Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2001
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał api Zobacz post
    Do V6 świetnie się sprawdza Valvoline VR1 10W60 - wcześniej lałem Castrola i widzę sporą różnicę - przede wszystkim piła ponad 0,5l/10 000 k, a teraz nie pije wcale.
    Potwierdzam, super wybór.
    W tej lepkości lepiej wypadają jedynie Millersy XFS i CFS, ale to już inna klasa cenowa niestety.
    inne marki w zasadzie nie oferują zbyt wiele w tych lepkościach.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #2002
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hecioł
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była: 156 SW 2.4 JTDm 2004r., JEST: 159 2.4 JTDm SW Ti 2008r. :]
    Postów
    29

    Domyślnie

    No to i ja poproszę o pomoc.
    Czas wymienić olej (156 2.4 JTDm 20V)
    Obecnie mam Valvoline DuraBlend Diesel 5W-40, olej wydawał się ok. jednak silnik dośc głośno chodzi, zauważył to znajomy mechanik (zna i lubi Alfy) i zaproponował przejście na 5W-30, mam jednak pewne wątpliwości.

    Instrukcja od 156 pisze:
    Olej na bazie syntetycznej klasy SAE 5W-40, który przewyższa specyfikację ACEA B4, API CF, FIAT 9.55535-M2

    Valvo poleca do tego modelu DuraBlend MXL 5W-40 (półsyntetyk)
    (link tutaj)

    a Liqui Moly Diesel Synthoil 5W-40 Liqui Moly 1341 (syntetyk)
    (link tutaj)

    Nie bardzo wiem jaka będzie różnica pomiędzy syntetykiem a półsyntetykiem w tej samej klasie.
    Który wybór będzie najlepszy?

  3. #2003
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Jeśli chcesz pozostać przy Valvoline, to zalej śmiało SynPower 5w40.
    Olej zdecydowanie lepszy od DuraBlenda, ponieważ to pełny syntetyk.
    Jeśli dużo jeździsz to możesz zalać na zimę 5w30, silnik na pewno będzie ciszej pracował. Przetestowane.

    Z innych to oczywiście Millers Oils, który ja zalewam u siebie w warsztacie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #2004
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hecioł
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była: 156 SW 2.4 JTDm 2004r., JEST: 159 2.4 JTDm SW Ti 2008r. :]
    Postów
    29

    Domyślnie

    Rocznie robię ok 15-20k km wiec nie tak dużo. Potrzebowałbym bardziej uniwersalnego, 'nie na zimę'.

    Czyli Pablo z Valvo polcecasz VALVOLINE SYNPOWER 5W-40 5W40 5L
    (link tutaj)

    A co z
    a Liqui Moly
    Diesel Synthoil 5W-40 Liqui Moly 1341 (syntetyk)
    (link tutaj)

    i jak Millers to jaki konkretnie polecałbyś?
    Przebieg autka to <140k km.

    Dzięki za pomoc.

  5. #2005
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #2006
    Marchewka
    Gość

    Domyślnie 165 a ja nadal nie wiem jaki olej:D

    Witam , od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką Alfy 156 z 2003 r. z silnikiem 2.0 JTS , przeszukiwałam mozolnie forum, ale niestety nie znalazłam żadnej konkretnej i rzetelnej informacji, jaki olej wlać do tego modelu. Autko ma przejechane 90tys. km. , będę wdzięczna Panowie, jeśli doradzicie mi na jaki olej powinnam wymienić. Pan od którego kupowałam doradził mi abym wlała mineralny "bo po co przepłacać" (on sam nie wiedział jaki olej był lany wcześniej) ale z tego co już zdążyłam się zorientować najlepsze są syntetyczne? Będę wdzięczna jeśli ktoś rozwieje moje wątpliwości

  7. #2007
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    @Pablo.
    Możesz krótko wytłumaczyć fenomen Millersa? Dlaczego tak bardzo go polecasz i pod jakim względem jest lepszy od innych?
    Pytam, bo szukam oleju do mojego jtd 16v i nie wiem czy warto ryzykować ze wspomnianym Millersem czy lepiej nadal wlewać Selenie WR - tak jak poprzedni właściciel.

  8. #2008
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gryf
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    stan przejściowy bez AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marchewka Zobacz post
    Witam , od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką Alfy 156 z 2003 r. z silnikiem 2.0 JTS , przeszukiwałam mozolnie forum, ale niestety nie znalazłam żadnej konkretnej i rzetelnej informacji, jaki olej wlać do tego modelu. Autko ma przejechane 90tys. km. , będę wdzięczna Panowie, jeśli doradzicie mi na jaki olej powinnam wymienić. Pan od którego kupowałam doradził mi abym wlała mineralny "bo po co przepłacać" (on sam nie wiedział jaki olej był lany wcześniej) ale z tego co już zdążyłam się zorientować najlepsze są syntetyczne? Będę wdzięczna jeśli ktoś rozwieje moje wątpliwości
    Nie, nie ma tak łatwo . Niestety silniki zaawansowane technologicznie tak jak np. twój JTS, potrzebują tak samo zaawansowanych środków smarnych. Zastosowanie niewłaściwego oleju w twoim silniku, w dużym skrucie, spowoduje po pewnym czasie pogorszenie osiągów silnika przy jednoczesnym zwiększeniu konsumpcji paliwa.

    Musisz pytać o oleje dedykowane dla silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Chociaż napewno i na mineralnym jakiś czas dało by się jeżdzić, ale po co ?
    Pozdrawiam

  9. #2009
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marchewka Zobacz post
    Witam , od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką Alfy 156 z 2003 r. z silnikiem 2.0 JTS , przeszukiwałam mozolnie forum, ale niestety nie znalazłam żadnej konkretnej i rzetelnej informacji, jaki olej wlać do tego modelu. Autko ma przejechane 90tys. km. , będę wdzięczna Panowie, jeśli doradzicie mi na jaki olej powinnam wymienić. Pan od którego kupowałam doradził mi abym wlała mineralny "bo po co przepłacać" (on sam nie wiedział jaki olej był lany wcześniej) ale z tego co już zdążyłam się zorientować najlepsze są syntetyczne? Będę wdzięczna jeśli ktoś rozwieje moje wątpliwości
    Na zimę 5W-50, lato 10W-60, zastanów się nad takimi markami jak - Valvoline (VR1), Millers (XFS lub CFS)

  10. #2010
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał puotek Zobacz post
    @Pablo.
    Możesz krótko wytłumaczyć fenomen Millersa? Dlaczego tak bardzo go polecasz i pod jakim względem jest lepszy od innych?
    Pytam, bo szukam oleju do mojego jtd 16v i nie wiem czy warto ryzykować ze wspomnianym Millersem czy lepiej nadal wlewać Selenie WR - tak jak poprzedni właściciel.
    Jest to olej, który osobiście przetestowałem na kilku naszych samochodach oraz samochodach znajomych. Klienci, którzy jeżdżą dużo potwierdzili poprawę odpalania w duże mrozy, jakość pracy w niskich temperaturach w silnikach Diesla. Mam kilku, którzy robią 60 - 80 kkm rocznie. Nikt nie miał/nie ma do niego zastrzeżeń. Zalewam go większości klientów, brak jakichkolwiek problemów. Jest to jedyny olej, który przetestowałem na naszych autach, zanim zaproponowałem go klientom. Poza tym kupuję go bezpośrednio bez pośredników, co daje mi absolutną pewność co do jakości.
    Piszę o nim dużo, ponieważ nie jest tak znany jak inne, a jest zdecydowanie lepszy od podobnej konkurencji.
    Poza tym stosujemy jeszcze Valvoline i LM.

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Na zimę 5W-50, lato 10W-60 co do oleju Valvoline (VR1), Millers (XFS lub CFS)
    Potwierdzam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory