Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2521
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To, ze jakiś procent HC jest to wiedziałem jednak nie zdawałem sobie sprawy, ze olej 100% syntetyczny może zawierać od 50% do 99,9% HC myślałem, ze jest jakaś granica przy oznaczaniu oleju i składniki syntetyczne muszą być w przewadze, a tak naprawdę jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Tak więc nie wiem czy jest jakikolwiek sens zmiany Motula X-Cess na droższego Millersa czy Liqui Moly wiec raczej pozostanę przy aktualnym. Dzięki za info

  2. #2522
    arczi
    Gość

    Domyślnie

    Za Motul 6100 Synergie+ 10w40 z dniem dzisiejszym dziękuję ! Wymienialem wariator i mialem okazje, zobaczyc, co Motul jest, w stanie zrobic z TS-em, wszedzie czarno. Płukanka + zalana Selenia K20 i nic innego do TS-a juz nie zaleje. Inna praca silnika zupelnie.

  3. #2523
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi Zobacz post
    Za Motul 6100 Synergie+ 10w40 z dniem dzisiejszym dziękuję ! Wymienialem wariator i mialem okazje, zobaczyc, co Motul jest, w stanie zrobic z TS-em, wszedzie czarno. Płukanka + zalana Selenia K20 i nic innego do TS-a juz nie zaleje. Inna praca silnika zupelnie.
    6100 to dobry olej, tylko trzeba kupować w zaufanym źródle.
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  4. #2524
    arczi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krycho91 Zobacz post
    6100 to dobry olej, tylko trzeba kupować w zaufanym źródle.
    Kupowany byl w zaufanym zrodle i nie twierdze, ze jest zly, po prostu, ja go do TSa juz nie zaleje, mam porownanie pracy silnika.

  5. #2525
    Masaq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi Zobacz post
    Za Motul 6100 Synergie+ 10w40 z dniem dzisiejszym dziękuję ! Wymienialem wariator i mialem okazje, zobaczyc, co Motul jest, w stanie zrobic z TS-em, wszedzie czarno. Płukanka + zalana Selenia K20 i nic innego do TS-a juz nie zaleje. Inna praca silnika zupelnie.
    Motula 6100+ wyrwiesz za 110 zł z przesyłką 5l a selenie k20 za około 180 zł z przesyłka czyli ponad 50 % różnicy w cenie i gdzie tu porównanie masz ?

    Dzięki bardzo za takie miarodajne porównanie ...

  6. #2526
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pablo masz dostęp do kart charakterystyki Millers'a XFD bo zastanawiam się czy to 100% prawdziwy syntetyk czy tak jak inni producenci olejów 5w40 tez robi oleje na bazie mineralnej. Nawet Motul i Valvoline mają w składzie bazę mineralna.
    Witam.
    Z tymi kartami jest tak, że jako dystrybutor dostęp oczywiście mam, ale nie mogę publikować niektórych danych w nich zawartych.
    Zadałem więc pytanie i oto jaką otrzymałem odpowiedź:

    "Coraz więcej producentów używa oleju bazowego grupy III (olej mineralny wysokoprzetworzony - HC - hydrocrack) w swoich olejach syntetycznych. Część się do tego przyznaje, nazywając oleje "Synthetic Technology" lub "HC Synthese" inni, pod przykrywką (Made in EU nie określa kraju, w którym został wyprodukowany olej) sprzedają takie oleje pod nazwą Full Synthetic.
    Oleje Millers Oils, na których napisane jest Full Synthetic zrobione są na bazie olejów bazowych grupy IV (polialfaolefiny - a więc prawdzie syntetyki), bez dodatku HC. Oczywiście, mamy w ofercie także oleje z HC, ale w tym przypadku nazywamy je półsyntetykami (np. XFE-PD 5w40, XSS 5w30).
    Rzeczywiście, wielu nawet najlepszych producentów głównie ze względu na koszty coraz częściej używa olejów HC. Póki co - Millers Oils opiera się temu trendowi. Oleje HC stają się także coraz to lepsze. Nie jest wykluczone, że za kilka lat także Millers Oils będzie używał olejów grupy III, jednak stanie się tak tylko wtedy, jeśli będzie miało to uzasadnienie jakościowe - czyli olej HC będzie miał lepsze parametry niż PAO. A do tego jeszcze droga daleka "

    Pozdrawiam.

    ---------- Post added at 04:59 ---------- Previous post was at 04:57 ----------

    Cytat Napisał arczi Zobacz post
    Kupowany byl w zaufanym zrodle i nie twierdze, ze jest zly, po prostu, ja go do TSa juz nie zaleje, mam porownanie pracy silnika.
    A jaką masz pewność co było zalane wcześniej, i jak często wymieniane ???
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #2527
    kfz
    Gość

    Domyślnie

    Do 1,9 JTD 16V 140KM lepiej lac 5w40 czy 5w30? Auto zdecydowanie wiecej jezdzi na krotkich odcinkach niz w trasie, dlatego mysle o 5w30.

  8. #2528
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Śmiało możesz lać 5w30.
    Dziwne jest, że Opel do swoich aut z tymi silnikami zaleca właśnie oleje 5w30.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #2529
    kfz
    Gość

    Domyślnie

    W Oplu sa te silniki? 120 i 150KM to wiem, ale 140 tez?

  10. #2530
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    A co to za różnica ???
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory