Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2471
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    ducato z 2009 i fabrycznie zalane to autko było olejem 5W40, po przejechaniu 100 000 km w ASO zalali mu 10W40 i powiedzieli żeby i trzymał się tego ... Dlaczego nie pytał, ja również Pana Nagórskiego nie pytałem dlaczego tak zrobił, a nie zalał mi "najnowszego" zaprojektowanego w ...
    Przepraszam, ale nie wytrzymałem.

    Głupota ludzka nie zna granic. Napisz mi jaki kolwiek powód tak idiotycznego kroku. Jeśli zalecany jest do silnika jakiś tam olej, to dlaczego zmieniono go na gorszy bez powodu ??? Debilizm wtórny normalnie.

    Mam Alfę 156 2.4 jtd 10v z 2001r, do 170 kkm jeździł na oleju 10w40, od tamtej pory (przebieg przy zakupie) zalewam go olejem 5w40. Jest tylko lepiej, aktualnie 216 000 km.

    Przestań już chłopie kompromitować siebie i tych, którzy naprawiają/serwisują Tobie te samochody.

    ---------- Post added at 05:27 ---------- Previous post was at 05:24 ----------

    Cytat Napisał tomekono Zobacz post
    pytanie, który olej lepszy : MOTUL SYNERGIE 6100 10W40 czy LIQUI MOLY MoS2 LEICHTLAUF 10W40 , chodzi o mój silnik 2,5 v6 , oba moge mieć w bdb cenie, stad moje zapytanie
    Porównywalne.
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 29-03-2012 o 06:27
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #2472
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Przepraszam, ale nie wytrzymałem.

    Głupota ludzka nie zna granic. Napisz mi jaki kolwiek powód tak idiotycznego kroku. Jeśli zalecany jest do silnika jakiś tam olej, to dlaczego zmieniono go na gorszy bez powodu ??? Debilizm wtórny normalnie.

    Mam Alfę 156 2.4 jtd 10v z 2001r, do 170 kkm jeździł na oleju 10w40, od tamtej pory (przebieg przy zakupie) zalewam go olejem 5w40. Jest tylko lepiej, aktualnie 216 000 km.

    Przestań już chłopie kompromitować siebie i tych, którzy naprawiają/serwisują Tobie te samochody.

    ---------- Post added at 05:27 ---------- Previous post was at 05:24 ----------



    Porównywalne.
    Widzę że tylko to co Ty polecasz(sprzeajesz), ewentualnie Ty napiszesz jest prawdą tylko prawdą i szczerą prawdą. Widocznie ukłuło Cie to moje pisanie nt. olejów od leszka milera i kuchni do której importer tego oleju zafundował Ci płytki ceramiczne i okap w podziękowaniu za dobre wyniki sprzedaży.
    Podejrzewam , że gdybym napisał że w serwisie fiata w ducato ojca wlali zamiast selenii 5W40 Leszka MILLERSA 10W40 to bys pisał że dobrze zrobili i że polecasz i przypadkiem masz pare literków na zbyciu...
    Do Piotrka Nagórskiego to Ci troszkę brakuje...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 29-03-2012 o 13:46

  3. #2473
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Najpierw piszesz:
    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Mnie to tylko dziwią porady wasze żeby lać olej inny niz producent przewidział. W instrukcji JAK BYK jest napisane że w TS 155KM zaleca się oleje 10W40 a nie żadne 5W40.

    hellrazor a po co chcesz zmieniać 10W na 5W skoro silnik pracuje na 10W ladnie? Nudzi Ci się czy wyczytałeś na forum jak jakiś wujek dobra rada pisze ze 5W jest super a 10W to szit? Ja zarówno w TS którego mam juz 5 lat zalewam to co producent W INSTRUKCJI poleca=10W40 i do JTD również leje 10W i silniki pracują dobrze... To tylko moja rada , ale znając życie zaraz ktoś mi tu pojedzie...
    pozniej znowu:


    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Ja wychodzę z założenia, że skoro jakiś inżynier po szkole(niekoniecznie zawodówce jak Ty kolego) i z doświadczeniem, ewentualnie kilkunastu inżynierów projektuje silnik do samochodu i skoro Ci ludzie wlewają do tego silnika olej 10W40 i potem to jeszcze drukuja w instrukcjach obsługi to odpowiedz już masz. Ciekawe czy posiadając auto na gwarancji i zalewając do niego olej o lepkości innej niz producent zaleca w momencie awarii żegnasz się z gwarancją?...
    A na koncu:

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Mój ojczulek uzytkuje od nowości ducato z 2009 i fabrycznie zalane to autko było olejem 5W40, po przejechaniu 100 000 km w ASO zalali mu 10W40 i powiedzieli żeby i trzymał się tego ... Dlaczego nie pytał, ja również Pana Nagórskiego nie pytałem dlaczego tak zrobił, a nie zalał mi "najnowszego" zaprojektowanego w roku bieżącym oleju...
    Ducato, 156, 166 na dzień dzisiejszy maja się dobrze...
    Zastanow sie najpierw dwa razy co napiszesz bo juz sluchac sie tego nie da.A co do nagorskiego to jedyne co Pawlowi do niego brakuje to tylko kolekcji aut bo jesli chodzi o naprawe samochodow to smiem twierdzic ze przewyzsza go z calym szacunkiem dla nagorskiego.

  4. #2474
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Millers ma tylko jedną fabrykę - wątpię, że interesuje ich sponsorowanie wyposażenia warsztatów (bo i pewnie skąd kasa?) by ktoś sprzedawał ich olej. Takie zabiegi robią firmy, które innych argumentów nie mają
    @ Mój ALF

  5. #2475
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...na_5w40-5.html Warto poczytać co inni na ten temat sądzą. Pablo dwa lata temu tez inaczej pisał...

    @mourning reply_to: "Zastanow sie najpierw dwa razy co napiszesz bo juz sluchac sie tego nie da"
    Jak się nie da to wyłącz głośniki i nie słuchaj
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 29-03-2012 o 14:58

  6. #2476
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    "zalali to co producent przewidział" czyli 10W40, jakiej firmy to nie napisze żeby nie podsycać znawców tematu pokroju kolegi majster (który m.in. twierdzi, że JTDm to to samo co JTD, oraz sieje opowieści-nie-do-końca-pewnej-treści nt silnika TS, których się naczytał na forum i w internecie..)itp..
    Po pierwsze gościu auta robie sobie sam, nie u jakiś speców...
    Po drugie ts miałem i wiem co to znaczy
    Po trzecie zerknij sobie do instrukcji obsługi silnika jtd - tak specjalnie dla ciebie pisze JTD, nie mjtd ani JTDm... Co tam pisze? Jaki olej zalewac? Najlepiej zapytaj tych twoich speców znawców olei. Polecam.
    Podpowiem Ci bo pewnie byś nie znalazł. Dla silnika 1.9jtd oleje 10w40 lub 5w40 w strefach klimatycznych takich jak nasze. Poza tym każda instrukcja obsługi ma wykaz (jak dla głąbów) w jakiej temp. jaki olej wykazuje płynnośc.
    Ciężko z tobą pisac gdyż wszystko to jak "łbem" w ściane. Nasłuchałeś sie dziwnych opowiesci znawców fiatów i próbujesz nam to wpajac na siłe? Technika smarna poszła do przodu, ale twoja wiedza zatrzymała sie na czasach PRLu, ale nie panikuj gdyż mam dziadka który tez tak uważa wiec nie jesteś sam.

    Pozdro i kolego wyluzuj.

    P.S. Nie, nie jestem po zawodówce jak napisałes w poprzednich postach, a jak nie zatrybiłeś o co chodziło to już twoja sprawa.

    P.S.2. Tak nadal bede lał do jtd 5w40 co na to twoi mechanicy lub twoja wiedza?

    ---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Zmiana oleju z 10W40 na 5W40 Warto poczytać co inni na ten temat sądzą. Pablo dwa lata temu tez inaczej pisał...
    Zwłaszcza ostatni post. Jest puentą na całe te wywody.

    ---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Głupota ludzka nie zna granic. Napisz mi jaki kolwiek powód tak idiotycznego kroku. Jeśli zalecany jest do silnika jakiś tam olej, to dlaczego zmieniono go na gorszy bez powodu ??? Debilizm wtórny normalnie.
    Dobre, dobre Ma dobrych speców, albo dostaje jakieś smycze, czy itp. za lanie tego oleju marki x, ale kolego o tym nie wspomina, bo i po co

  7. #2477
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...na_5w40-5.html Warto poczytać co inni na ten temat sądzą. Pablo dwa lata temu tez inaczej pisał...

    @mourning reply_to: "Zastanow sie najpierw dwa razy co napiszesz bo juz sluchac sie tego nie da"
    Jak się nie da to wyłącz głośniki i nie słuchaj
    Wskaz mi w ktorym miejscu w tym temacie Pablo napisal inaczej?Wiem co mi zaraz zacytujesz ale przeczytaj ze zrozumieniem co jest napisane.

  8. #2478
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Do Piotrka Nagórskiego to Ci troszkę brakuje...
    Czego niby ? wagi ? wzrostu ?
    Nie wiem, nie znam człowieka i nie interesuje mnie to.

    Ty również nie znasz mnie, więc pomyśl wcześniej zanim coś napiszesz.

    EDIT:

    Nowa strona Millers Oils: http://www.millersoils.co.uk/
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 31-03-2012 o 07:34
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #2479
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Chodzi mi ostatnio po głowie wcześniejsza wymiana oleju, bo odnoszę wrażenie, że ten którym mi ostatnio zalano silnik nie do końca jest chyba OK. Kilka sezonów jeździłem na MOBIL 10W-40, jednak po ostatniej wymianie odnoszę wrażenie, że to już nie to samo co kiedyś. Zastanawiam się nad VALVOLINE MAXLIVE 10W-40 lub czymś podobnym, czymś co nie jest rozlewane w tym złodziejskim kraju. Kumpel natomiast polecił mi Shell Helix HX7 10W-40 - co o nim myślicie? Jakieś negatywne doświadczenia?

    http://www.shell.pl/home/content/pol...new/helix_hx7/
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  10. #2480
    jurandw
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie

    Czy możecie mi doradzić jaki olej wlać do swojej alfinki ?
    Jest to AR 147 2002 1.6 TS 120 KM.
    Niestety nie wiem co było tam wlewane i co jest teraz.
    Czy wlać pełny, czy pół syntetyk, oraz jak wylać całkiem ten który teraz jest ?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory