Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2511
    Darcoo
    Gość

    Domyślnie

    W wielu miejscach piszesz i powielasz pewne mity! Np. powyżej 100tyś. to już tylko półsyntetyk...po takowym oleju że nie wolno przejść na olej syntetyczny...
    Żadnych mitów nie powielam, źle mnie zrozumiałeś i nie doczytałeś. Nie stwierdziłem, że powyżej 100 tys. należy lać pół-syntetyk. Twierdzę, że przez jak to napisałeś mity jest duże prawdopodobieństwo że z tym przebiegiem zalany jest już 10W, to tyle. Jeżeli był od początku lany 5W syntetyk to super lałbym go, aż silnik nie zacznie wyraźnie brać oleju. Oleje syntetyczne o mniejszej gęstości, w niższych temperaturach szybciej rozprowadzają się w silniku przy rozruchu, gdzie silnik najwięcej dostaje w kość. Z kolei z doświadczenia odradzam zmianę gęstszego oleju na olej o mniejszej gęstości. Jak zaznaczyłem silnik może się rozszczelnić i spalać olej.
    Tak naprawdę zależy to od eksploatacji i stanu pojazdu. No chyba że posłuchasz ludzi, którzy wykonali taką zmianę i dolewają z 2,5 – 3l na 10 tys., udając że wszystko jest super. Jakby nie liczyć to miedzy wymianą nazbiera się na nowy olej. Są też tacy co wymienili i nie mają żadnych problemów. Jak już wspomniałem wszystko zależy od użytkowania.
    Odnośnie linku pokazałem tylko co leję i z czego jestem zadowolony, nie wklejamy linków na tym forum? Dobrze wiedzieć na przyszłość.
    Pozdr

  2. #2512
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darcoo Zobacz post
    Żadnych mitów nie powielam, źle mnie zrozumiałeś i nie doczytałeś. Nie stwierdziłem, że powyżej 100 tys. należy lać pół-syntetyk. Twierdzę, że przez jak to napisałeś mity jest duże prawdopodobieństwo że z tym przebiegiem zalany jest już 10W, to tyle. Jeżeli był od początku lany 5W syntetyk to super lałbym go, aż silnik nie zacznie wyraźnie brać oleju. Oleje syntetyczne o mniejszej gęstości, w niższych temperaturach szybciej rozprowadzają się w silniku przy rozruchu, gdzie silnik najwięcej dostaje w kość. Z kolei z doświadczenia odradzam zmianę gęstszego oleju na olej o mniejszej gęstości. Jak zaznaczyłem silnik może się rozszczelnić i spalać olej.
    Tak naprawdę zależy to od eksploatacji i stanu pojazdu. No chyba że posłuchasz ludzi, którzy wykonali taką zmianę i dolewają z 2,5 – 3l na 10 tys., udając że wszystko jest super. Jakby nie liczyć to miedzy wymianą nazbiera się na nowy olej. Są też tacy co wymienili i nie mają żadnych problemów. Jak już wspomniałem wszystko zależy od użytkowania.
    Odnośnie linku pokazałem tylko co leję i z czego jestem zadowolony, nie wklejamy linków na tym forum? Dobrze wiedzieć na przyszłość.
    Pozdr

    silniki alfy należą do silników tzw. " luźnych" i to norma ze pobieraja oleje , nie gubia go tylko po prostu przepalają, no ale 2,5 – 3l / 10 tys km to troche za duzo fakt

  3. #2513
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Hej,

    Auto jak w profilu, ale bez EGR i DPF (cinsoft), przebieg 163 tyś km. Do tej pory jeździłem na Castrol Edge 5W30 pod DPF. Chcę zmienić na coś z polecanych (Motul, Milers).

    Pytanie - czy przed wymianą zrobić płukankę (VALVOLINE ENGINE FLUSH, Millers Oils Engine Flush itp.) ??? Czy to może zaszkodzić mojemu silnikowi ?

  4. #2514
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał partyboy Zobacz post
    Hej,

    Auto jak w profilu, ale bez EGR i DPF (cinsoft), przebieg 163 tyś km. Do tej pory jeździłem na Castrol Edge 5W30 pod DPF. Chcę zmienić na coś z polecanych (Motul, Milers).

    Pytanie - czy przed wymianą zrobić płukankę (VALVOLINE ENGINE FLUSH, Millers Oils Engine Flush itp.) ??? Czy to może zaszkodzić mojemu silnikowi ?
    Płukanka na pewno nie zaszkodzi silnikowi, wręcz odwrotnie.
    Co do doboru oleju, to było już tyle napisane, że wystarczy poczytać.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #2515
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pablo masz dostęp do kart charakterystyki Millers'a XFD bo zastanawiam się czy to 100% prawdziwy syntetyk czy tak jak inni producenci olejów 5w40 tez robi oleje na bazie mineralnej. Nawet Motul i Valvoline mają w składzie bazę mineralna.

  6. #2516
    Masaq
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawostka chociaż pewnie wszyscy ogarniający trochę sprawę oleju o tym wiedzą :

    Kupiłem 2.0 TS z przebiegiem 190 tys - bądź co bądź prawdziwym :]

    Zalany był LOTOS 10w40, który po spuszczeniu wyglądał prawie jak nowy.

    Teoretycznie profilaktyczna wymiana pomyśli większość skoro był prawie jak nowy - otóż nie, po zalaniu MOTULa Synegrie 6100+ 10w40 silnik dostał nowe życie. Pracuje zdecydowanie ciszej, równej i lżej kręci xD

    Wiem wiem lepszy 8100 bodajże ale według mnie przy 190 tys nie widziałem sensu skoro wcześniej i tak żybura typy lotos i castrol była lana niestety :/

  7. #2517
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masaq Zobacz post
    Ciekawostka chociaż pewnie wszyscy ogarniający trochę sprawę oleju o tym wiedzą :

    Kupiłem 2.0 TS z przebiegiem 190 tys - bądź co bądź prawdziwym :]

    Zalany był LOTOS 10w40, który po spuszczeniu wyglądał prawie jak nowy.

    Teoretycznie profilaktyczna wymiana pomyśli większość skoro był prawie jak nowy - otóż nie, po zalaniu MOTULa Synegrie 6100+ 10w40 silnik dostał nowe życie. Pracuje zdecydowanie ciszej, równej i lżej kręci xD

    Wiem wiem lepszy 8100 bodajże ale według mnie przy 190 tys nie widziałem sensu skoro wcześniej i tak żybura typy lotos i castrol była lana niestety :/
    Wyglądał prawie jak nowy, bo mało czyści. To samo miałem z Castrolem, a Valvo Maxlife mam po 5 tys. czarne jak maź szatańska 6100 też jest spoko, zrobiłem na nim sezon.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  8. #2518
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pablo masz dostęp do kart charakterystyki Millers'a XFD bo zastanawiam się czy to 100% prawdziwy syntetyk czy tak jak inni producenci olejów 5w40 tez robi oleje na bazie mineralnej. Nawet Motul i Valvoline mają w składzie bazę mineralna.
    Każdy olej pełno syntetyczny ma w swoim składzie HC lub jego pochodne, również Millers ma w swoim składzie HC, nic w tym złego. Olej syntetyczny od pełno syntetycznego różni się % baz PAO, ESTER, HC oraz dodatkami.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 16-04-2012 o 12:31

  9. #2519
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jesli dla Ciebie to nic złego, ze producent chwali się na etykiecie napisem 100% syntetyk, a zaglądając w kartę charakterystyki widzisz od 50 do prawie 100% bazy mineralnej to nie wnikam dla mnie to jest po prostu robienie kierowców w wała. Ja wole wiedzieć za co płacę bo może warto zmienić na cos co jest w większości syntetykiem, a nie mineralnym. Jesli Millers XFD czy LM Diesel Synthoil będzie miał taki sam procentowy skład co Motul to sobie daruje zmianę dlatego pytam

  10. #2520
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak już pisałem, każdy olej nawet ten pełno syntetyczny ma w swoim składzie HC. W niektórych zastosowaniach HC jest na równi lub nawet lepszy od baz PAO/ESTER przy czym jest znacznie tańszy oraz lepiej mieszalny z dodatkami, właśnie przez to jest stosowany jako baza dla dodatków w olejach pełnosyntetycznych. Po drugie KARTA CHARAKTERYSTYKI nie jest źródłem informacji o pochodzeniu baz olejowych i na jej podstawie nie można się do wiedzieć jakiej jakości olej bazowy jest używany do produkcji oleju silnikowego.

    http://maxol.com.pl/info/5.pdf
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 16-04-2012 o 14:41

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory