprzedajesz, a nie tymi pierdami starasz się ludzi omamić.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory